skip to Main Content
تلویزیون‌های بزرگ سامسونگ

محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

گرفتن وام شرکت‌ها را تنبل بار آورده است

۲۸ مرداد ۱۳۹۸

زمان مطالعه : ۸ دقیقه

شماره ۷۰

برای بوکمارک این نوشته

نگاهی به شکل‌گیری شرکت‌های استارت‌آپی نسل اول نشان می‌دهد این شرکت‌ها یا با سرمایه خودشان پا گرفته‌اند یا به کمک سرمایه‌گذاران محدود داخلی توانسته‌اند رشد کنند. البته در مقعطی از زمان برخی از این شرکت‌ها شانس آن را داشته‌اند که سرمایه‌گذاران خارجی هم پا به شرکت‌هایشان بگذارند و با در اختیار گرفتن بخشی از سهام‌شان، عاملی برای توسعه بازارشان باشند. اما در چرخه تامین مالی شرکت‌های استارت‌آپی نسل اول، بازار بورس کشور هیچ نقشی نداشته است. حالا نزدیک به یک سال از انتشار خبرهایی در مورد ورود اولیه دو شرکت بزرگ استارت‌آپی به بازار بورس می‌گذرد، اما در نهایت ورود آنها به این بازار در حد همین یک خبر باقی مانده است. مدیرعامل فرابورس در گفت‌و‌گو با پیوست مشکل تزریق سرمایه از بازار بورس به اکوسیستم استارت‌آپی و وارد نشدن شرکت‌های بزرگ این اکوسیستم به این بازار را نه تنها نبود پول یا آماده نبودن زیرساخت‌های این بازار، که عدم تمایل این شرکت‌ها به شفاف بودن اعلام می‌کند. امیر هامونی معتقد است وام‌های مختلفی که از طریق‌ نهادهای گوناگون طی چند سال اخیر در اختیار این شرکت‌ها قرار گرفته آنها را تنبل کرده و باعث شده به جای تلاش برای ورود به بازار بورس و نظم گرفتن ساختارشان به گرفتن همین وام‌ها اکتفا کنند. هامونی همچنین در این گفت‌وگو بارها تاکید می‌کند که استارت‌آپ خوب در بازار کم است وگرنه در بازار بورس سرمایه کافی وجود دارد.

در مراحل جذب سرمایه هیچ‌کدام از شرکت‌های استارت‌آپی نسل اول که حالا سهم قابل توجهی از بازار را در اختیار دارند، بازار بورس نقشی نداشته است. با توجه به شرایط فعلی بازار هم به نظر نمی‌آید که بورس بتواند در...

با وارد کردن کد تخفیف stayhome تا پایان خرداد از اشتراک آنلاین سه ماهه پیوست رایگان استفاده کنید.

وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

این مطلب در شماره ۷۰ پیوست منتشر شده است.

ماهنامه ۷۰ پیوست

برای بوکمارک این نوشته

دانلود نسخه PDF
http://pvst.ir/21l
سونیتا سراب‌پوردبیر پیوست آنلاین

  سال ۸۵ و با انتخاب رشته‌ دانشگاهی که نقشی در آن نداشتم وارد حوزه روزنامه‌نگاری شدم و حالا عاشق این کارم. ۱۲ سال است که به صورت تخصصی در حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات کار می‌کنم؛ ۸ سال از این مدت به کار در تحریریه روزنامه‌های دنیای اقتصاد و ایران گذشت و با روزنامه‌های سرمایه، هم‌میهن، همشهری و اعتماد نیز همکاری داشتم. از سال ۹۷ مسیر فعالیتم تغییر کرد و در نهایت رسیدم به تحریریه پیوست.

  تمام مقالات

  ارسال دیدگاه

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  *

  Back To Top
  ×Close search
  جستجو