skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

شکایت نیویورک از شبکه‌های اجتماعی به اتهام آسیب به سلامت ذهن کودکان

۲۶ بهمن ۱۴۰۲

زمان مطالعه : ۳ دقیقه

اریک آدامز، شهردار نیویورک می‌گوید دفترش به همراه چند شاکی از مدارس و سازمان‌های درمانی از شبکه‌های اجتماعی بزرگ به اتهام آسیب خدماتشان بر سلامت ذهن کودکان و نوجوانان شکایت کرده است. شاکیان می‌گویند متا، اسنپ، بایتس‌دنس و گوگل «پلتفرم‌های خود را برای جذب، حفظ و وابسته کردن جوانان و نظارت حداقلی والدین طراحی، توسعه، تولید، اجرا، ترویج، توزیع و بازاریابی کرده‌‌اند» و شرکت‌ها از این مساله اطلاع دارند.

به گزارش پیوست، در این پرونده به شبکه‌های اجتماعی تیک‌تاک، اینستاگرام، فیسبوک، اسنپ‌چت و پلتفرم یوتیوب اشاره شده است و تمامی شرکت‌ها در واکنشی به قابلیت‌ها و ابزارهای پلتفرم‌شان برای محدود کردن آسیب در سنین پایین اشاره کرده‌اند.

شاکیان می‌گویند شرکت‌های فناوری چندین قانون بزرگترین شهر ایالات متحده در رابطه با آزار عموم و اهمال‌کاری گسترده را با طراحی و بازاریابی محصولات اعتیادآور زیر پا گذاشته‌اند. اعتیاد جوانان و کودکان به شبکه‌های اجتماعی یکی از موضوعات مهمی است که طیف سیاسی ایالات متحده را روی شبکه‌های اجتماعی مختلف متمرکز کرده است.

شهردار نیویورک می‌گوید: «در یک دهه گذشته دیدیم که جهان آنلاین تا چه اندازه می‌تواند اعتیاد آور و پرفشار باشد، کودکان را در شرف سیل مداومی از محتوای خطرناک قرار دهد و به بحران سلامت ذهن جوانان در سطح ملی دامن بزند.»

مدیران ارشد شبکه‌های اجتماعی از جمله مارک زاکربرگ، مدیرعامل متا و مالک فیسبوک، اینستاگرام، تردز و واتساپ، چند پیش با حضور در مقابل کنگره آمریکا هدف انتقادات تندی در رابطه با تاثیر شبکه‌های اجتماعی بر سلامت ذهن کودکان و نوجوانان قرار گرفتند. ویدیو عذرخواهی زاکربرگ از خانواده کسانی که فرزندانشان از شبکه‌های اجتماعی آسیب جدید دیده بودند توجه بسیاری را به خود جلب کرد.

با این حال شرکت‌های شبکه اجتماعی می‌گویند از بالاترین سطح مراقبت‌ها برای جلوگیری از آسیب پیروی می‌کنند و شرکت متا در یک سال گذشته رشد چشمگیری را از لحاظ قیمت سهامی تجربه کرده است.

طخنگوی تیک‌تاک در بیانیه‌ای اعلام کرده است که «مراقبت‌های پیشرو صنعتی» از جمله قابلیت‌های نظارت والدین و امکاناتی برای محدودیت سنی را اعمال کرده است و همواره برای شناسایی و اجرای جدید‌ترین روش‌ها در راستای امنیت جامعه تلاش می‌کند.

نماینده گوگل، مالک یوتیوب، نیز می‌گوید این اتهامات «اساسا درست نیستند.» گوگل مدعی است که ارائه تجربه‌ای امن‌تر و سالم‌تر همواره در اولویت اصلی کار آنها است و با متخصصان اینا حوزه برای تنظیم خدمات و سیاست‌ها همکاری می‌کنند.

گوگل می‌گوید: «ما خدمات و سیاست‌هایی ساختیم تا تجربه‌ای مناسب سن را در اختیار جوانان بگذاریم و والدین هم کنترل بالایی داشته باشند.»

شرکت متا نیز در واکنش به این شکایت اعلام کرد «یک دهه‌ای است روی این موضوعات کار می‌کند» و می‌خواهد «نوجوانان تجربه‌هایی امن و مناسب سن» داشته باشند و این شکرت بیش از ۳۰ ابزار برای حمایت از آنها و والدین دارد.

از آنجایی که بیشتر این شرکت‌ها در ایالت کالیفرنیا مستقر هستند، شکایت فوق در شاخه لس آنجلس دیوان عالی کالیفرنیا مطرح شده است.

در سال ۲۰۲۲ نیز شکایت مشابهی در منطقه شمالی کالیفرنیا علیه شرکت‌های شبکه اجتماعی مطرح شد و در آن زمان چندین فرد و مدرسه مدعی شدند از آنجایی که محصولات این شرکت‌ها برای صرف بیشترین زمان پشت گوشی طراحی شده به آسیب‌های احساسی و فیزیکی بسیاری از جمله مرگ دامن زده است.

https://pvst.ir/h8q

0 نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو