skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

انتخابات اتحادیه کسب‌وکارهای مجازی لغو شد

الهه صالحی الهه صالحی نویسنده میهمان

۱۵ اردیبهشت ۱۴۰۱

زمان مطالعه : ۳ دقیقه

تاریخ به‌روزرسانی: ۱۶ اردیبهشت ۱۴۰۱

انتخابات اتحادیه کسب‌وکارهای مجازی در حالی‌ که قرار بود با بیش از ۶ ماه تاخیر در ۱۹ اردیبهشت‌ماه برگزار شود، پیرو موافقت وزارت صمت با تفکیک اتحادیه به دو اتحادیه توزیعی و خدماتی، لغو شد.

به گزارش روابط عمومی هیات عالی نظارت، نظر به موافقت وزیر صنعت، معدن و تجارت با نامه معاون تجارت و خدمات وزارت متبوع مبنی بر تخصصی شدن وظایف اتحادیه کشوری کسب‌و‌کارهای مجازی و تفکیک رسته‌های توزیعی و خدماتی کسب‌وکارهای مجازی، به علت افزایش و رشد فعالان این حوزه، ضمن احترام به داوطلبان محترم و تمامی فعالان و اعضای محترم اتحادیه به اطلاع می‌رساند، جهت انجام تشریفات قانونی موضوع، برگزاری انتخابات اتحادیه مذکور در تاریخ ۱۹ اردیبهشت‌ماه لغو می‌شود.

دبیرخانه هیات عالی نظارت مطابق دستور وزیر صنعت، معدن و تجارت در اسرع وقت تشریفات و مراحل قانونی تفکیک را طی می‌کند، تا با مشارکت حداکثری اعضای این حوزه نوپا و مهم صنفی، انتخابات برگزار و با انتخاب هیات مدیره اتحادیه های تخصصی کشوری، زمینه انجام وظایف قانونی و نظارت بر عملکرد اعضا به منظور رشد و پویایی کلیه صنوف و شرکت‌های دانش‌بنیان فعال در این عرصه، بیش از پیش فراهم شود.
انتخابات اتحادیه برای چندمین بار در حالی لغو می‌شود که هفته گذشته ایرنا خبری مبنی بر موافقت وزیر صمت با تفکیک اتحادیه فعلی به دو اتحادیه کسب‌وکارهای مجازی توزیعی و خدماتی موافقت کرد. در این خبر اشاره شده بود، به نظر می‌رسد دلیل موافقت وزیر، تخلفات نسبت داده‌شده به اتحادیه از جمله غیرواقعی بودن فعالیت بخش زیادی از اعضا، رسیدگی نشدن به برخی پرونده‌های شکایت‌ها مانند شرکت بادران و غیره بوده است. علاوه بر این، در نامه موافقت وزارت صمت با تفکیک اتحادیه که به دست پیوست رسید، درخواست شده بود تا در اسرع وقت تفکیک اعضای مذکور بین دو اتحادیه انجام و فرایند ثبت‌نام انتخابات و سایر مراحل قانونی برای اتحادیه طی شود.
پس از اعلام این خبر، رضا الفت‌نسب، عضو هیات مدیره اتحادیه، این اقدام را غیرقانونی شمرد و آن را به پوست موز زیر پای وزیر تشبیه کرد اما فرشاد وکیل‌زاده، مدیرعامل زنبیل و عضو دیگر هیات مدیره، طبق تبصره ۷ ماده ۲۱ قانون نظام صنفی که در مورد شکل‌گیری اتحادیه‌های کشوری و آیین‌نامه اجرایی نحو تشکیل و برگزاری انتخابات اتحادیه‌های کشوری تهیه شده و به تصویب وزیر صمت وقت رسیده این اقدام را غیرقانونی دانست. ائتلاف تاد نیز یک روز بعد در نامه‌ای خطاب به دکتر مخبر معاون اول رئیس‌جمهور به این موضوع اعتراض کرد.
حالا به نظر می‌رسد با مخالفت برخی از اعضای هیات مدیره و کاندیدای انتخابات پیش‌ رو، این انتخابات لغو شده است.
https://pvst.ir/cax
الهه صالحی
الهه صالحینویسنده میهمان

  روزنامه نگاری یعنی رشته‌ای که آن را با جان‌ودل انتخاب کردم، برای من از دانشکده عزیز ارتباطات علامه شروع شد و در همان ماه‌های اول به نگارش یادداشت‌های طنز برای «بی‌قانون» رسید؛ با این حال معتقدم که اولین قدم‌های روزنامه‌نگاری را با کارآموزی برای مجله محبوب دوران نوجوانی‌ام، چلچراغ برداشتم و بعد از مدتی به تحریریه خبرآنلاین و سرویس اجتماعی آن پیوستم؛ در این زمان، علاوه بر خبرآنلاین به صورت پروژه‌ای با چندین رسانه در حوزه‌های فرهنگی، اجتماعی و اقتصادی همکاری کردم؛ یکی از این رسانه‌ها هفته‌نامه شنبه بود که مرا با جهان جذاب استارت‌آپ‌ها و فناوری آشنا کرد و در ادامه راه من به پیوست رسید.

  تمام مقالات

  0 نظر

  ارسال دیدگاه

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  *

  برای بوکمارک این نوشته
  Back To Top
  جستجو