skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

مدیرعامل بقراط خبر داد: افت شدید تعداد ویزیت‌ آنلاین در نیمه دوم سال ۱۴۰۱

۱۵ اسفند ۱۴۰۱

زمان مطالعه : ۲ دقیقه

مدیرعامل و هم‌بنیان‌گذار بقراط با تاکید بر اهمیت توسعه زیرساخت‌های دسترسی به اینترنت برای توسعه حوزه سلامت دیجیتال، اختلال اینترنت و چالش‌های دسترسی به اینترنت در نیمه دوم سال ۱۴۰۱ را عامل کاهش تعداد ویزیت‌ آنلاین تصویری و افزایش مشاوره‌های پزشکی تلفنی دانست.

به گزارش روابط عمومی بقراط، مهرشاد تیموری، مدیرعامل و هم‌بنیان‌گذار این پلتفرم با بیان اینکه حدود ۳۰ درصد از مشاوره‌های آنلاین منجر به تجویز نسخه الکترونیکی می‌شود گفت: ۵۰ درصد از این نسخ مربوط به تجویز روانپزشکان و متخصصان اعصاب و روان می‌شود.

او افزود: برای مراجعات حضوری حدود ۲۰ درصد نسخه‌های تجویزی مربوط به پزشکان زنان و زایمان، داخلی و قلب و عروق است.

هم‌بنیان‌گذار بقراط با تاکید بر اهمیت ویزیت‌های آنلاین برای صرفه‌جویی در زمان گفت: همه این امکانات و ویژگی‌ها زمانی خوب است که شرایط زیرساختی و اینترنت کشور مناسب باشد تا ارتباط  بدون اختلال و مناسبی بر بستر پلتفرم بین بیمار و پزشک شکل بگیرد.

تیموری با بیان این که در دوران پساکرونا به طور کلی میزان مشاوره‌های آنلاین با کاهش روبرو شده است، گفت: با وجود این کاهش، قبل از ایجاد اختلال در اینترنت، استفاده از خدمات پزشکی آنلاین همچنان در جایگاه مناسب و رو به رشدی قرار داشت.

او ادامه داد: در نیمه اول سال ۱۴۰۱ ما شاهد رشد ماهانه ۳۰ درصدی مشاوره‌های تصویری بودیم. این در حالی است که نیمه دوم سال جاری به دلیل شرایط بسیار نامطلوب و قطعی مکرر اینترنت، با افت شدید استفاده از خدمات آنلاین مواجه شدیم.

به گفته مدیرعامل بقراط، تکرار و استمرار روند اختلال اینترنت باعث شده تا مشاوره‌های تصویری تا حدی جای خود را به مشاوره‌های تلفنی دهند.

https://pvst.ir/ed3

0 نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو