skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

صدای پیوست

نسخه صوتی مروری بر ماهنامه پیوست شماره ۱۲۳ خرداد ۱۴۰۳

نسخه صوتی مروری بر ماهنامه پیوست شماره ۱۲۳ خرداد ۱۴۰۳

با صدای: میثم قاسمی

سلامت الکترونیکی و موضوعات پیرامونی آن که از چندین دهه پیش در ایران مطرح شده‌اند و هنوز به نقطه نهایی نرسیده‌اند، موضوع پرونده شماره خرداد ماه پیوست هستند که با تیتر «مقاومت در برابر بیماری» روی جلد آمده است.

در پرونده این شماره، علاوه بر گزارش‌های متعدد، گفت‌وگوهایی با رئیس مرکز مدیریت آمار و فناوری اطلاعات وزارت بهداشت و دبیر کمیسیون سلامت دیجیتالی نصر تهران گنجانده شده است.

در فرم گزارش ماه، پس از صفحات مرور اخبار، ظهور شرکت‌های جدید فعال در زمینه سرمایه‌گذاری جمعی (Crowdfunding) و دو گزارش دیگر آمده است.

در فرم ناداستان، ابتدا با فاطمه جعفری بنیانگذار سهام‌یاب گفت‌وگو شده است و پس از آن شرکت تکنوتجارت و استارت‌آپ پزشکت معرفی شده‌اند.

در فرم خدمت و تجارت، ابتدا روندی که دولت الکترونیکی در ایران طی کرده، بررسی شده است و پس از آن میزگردی در حوزه نوآوری بانکی با حضور برخی مدیران دولتی و خصوصی این بخش برگزار شده است.

بخش رمز ارز، امنیت پلتفرم‌های دادوستد رمزارز داخلی را بررسی کرده و پس از آن به انحصار صرافی‌های ایرانی در پی افزایش تحریم‌های خارجی نگاهی انداخته است. معرفی بلاکچین BBVA و موضوع سامورایی ولت از دیگر مطالب این شماره هستند.

ممنوعیت قراردادهای «منع رقابت» در آمریکا و وضعیت حقوقی آن در ایران، موضوع اولین گزارش فرم حقوق فناوری است. هوش مصنوعی و مسئولیت موضوع ششمین مطلب از سلسله مطالب مرتبط با حقوق هوش مصنوعی است و پس از آن ضمانت در قراردادهای نرم‌افزاری بررسی شده است.

«روایت در عصر فناوری» نیز موضوع پرونده فرم جهان است.

شما می‌توانید با گوش کردن به این شماره از رادیو پیوست از کلیات موضوعات مطرح شده در ماهنامه مطلع شوید و پس از آن مطالب و مقالات دلخواه خود را بخوانید. هم‌اکنون نسخه الکترونیکی شماره ۱۲۳ ماهنامه پیوست در دسترس است و نسخه کاغذی نیز منتشر شده است.

+ نسخه متنی شماره ۱۲۳ ماهنامه پیوست

۸ خرداد ۱۴۰۳

نسخه صوتی مروری بر ماهنامه پیوست شماره ۱۲۲ اردیبهشت ۱۴۰۳

نسخه صوتی مروری بر ماهنامه پیوست شماره ۱۲۲ اردیبهشت ۱۴۰۳

با صدای: میثم قاسمی

ارتباطات و فناوری اطلاعات در سال ۱۴۰۳ و چشم‌انداز این صنعت، موضوع پرونده و تیتر یک ماهنامه پیوست در اولین شماره سال جدید است که با تیتر «به خانه برمی‌گردیم» روی جلد آمده است.

پرونده مرتبط با این تیتر، به صورت ویژه با اظهارنظرهای کارشناسان و فعالان این صنعت آماده شده است. در این پرونده گفت‌وگویی با رئیس شورای مرکزی سازمان نظام صنفی رایانه‌ای کشور نیز گنجانده شده است.

در فرم گزارش ماه، بررسی وضعیت VODها در سال گذشته، لایحه بودجه سال جاری و سهم اپراتورها از درآمد شبکه مورد بررسی قرار گرفته است.

در فرم ناداستان، ۴۳ با امید ترابی گفت‌وگو کرده و بعد از آن استارت‌آپ سفرمارکت و شرکت ارگ تلکام معرفی شده‌اند.

خدمت و تجارت این شماره، موضوعات مختلفی مانند کالابرگ الکترونیکی، کش‌بک و وضعیت پرداخت‌یاری‌ها را دستمایه گزارش‌های خود قرار داده است.

در بخش رمز ارز، دو مطلب به مناسب هاوینگ بیت‌کوین منتشر شده و پس از آنها بلاک‌چین شرکت دارویی AbbVie بررسی شده است.

در فرم حقوق فناوری ابتدا ۵ رویداد مرتبط با ICT در سال گذشته از منظر حقوقی بررسی شده‌اند و پس از آن بخش پنجم از سلسه مطالب حقوق هوش مصنوعی و حقوق نرم‌افزار آمده‌‌اند.

فرم جهان نیز در پرونده خود به «اقتصاد گیگ» پرداخته و از آن را از زوایای گوناگونی بررسی کرده است.

شما می‌توانید با گوش کردن به این شماره از رادیو پیوست از کلیات موضوعات مطرح شده در ماهنامه مطلع شوید و پس از آن مطالب و مقالات دلخواه خود را بخوانید. هم‌اکنون نسخه الکترونیکی شماره ۱۲۲ ماهنامه پیوست در دسترس است و نسخه کاغذی نیز منتشر شده است.

+ نسخه متنی شماره ۱۲۲ ماهنامه پیوست

۹ اردیبهشت ۱۴۰۳

مطالب بیشتر
برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو