skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

مدیرعامل ارتباط فردا: ارائه خدمات از طریق API ریسک شکست را کاهش می‌دهد

۱۶ تیر ۱۴۰۲

زمان مطالعه : ۲ دقیقه

مدیرعامل ارتباط فردا معتقد بود که API سبب سرعت توسعه اکوسیستم می‌شود و هزینه توسعه را کاهش می‌دهد. هچنین عامل کاهش ریسک شکست نیز می‌شود و زمان ارائه محصول به بازار را تسریع می‌بخشد.

به گزارش پیوست؛ سعید وکیلی‌نیا، مدیرعامل ارتباط فردا درباره نقش API گفت: API یک رویکرد برای توسعه محصول و زیرساخت است و براساس این رویکرد قبل از اینکه وارد معماری و پیاده‌سازی سرویس‌ها شویم ما API ها را اولویت قرار می‌دهیم و این سبب کاهش هزینه می‌شود.

وکیلی‌نیا ادامه داد: بانکداری باز ارائه خدمات مالی و بانکی به شرکت‌های ثالث است؛ یعنی پلتفرمی که براساس بانکداری باز ارائه خدمات می‌دهد به معنی این نیست که معماری‌اش براساس API_first است.

مزایای API

او از نقاط مثبت API گفت: API سبب سرعت توسعه اکوسیستم می‌شود و هزینه توسعه را کاهش می‌دهد. هچنین سبب کاهش ریسک شکست نیز می‌شود و زمان ارائه محصول به بازار را تسریع می‌بخشد.

مدیرعامل ارتباط فردا درباره موفقیت API در سال ۲۰۲۳ افزود: این اکوسیستم در سال ٢٠٢٣ به بلوغ می‌رسد و مسیر توسعه را ادامه می‌دهد ضمن اینکه در ایران هم رشد خوبی داشته است.

وکیلی‌نیا از دلایل حرکت به سمت API گفت: مشتریان علاقه‌مند به استفاده از آن هستند. هر سازمانی علاقه به رشد و سوددهی دارد؛ همچنین در ارائه خدمات منعطف  است.

وضعیت کنونی فینوتک

وکیلی‌نیا با اشاره به فعالیت‌های فینوتک ادامه داد: شرکت فینوتک درسال ١٣٩۵ با هدف ورود به بازار بانکداری باز و دیتای باز شروع به فعالیت کرد. در فین‌تک بیش از ١٢٠ سرویس به کاربران ارائه می‌شود. بیش از ۴٠٠ مشتری حقوقی در بازار سرمایه، بورس، بیمه، فین‌تک و غیره داریم. تجربه بیش از سه میلیون فراخوانی API در یک روز را رسیدیم.

او تاکید کرد که پیامک خدماتی وOTP، صحت‌سنجی کد ملی، تبدیل شماره کارت به شبا از پرطرفدارترین سرویس‌های فینوتک است.

https://pvst.ir/fcy

0 نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو