skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

صدور کارت دیجیتال واکسن کرونا برای سفر به خارج از کشور آغاز شد

الهه صالحی الهه صالحی نویسنده میهمان

۱۲ شهریور ۱۴۰۰

زمان مطالعه : ۲ دقیقه

تاریخ به‌روزرسانی: ۱۳ شهریور ۱۴۰۰

وزارت بهداشت با رونمایی از سامانه‌ کارت دیجیتال واکسن کرونا امکان صدور کارت دیجیتال واکسن برای مسافران خارج از کشور را فراهم کرد.

به گزارش پیوست، افرادی که تاکنون واکسن کرونا را در دو مرحله دریافت کرده‌اند در صورتی که بخواهند در دو هفته آینده به خارج از کشور سفر کنند، می‌توانند به سایت vcr.salamat.gov.ir مراجعه کرده و با وارد کردن اطلاعات دقیق گذرنامه خود مانند نام و نام خانوادگی با حروف لاتین و شماره گذرنامه در این سامانه کارت دیجیتال واکسن دریافت کنند.

طبق اعلام وزارت بهداشت آدرس اینترنتی کارت دیجیتال واکسن حاوی QR-Code حداکثر یک روز پس از ثبت‌نام به افراد پیامک می‌شود. چنانکه از اطلاعات درج شده در این سامانه بر می‌آید هنوز امکان تبادل اطلاعات آنلاین میان سامانه کارت دیجیتال واکسن با دیگر سامانه‌های هویتی از جمله سامانه گذرنامه نیروی انتظامی برقرار نیست.

تصویر سامانه صدور کارت دیجیتال واکسن کرونا
تصویر سامانه صدور کارت دیجیتال واکسن کرونا

در سامانه کارت دیجیتال واکسن کرونا تاکید شده است که متقاضیان حتما نام و نام خانوادگی را به زبان انگلیسی با آنچه که در گذرنامه قید شده است دقیقا مطابقت داشته باشد، در صورتی که اطلاعات درج شده در سامانه با اطلاعات گذرنامه مطابقت نداشته باشد ممکن است از ورود افراد به کشور مقصد جلوگیری شود.

در این سامانه اعلام شده است که به زودی با همکاری نیروی انتظامی تبادل اطلاعات گذرنامه با سامانه کارت دیجیتال واکسن به صورت خودکار انجام خواهد شد و دیگر  نیازی به ورود اطلاعات برای دریافت کارت دیجیتال واکسن کرونا توسط متقاصی نخواهد بود.

سامانه کارت دیجیتال واکسن توسط شرکت دانش پارسیان که طبق اطلاعات درج شده در سایت خود را مجری سامانه‌های طرح ملی مقابله با کووید ۱۱ معرفی کرده است علاوه بر این شرکت دانش پارسیان با تبلیغات گسترده برای پلتفرم آنلاین «بایا» مدعی راه اندازی بزرگترین شبکه هوشمند خرید و فروش کالا و خدمات است.

https://pvst.ir/aut
الهه صالحی
الهه صالحینویسنده میهمان

  روزنامه نگاری یعنی رشته‌ای که آن را با جان‌ودل انتخاب کردم، برای من از دانشکده عزیز ارتباطات علامه شروع شد و در همان ماه‌های اول به نگارش یادداشت‌های طنز برای «بی‌قانون» رسید؛ با این حال معتقدم که اولین قدم‌های روزنامه‌نگاری را با کارآموزی برای مجله محبوب دوران نوجوانی‌ام، چلچراغ برداشتم و بعد از مدتی به تحریریه خبرآنلاین و سرویس اجتماعی آن پیوستم؛ در این زمان، علاوه بر خبرآنلاین به صورت پروژه‌ای با چندین رسانه در حوزه‌های فرهنگی، اجتماعی و اقتصادی همکاری کردم؛ یکی از این رسانه‌ها هفته‌نامه شنبه بود که مرا با جهان جذاب استارت‌آپ‌ها و فناوری آشنا کرد و در ادامه راه من به پیوست رسید.

  تمام مقالات

  4 نظر

  1. سلام پدر وما در من خیلی خیلی نیازدارن که برای دیدن نوزادخواهرم به خارج ازکشوربروند ولی واکسن سینوفارم زدن وحالا خیلی افسرده شدندکه نمیتونن برن خواهش میکنم اگرراهی هست که بتوان فقط اسم واکسن روتغییرداد ممنون میشیم ودعاگوهستیم هردو واکسن زدن وکارت هم موحوداست

  2. باسلام انشاالله جمعه عازم نجف و کربلا هستیم من خودم هر دو دوز واکسن را زده ام اما همسر وسایر افراد خانواده که همراهم هستند فقط یک دوز زده اند ونوبت دوم آنها۱۴۰۰/۰۷/۱۷ خواهد بود آیا مانع خروجشان خواهند شد؟؟!! در ضمن آیا برای ورود به عراق الزاما باید تست PCRداشته باشیم؟! و چند روز جلوتر از پرواز باید باشد؟!

  ارسال دیدگاه

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  *

  برای بوکمارک این نوشته
  Back To Top
  جستجو