skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر
انتخاب سردبیر

الزام مجدد اتحادیه کسب‌وکارهای مجازی به برگزاری انتخابات

سمانه سمیع تحریریه

۱۲ تیر ۱۴۰۲

زمان مطالعه : ۲ دقیقه

تاریخ به‌روزرسانی: ۱۳ تیر ۱۴۰۲

هیات عالی نظارت بر سازمان‌های صنفی کشور، مجدداً خواستار برگزاری انتخابات برای اتحادیه کسب‌وکارهای مجازی شد.

به گزارش پیوست، هیات عالی نظارت بر سازمان‌های صنفی کشور، در نامه‌ای اتحادیه کسب‌وکارهای مجازی را ملزم به برگزاری انتخابات کرده است. البته این بار اولی نیست که این اتحادیه ملزم به برگزاری انتخابات شده، اما هر بار به بهانه‌های مختلف این انتخابات کنسل شده است. بار آخر انتخابات اتحادیه کسب‌وکارهای مجازی به دلیل تفکیک اتحادیه به دو اتحادیه توزیعی و خدماتی، لغو شد.

در حال حاضر مینا مهرنوش از سوی وزارت صمت در سمت سرپرست کسب‌وکارهای مجازی منصوب شده‌ است و همین موضوع باعث شده عده‌ای این اتحادیه را به عنوان اتحادیه‌ای مردم‌نهاد نپذیرند.

طبق نامه هیات عالی نظارت اتحادیه کسب‌وکارهای مجازی باید ابتدا ابهام در رسته‌های تحت پوشش خود را برطرف کند. در این نامه تاکید شده است که باید گزارشی در خصوص نتیجه پایش اعضای غیرفعال این اتحادیه منتشر شود.

سال گذشته برای اولین بار وقتی لیست شرکت‌کنندگان در انتخابات اعلام شد، برخی از اعضای اتحادیه اعلام کردند تعدادی از اعضای اتحادیه غیرفعال هستند و قاعدتاً باید پروانه کسب آنان باطل شود. همین اعلام از سوی برخی از اعضای هیات مدیره اتحادیه کسب‌وکارهای مجازی، فرایند برگزاری انتخابات و آینده اتحادیه را در هاله‌ای از ابهام فرو برد.

هیات عالی نظارت حدود دو هفته به اتحادیه کسب‌وکارهای مجازی فرصت داده بود تا به تفکیک و پایش رسته‌های تحت پوشش خود بپردازد و نظر نهایی همراه با آمار اعضا و واحدهای صنفی تحت پوشش را به دبیرخانه هیات عالی نظارت برای فراهم کردن مقدمات برگزاری انتخابات اعلام کند.

اکنون زمان تعیین‌شده از سوی هیات عالی نظارت برای اتحادیه کسب‌وکارهای مجازی گذشته است و این اتحادیه هنوز نظر خود را درباره اعضا و برگزاری انتخابات اتحادیه به این هیات اعلام نکرده است.

متن کامل نامه را از اینجا بخوانید.

https://pvst.ir/fbn
سمانه سمیعتحریریه

  همه‌چیز از یک مطلب به اسم «اسپایدرزن» که در دوره ارشدم نوشته بودم شروع شد. درحالی که ۱۰ سال کارمند آژانس هواپیمایی بودم در همان روزها احساس کردم چقدر نوشتن را دوست دارم. از دی ۹۸ با کار در آژانس روابط عمومی پرسش و تولید محتوا شروع کردم. بعد از مدتی نوشتن بخش شرکت‌گردی پیوست را به عهده گرفتم و حالا خبرنگار ثابت پیوستم و دقیقا اینجا و در همین نقطه احساس می‌کنم از اینکه به پیوست، پیوستم خوشحالم.

  تمام مقالات

  0 نظر

  ارسال دیدگاه

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  *

  برای بوکمارک این نوشته
  Back To Top
  جستجو