skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

اقتصاد دیجیتال

پریا نظری عضو تحریریه

نحوه ثبت نام و استعلام کارت واکسن کرونا؛ ثبت واکسن کرونا برای خروج از کشور چگونه است؟

پریا نظری
عضو تحریریه

۳۱ شهریور ۱۴۰۰

زمان مطالعه : ۵ دقیقه

تاریخ به‌روزرسانی: ۸ خرداد ۱۴۰۱

واکسن کرونا

تمام افرادی که واکسن کرونا دریافت کرده‌اند می‌توانند با مراجعه به سامانه ثبت درخواست کارت واکسن، کارت دیجیتال واکسن کرونا را دریافت کنند. این امکان پیشتر تنها برای متقاضیان سفرهای خارجی فعال بود، اما حالا همه شهروندان می‌توانند از مزایای کارت واکسن استفاده کنند.

به گزارش پیوست، از اوایل شهریور  وزارت بهداشت با رونمایی از سامانه‌ کارت دیجیتال واکسن کرونا امکان صدور کارت دیجیتال واکسن برای مسافران خارج از کشور را فراهم کرد و پس از مدتی این امکان در اختیار کلیه افراد قرار گرفت. مرکز مدیریت آمار و فناوری اطلاعات وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی هم در اطلاعیه‌ای اعلام کرد: تمامی افرادی که یک یا دو نوبت واکسن زده‌اند می‌توانند در سامانه salamat.gov.ir کارت واکسن دیجیتال فارسی خود را به رایگان دریافت کنند.

در این مطلب با جزییات دریافت کارت واکسن الکترونیکی آشنا خواهید شد.

کرونا

افرادی که قصد خروج از کشور را دارند می‌توانند با وارد کردن اطلاعات دقیق گذرنامه خود مانند نام و نام خانوادگی با حروف لاتین و شماره گذرنامه در سامانه کارت دیجیتال واکسن دریافت کنند. البته پیشتر قرار بود با همکاری نیروی انتظامی تبادل اطلاعات گذرنامه با سامانه کارت دیجیتال واکسن به صورت خودکار انجام شود؛ اما هنوز این امکان فراهم نشده و افراد به صورت دستی اطلاعات گذرنامه خود را وارد می‌کنند. با این حال این سامانه به سامانه شاهکار و ثبت احوال متصل است.

همچنین اصغر رضانژاد، عضو هیات مدیره شرکت دانش پارسیان مجری سامانه‌های طرح ملی مقابله با کوید-۱۹ در مورد کارکرد این کارت‌ها به پیوست گفت: «همین الان اگر افراد برای خرید بلیت مسافرت اقدام کنند، از وزارت بهداشت استعلام گرفته می‌شود که کرونا نداشته باشند. اگر فردی به کرونا مبتلا شده باشد، اجازه صدور بلیت برای او امکان‌پذیر نیست؛ اما گاهی برای مسافران کارت فیزیکی جعلی هم صادر می‌شود که وجاهت قانونی ندارد.

او ادامه داد: «حتی وزارت بهداشت با وزارت امورخارجه مکاتبه کرده و وزارت خارجه هم با تمام کنسولگری‌ها و سفارتخانه‌ها در خارج از کشور مکاتبه کرده است که مرجع استعلام، لینکی باشد که به افراد پیامک می‌شود. در این لینک هم دامنه سلامت یعنی vcr.salamat وجود دارد.» به گفته رضانژاد در این لینک تمام اطلاعات شخصی و اطلاعات واکسن وجود دارد.

آموزش دریافت کارت واکسن کرونا

حالا صدور کارت دیجیتال واکسن کرونا برای کلیه افرادی که واکسن دریافت کرده‌اند، امکان‌پذیر شده و کاربران می‌توانند با مراجعه به آدرس vcr.salamat.gov.ir/fa برای دریافت این کارت اقدام کنند. این کارت به صورت الکترونیکی است و افرادی که کارت واکسن به زبان فارسی می‌خواهند می‌توانند در این سامانه بدون ثبت اطلاعات گذرنامه، تنها با وارد کردن اطلاعات خود این کارت را درخواست کنند.

نحوه دریافت تصویر کارت واکسن دیجیتال

برای دریافت کارت واکسن پس از وارد کردن اطلاعات هویتی پیامکی برای فرد متقاضی ارسال می‌شود که در آن لینک اینترنتی کیوآرکد کارت واکسن دیجیتال قرار دارد. کاربران ممکن است برای ورود به مکانی رسمی و یا خروج از کشور نیاز به ارائه تصویر کارت واکسن خود داشته باشند. در این صورت افراد باید وارد سایت سلامت شوند و اطلاعات شخصی خود مثل کد ملی و شماره تماسی که به نام خود کاربر است را وارد کنند. در این صورت لینک دریافت تصویر کارت واکسن برای آنها پیامک می‌شود.

صدور کارت واکسن کرونا به زبان فارسی و انگلیسی

امکان دریافت کارت دیجیتال واکسن دیجیتال برای تمامی گروه‌های سنی به زبان فارسی و انگلیسی فراهم است. افرادی که مسافرت خارج از کشور دارند می‌توانند از طریق سامانه vcr.salamat.gov.ir کارت واکسن دیجیتال انگلیسی خود را نیز رایگان دریافت کنند.

کارت واکسن الکترونیکی

کارت واکسن به شکل کاغذی نیز توسط اماکنی که در آنها تزریق واکسن صورت می‌گیرد به مراجعین داده می‌شود اما کارت معتبر و دارای بارکد همان کارت واکسن الکترونیکی است که در سایت سلامت قابل دریافت است.

دریافت کارت واکسن الکترونیکی

کاربران آنچنان که گفته شد باید برای دریافت کارت واکسن الکترونیکی به سایت سلامت مراجعه کنند و با وارد کردن اطلاعات خود از قبیل کارت ملی و تاریخ تولد خود کارت واکسن خود را به شکل الکترونیکی دریافت کنند.

پیگیری کارت واکسن کرونا با کد ملی

برای این‌کار باید در سایت https://vcr.salamat.gov.ir/  کد ملی خود را وارد کرده، تاریخ تولد و شماره موبایلی که با آن در سامانه ثبت نام کرده بودید را وارد کنید. اگر این اطلاعات را صحیح وارد کرده باشید. لینک دریافت کارت واکسن به گوشی شما ارسال می شود و از طریق کد ملی می‌توانید کارت خود را دریافت کنید.

استعلام واکسن کرونا

پس از ثبت نام افراد در این سایت، آدرس اینترنتی کارت دیجیتال واکسن حاوی QR-Code به افراد پیامک می‌شود. متقاضیان می‌توانند با مراجعه به لینک ارسال شده، کارت واکسن الکترونیکی خود را مشاهده و در صورت نیاز چاپ کنند.

 پیامک کارت واکسن

پس از دانلود کردن آن لینک کارت واکسن دیجیتال حاوی اطلاعات واکسن تزریق شده افراد در قالب یک فایل تصویر که امکان دانلود پی‌دی‌اف آن نیز فراهم شده در اختیار متقاضی کارت واکسن دیجیتال قرار خواهد گرفت.

روی تصویر کارت واکسن، نوع واکسن تزریقی ونوبت آن و همچنین محل تزریق آن مشخص شده است.

طبق آنچه اعلام شده است به نظر می‌رسد از این پس امکان اعمال محدودیت‌هایی برای کسانی که از تزریق واکسن امتناع کرده‌اند یا کارت واکسن خود را  دریافت نکرده‌اند به اماکن عمومی وجود خواهد داشت البته فقط در شرایطی اعمال می‌شود که تعداد زیادی از شهروندان واکسن را تزریق کرده‌باشند.

در این اطلاعیه تاکید شده است اکه در صورت مشاهده خطا در تاریخ یا نوع واکسن یا عدم ثبت نوبت اول یا دوم واکسن خود فرم گزارش خطا در کارت واکسن دیجیتال را تکمیل کنید.

مدت اعتبار QR کد کارت واکسن دیجیتال در ایران چه قدر است؟

مدت اعتبار کارت‌های دیجیتال واکسن تا اطلاع ثانوی از طرف وزارت بهداشت معتبر است و تنها ممکن است در صورت نیاز به دوزهای بعدی اطلاع‌رسانی تازه‌ای در این زمینه صورت بگیرد.

کارت واکسن مورد تایید چه کشورهایی است؟

کشورهای مختلف در زمینه تایید واکسن‌های مختلف رویکردی متفاوت دارند و افرادی که قصد سفر به کشور خاصی را دارند باید از سفارت مربوطه در این زمینه اطلاعات بگیرند. اما واکسن‌های مورد تایید سازمان جهانی مثل آسترازنکا، فایزر، مدرنا، سینوفارم مورد تایید اغلب سفارتخانه‌ها هستند.

https://pvst.ir/azn

36 نظر

 1. در سامانه دریافت کارت واکسن از سال ۱۳۲۰ به بالا ندارد چرا چگونه دریافت کنیم پیامک پیگیری هم برایم ارسال نشده

  1. دوباره تو همون سایت از نو ثبت نام کنه برامنم پیش اومد دوباره از نو انجام دادم ویک فایل پی دی اف جدید به صورت لینک به شماره همراهم فرستادن

 2. متولد ۱۳۶۶ هستم و دوتا دوز رو تزریق کردم.چرا سامانه تا سال ۱۳۲۰ رو نشون میده؟تکلیف ما چیه؟همیشه باید کارهاشون صدتا ایراد داشته باشه

 3. کلا دوتا سایت مجزا ساختن یکی برای بخش ایرانی برای کسانی که می خوان از خدمات اجتماعی داخلی وسفر داخلی استفاده کنند که ادرسش (vcr.salamat.gov.ir/fa) که نیاز به اطلاعات گذرنامه ندارد و درحال بروزرسانی هست که تا یکی دوهفته کاملا بروز میشه وقابل استفاده برای تمام سنین و دومین سایت برای کسانی که می خوان سفر خارجه بروند که نیاز به اطلاعات گذرنامه وبه صورت انگلیسی باید اطلاعات درج بشه که ادرسش (vcr.salamat.gov.ir) هست اما این سایت کاملا بروز است وحتی اگر یک دوز هم زدید میتونید دریافت کنید که همه اطلاعات چون اسم واکسنتون و از چه شهر وکشوری ساخته شده وحتی شماره سریال واکسنتون و تعداد دوز وتاریخ دوز هاتون هم به میلادی زیر کیو آر کد درج شده و حتما شماره تلفنی رو وارد کنید که به نام خودتون باشه موفق باشید.

 4. سلام ، وارد سایت که میشم همون مشکلی که همه دارن تاریخ تولد مشکل داره ، فکر میکنم سایت مشکل داره باید درستش کنن ، یعنی مملکت ما هیچ وقت درست نمیشه همیشه همه چی ایراد داره واسه اینه که ایران آباد نمیشه ، یه سایت نمیتونن درست طراحی کنن معلومه نظارتی هم نیست ، متاسفم

 5. خدایی نمیخواهید دست از مردم آزاریتون بردارید اول سامانه رو خودتون ی بار برید امتحان کنید بعد مردم رو اطلاع رسانی کنید . فکر کنم واسه مردگان این سامانه درست شده 😎😎 از تاریخ ۱۳۲۰ به قبلش

 6. با سلام. سامانه ثبت نام صدور کارت الکترونیکی فارسی، این مشگل تاریخ تولد و چندین مشگل دیگه رو داره که تعداد زیادی رو با مشگل مواجه کرده و قراره بزودی برطرف کنند. مثلا سامانه کسانی که تلفن همراه هوشمند ندارند یا خط تلفن به نام خودشون نیست را ثبت نام نمیکنه و قراره تا هفته آینده برطرف بشه.

 7. با سلام
  این سایت برای امثال من که شماره تلفن به نام خودمان ندارم و به نام همسرم ثبت نام کردم کارت صادر نمی کنه ، من خطی به نام خودم ندارم

 8. سلام من در ۹ اردیبهشت واکسن اول و ۳ ماه بعد در ۹ مرداد دوز دوم را زدم حالا در سامانه نشان میده دوز اول را ۹ خرداد زدم نه در اردیبهشت و دوز دوم را اصلا نزدم اخه یعنی چی تاریخ درست نیست و دوز دوم هم ثبت نشده در حالیکه من کارت ترزیق را دارم که هر دو نوبت ذکر شده این چه وضعی است حالا چه باید بکنم برای کارت صحیح گرفتن خجالت داره این وضع بخدا باز برم واکسن بزنم‌ ۳ باره برید سامانه را درست کنید بعد تقاضای کارت واکسن از مردم کنید

 9. سلام من مادرم برای درمان بلیط خارج ازکشورروداره ومتولد ۱۳۱۷ ست ولی سیستم جواب نمیده بلیط باطل میشه چه بایدکرد رفتنش هم ضروریه

 10. سلام خسته نباشید.چرا برای کارت دیجیتال باید شماره تلفن حتما به نام شخص باشد؟افراد مسن،کودکان،و افرادی که کلا موبایل ندارند چه کار باید بکنند؟لطفا این مورد را درست کنید و شماره تلفن بستگان را اضافه نمائید.باسپاس

  1. سلام لطفا بفرمایید کسانیکه شما ره موبایلشان به نام خودشان ثبت نشده چگونه می‌توانند کارت دیجیتال واکسن را تهیه کنند .تشکر

 11. من شماره به خودم نیست وقتی میزنم میگه اطلاعات وارد شده صحیح نیست حتی برای خواهرم که شماره به نام خودشه هم ارور میده سایتتون مشکل داره رسیدگی کنید

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو