skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

متا ابزار جدیدی برای نظارت والدین بر وضعیت فرزندان در شبکه اجتماعی ارائه می‌کند

۶ تیر ۱۴۰۲

زمان مطالعه : ۳ دقیقه

متا ابزارهای جدیدی برای کنترل والدین در اینستاگرام، فیسبوک و مسنجر عرضه می‌کند. از جمله ابزارهای جدید این شرکت می‌توان به یک مرکز نظارتی در مسنجر اشاره کرد که هرگونه پیام خصوصی ناخواسته را در اینستاگرام و مسنجر مسدود می‌کند.

به گزارش پیوست، متا قصد دارد برای رفع یکی از نگرانی‌های اصلی خانواده‌ها و قانون‌گذاران ابزارهای جدیدی را در اختیار والدین بگذارید. گفتنی است که ابزارهای جدید نظارتی اول از همه برای آمریکا، انگلستان و کانادا عرضه می‌شوند.

تک‌کرانچ می‌گوید والدین از این طریق می‌توانند تنظیمات امنیت و حریم خصوصی، تغییرات لیست مخاطبین مسنجر و مقدار زمانی که فرزندشان در اپلیکیشن سپری می‌کند را مشاهده کنند. افزون بر این هرگاه فرزند شخصی را گزارش دهد، هشداری برای والدین ارسال می‌شود که البته پیشتر برای ارسال این هشدار از کاربر اجازه‌ای روشن دریافت می‌شود.

والدین همچنین می‌توانند تنظیماتی مثل افراد مجاز به ارسال پیام-تنها دوستان، دوستان دوستان یا هیچ‌کس- و افراد مجاز برای به نمایش استوری را مشاهده کنند. در صورت تغییر این تنظیمات نیز هشداری برای والدین ارسال می‌شود.

اینستاگرام در چند سال گذشته تمهیدات مختلفی را برای محدود کردن ارتباط بزرگسالان با افراد زیر سن قانونی در نظر گرفته است. این شرکت در تازه‌ترین اقدام از کسانی که با یک کاربر ارتباطی ندارند می‌خواهد تا برای برقراری ارتباط او را دعوت کنند. اینستاگرام می‌گوید این دعوت تنها به صورت متنی است و تنها یک مرتبه قابل ارسال است.

متا همچنین برای جلوگیری از استفاده بیش‌از حد و تشویق کاربران به استراحت نیز تنظیماتی را ارائه می‌کند. اینستاگرام در ماه ژانویه برای اولین بار «حالت سکوت» را عرضه کرد که کاربران از طریق آن می‌توانستند تمام هشدارها و پیام‌های خصوصی را بی‌صدا کنند. این قابلیت در ابتدا برای کاربران آمریکا، انگلستان، ایرلند، کانادا، استرالیا و نیوزلند عرضه شد و به گفته متا حالا این امکان در اختیار همه قرار می‌گیرد.

اینستاگرام در حال آزمایش قابلیت‌های دیگری است که شما را به استراحت و خروج از اپلیکیشن تشویق می‌کند و پس از مقدار زمان مشخصی به کاربر هشدار می‌دهد که گوشی خود را کنار بگذارد. این قابلیت‌ها از این پس به فیسبوک نیز اضافه می‌شوند و پس از ۲۰ دقیقه استفاده، هشدار استراحت برای کاربر ارسال می‌شود. علاوه بر این، متا به نوجوانانی که هنگام شب مشغول تماشای ریلز هستند تذکر می‌دهد که از اپلیکیشن خارج شوند.

افزون بر این متا در اینستاگرام تذکر جدیدی برای نوجوانان ارسال می‌کند تا به والدین خود اجازه نظارت بر حساب را بدهند. به گفته این شرکت، والدین می‌توانند حساب‌های مشترکی که نوجوان دنبال می‌کنند یا دنبال کننده‌های مشترک آنها را مشاهده کنند.

متا اوایل سال جاری میلادی تنظیمات جدیدی را در حوزه تبلیغات هدفمند نوجوانان به اینستاگرام و فیسبوک آورد. در ماه فوریه این شرکت ابزاری را در اختیار افراد زیر سن قانونی قرار داد تا از انتظار تصاویر خصوصی خود در فضای آنلاین جلوگیری کنند. با این حال متا همچنان به تبلیغات برای نوجوانان ادامه می‌دهد و این شرکت سال گذشته به دلیل نقض مقررات GDPR اروپا بیش از ۴۰۰ میلیون دلار جریمه شد.

 

 

 

https://pvst.ir/f9e

0 نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو