ماهنامه پیوست شماره ۹۶

حدود ۱۰ سال از آغاز به کار اولین استارت‌آپ‌های ایرانی و در حالی که برخی از آنها تلاش دارند وارد بازار سرمایه شوند، تک‌شاخ نشدن و جاماندن آنها از همتایان بین‌المللی خود موضوع تیتر یک ماهنامه پیوست در آذر ۱۴۰۰ (شماره ۹۷) است.

در پرونده این شماره، گزارشی با عنوان «تک‌شاخ‌های بدون شاخ» موضوع یونیکورن شدن استارت‌آپ‌ها را بررسی کرده و پس از آن گفت‌وگویی با مدیرعامل علی‌بابا آمده است. در ادامه موانع اقتصادی رشد کسب‌وکارها در ایران بررسی شده و اینکه آیا با اتکا به بازارهای داخلی می‌توان انتظار یونیکورن شدن داشت یا خیر. در همین زمینه با فرشاد فاطمی اقتصاددان و استاد دانشگاه گفت‌وگو شده است.

در بخش باشگاه مدیران پای صحبت‌های شهراد یوسفی‌زاده، مدیرعامل آسیاتک نشسته‌ایم و در ادامه استارت‌آپ پادرو و شرکت توسعه ارتباطات هوشمند تبیان معرفی شده‌اند.

بخش خدمت و تجارت، میزان موفقیت رمز یکبار مصرف، اداره زیرساخت‌های بانکی و تحول دیجیتال در این نظام و وضعیت پیاده‌سازی فراگیری مالی در ایران را مورد توجه قرار داده است.

سپیدنامه رمزارزها، قرارداد‌های Software as a service، بررسی هدفون گلکسی بادز۲ و پرونده‌ای درباره «حریم دیجیتالی» از دیگر موضوعات این شماره پیوست هستند.

مرور کامل پیوست ۹۶را بشنوید:

دانلود ماهنامه راهنمای اشتراک
https://pvst.ir/b8y
ورودی
گزارش ماه
باشگاه مدیران
خدمت و تجارت
حقوق و فناوری
راه حل
پیوست جهان