skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

صدای پیوست

نسخه صوتی مروری بر ماهنامه پیوست شماره ۱۲۱ اسفند ۱۴۰۲

نسخه صوتی مروری بر ماهنامه پیوست شماره ۱۲۱ اسفند ۱۴۰۲

با صدای: میثم قاسمی

انتخابات سازمان نظام صنفی رایانه‌ای و نتایج آن بهانه‌ای شد برای آنکه پیوست در آخرین شماره سال ۱۴۰۲ به موضوع عملکرد این سازمان در ۶ دوره گذشته بپردازد. تیتر «در حسرت وحدت» برای این پرونده انتخاب شده است.

در پرونده اسفند ماه، میزگردی با حضور روسای سازمان نصر کشور در ۶ دوره گذشته برگزار شده و در یادداشت‌های متعددی از فعالان این صنعت درباره عملکرد صنف آمده است. همچنین گزارش‌هایی درباره دوره‌های پیشین انتخابات و دوره اخیر گنجانده شده است.

در فرم گزارش ماه، موضوع ایران‌اکسس شدن سایت‌ها و سامانه‌های ایرانی به بهانه تامین امنیت مورد توجه قرار گرفته، آن هم در حالی که هر هفته خبر هک یک سامانه حساس منتشر می‌شود. تاسیس صندوق فیبر نوری نیز دیگر گزارش این بخش است.

در فرم ناداستان، گفت‌وگو با رضا باقری اصل معاون وزیر ارتباطات به همراه معرفی شرکت بهین تکنولوژی و استارت‌آپ ایسمینار قرار دارد.

بخش خدمت و تجارت با گزارش درباره تاثیر کارمزدستانی بر کسب‌وکارهای فناوری مالی آغاز می‌شود در ادامه مطالبی درباره امنیت سایبری، وضعیت پلتفرم‌های آنلاین سلامت و سرنوشت اتحادیه کسب‌وکارهای مجازی آمده است.

در بخش رمز ارز، ابتدا به معاملات تعهدی در ایران توجه شده و در ادامه الگوریتم‌های اجماع و بلاک‌چین در شرکت هواپیمایی دلتا بررسی شده‌اند.

در فرم حقوق فناوری، ابلاغیه جدید مرکز ملی فضای مجازی درباره حفاظت از داده‌های شخصی مورد بررسی قرار گرفته و پس از آن ادامه سلسله مطالب درباره حقوق هوش مصنوعی و حقوق نرم‌افزار آمده است.

فرم جهان نیز پرونده خود را به موضوع تاثیر هوش مصنوعی بر توسعه پایدار اختصاص داده و گزارش‌ها و گفت‌وگوهای متعددی در این زمینه دارد.

شما می‌توانید با گوش کردن به این شماره از رادیو پیوست از کلیات موضوعات مطرح شده در ماهنامه مطلع شوید و پس از آن مطالب و مقالات دلخواه خود را بخوانید. هم‌اکنون نسخه الکترونیکی شماره ۱۲۱ ماهنامه پیوست در دسترس است و نسخه کاغذی نیز منتشر شده است.

نسخه متنی شماره ۱۲۱ ماهنامه پیوست

۱۲ اسفند ۱۴۰۲

نسخه صوتی مروری بر ماهنامه پیوست شماره ۱۲۰ بهمن ۱۴۰۲

نسخه صوتی مروری بر ماهنامه پیوست شماره ۱۲۰ بهمن ۱۴۰۲

با صدای: میثم قاسمی

موضوع تتر و گسترش معاملات براساس آن در داخل کشور و در مقابل، تلاش آمریکا برای تحریم دارندگان ایرانی تتر، دستمایه تتر یک شماره بهمن ماه پیوست شده که با تیتر «تارومار تتر» روی جلد قرار گرفته است.

در پرونده ماهنامه شماره ۱۲۰ علاوه بر گزارش‌هایی که به موضوع تتر و علت علاقه ایرانی‌ها به آن پرداخته‌اند، گفت‌وگوها و یادداشت‌های متعددی با فعالان این بازار انجام شده که در آنها ریسک‌های استفاده از تتر مورد بررسی قرار گرفته است.

در فرم گزارش ماه، مهم‌ترین هک‌های ۱۰ ماه اخیر در ایران و لو رفتن اطلاعات کاربران بررسی شده و پس از آن لایحه بودجه سال ۱۴۰۳ از منظر امنیت سایبری مورد توجه قرار گرفته است.

در فرم ناداستان، گفت‌وگویی با گلرخ داوران، مدیرعامل اسنپ دکتر، معرفی داده‌پردازی فن‌آوا و استارت‌آپ جایجیگا قرار دارد.

در بخش خدمت و تجارت نگاهی شده است به الزامات جدید بانک مرکزی برای لندتک‌ها و نگارش سندهای متععد هوش مصنوعی در کشور. همچنین گفت‌وگو با معاون پارلمانی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات درباره برنامه هفتم توسعه و بودجه سال آینده در این بخش قرار دارد.

در بخش رمز ارز، برخی ابزارهای سرمایه‌گذاری بلاک‌چینی در ایران معرفی شده‌اند و پس از آن بلاک‌چین کوکاکولا و بیت‌کوین به عنوان ابزار پرداخت معرفی شده‌اند.

در فرم حقوق فناوری، ابتدا خرید اطلاعات هک شده پلتفرم‌ها از منظر حقوقی بررسی شده و پس از سلسه مطالب حقوق هوش مصنوعی و حقوق نرم‌افزار آمده‌اند.

فرم جهان نیز پرونده خود را به موضوع نقش فناوری در مواجهه با بحران‌های مختلف اجتماعی، زیست‌محیطی و حوادث غیر مترقبه اختصاص داده است.

شما می‌توانید با گوش کردن به این شماره از رادیو پیوست از کلیات موضوعات مطرح شده در ماهنامه مطلع شوید و پس از آن مطالب و مقالات دلخواه خود را بخوانید. هم‌اکنون نسخه الکترونیکی شماره ۱۲۰ ماهنامه پیوست در دسترس است و نسخه کاغذی نیز منتشر شده است.

+نسخه متنی شماره ۱۲۰ ماهنامه پیوست

۹ بهمن ۱۴۰۲

مطالب بیشتر
برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو