skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

آیا فعالیت اتحادیه کسب‌وکارهای مجازی متوقف می‌شود؟

یگانه کربلایی نویسنده میهمان

۱۹ بهمن ۱۴۰۱

زمان مطالعه : ۲ دقیقه

تاریخ به‌روزرسانی: ۲۰ بهمن ۱۴۰۱

 فعالیت اتحادیه کسب‌‌وکارهای مجازی طبق نامه دبیرخانه هیات عالی نظارت محدود و وظایف این اتحادیه به اتحادیه فناوران رایانه واگذار شده است.
به گزارش پیوست، طبق نامه دبیر هیئت عالی نظارت بر سازمان‌های صنفی کشور، دو کد آیسیک ۵۲۱۱۲۳/۱ و ۵۲۱۱۲۴/۱ به ترتیب به رسته‌های «عرضه انواع کالا در فروشگاه‌های مجازی» و «عرضه انواع خدمات در فروشگاه‌های مجازی» اختصاص داده شده‌اند.
 اتحادیه صنف فناوران رایانه تهران اعلام کرده است به منظور ساماندهی فعالیت واحدهای صنفی فعال در این رسته‌ها، جلوگیری از بروز تخلفات صنفی و حمایت از حقوق مصرف‌کنندگان؛ این رسته‌ها تحت پوشش اتحادیه صنف فناوران رایانه تهران قرار گرفته و فعالیت اتحادیه کشوری کسب و کارهای مجازی محدود شده است‌.
 بنا بر اعلام اتحادیه فناوران رایانه، این تصمیم هیئت عالی نظارت که برای حفظ منافع کسب و کارهای آنلاین به دور از حواشی موجود اتخاذ گردیده، به کسب و کارهای استان تهران که در طی ماه‌های گذشته قادر به دریافت مجوز نبودند، امکان می‌دهد تا از امروز ۱۹ بهمن‌ماه با در دست داشتن مدارک مورد نیاز برای دریافت پروانه کسب به اتحادیه فناوران رایانه تهران مراجعه نموده و ذیل قانون نظام صنفی به فعالیت مشروع بپردازند.
محمدرضا فرجی تهرانی، رئیس اتحادیه صنف فناوران رایانه تهران، در گفت‌وگو با پیوست گفت: فعالیت اتحادیه کسب‌وکارهای مجازی کشوری به قوت خود باقیست. دفاتر استان‌های بزرگ دیگر همچنان فعالند و کسب‌وکارهایی که به صورت کشوری فعالیت دارند باید از اتحادیه کسب‌وکارهای مجازی کشوری مجوز بگیرند.
آذر ماه سال جاری، هیات عالی نظارت بر اصناف، اعضای هیات مدیره اتحادیه کشوری کسب‌وکار مجازی را عزل و هیات مدیره جدید را تا برگزاری انتخابات جدید منصوب کرد. به نظر می‌رسد اقدام جدید هیئت عالی نظارت بر سازمان‌های صنفی کشور در آینده برای استان‌های دیگر نیز تکرار شود.
https://pvst.ir/e5z

0 نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو