skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

ماهنامه شماره ۱۱۷ پیوست در آبان منتشر شد، بازگشت به زمین

۹ آبان ۱۴۰۲

زمان مطالعه : ۵ دقیقه

ماهنامه شماره ۱۱۷ پیوست در آبان منتشر شد. در این شماره به موضوعات مختلفی مانند توسعه فیبرنوری در کشور، اپلیکیشن جدید شهرداری تهران که جایگزین تهران من شد، قانون مناقشه برانگیز برنامه هفتم برای رصد اطلاعات شهروندان و ده‌ها موضوع دیگر پرداخته شده است.

طرح دسترسی خانواده‌ها و کسب‌وکارها به فیبر نوری که وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات بر اجرای تا تمرکز ویژه‌ای دارد، قرار است تحولی بزرگ در زمینه دسترسی کاربران عادی به شبکه ایجاد کند. آن هم پس از حدود یک دهه جولان فناوری همراه. تیتر «بازگشت به زمین» نشان‌دهنده این تغییر جهت وزارت ارتباطات است و پیوست، ابعاد مختلف موضوع فیبر نوری را در پرونده ماهنامه شماره ۱۱۷ پیوست بررسی کرده است.
در پرونده شماره آبان ماه، گفت‌وگوهایی با مجری طرح فیبر نوری و مدیران عامل برخی اپراتورهای فعال در این طرح و گزارش‌هایی درباره توسعه فیبر نوری در داخل و خارج از کشور آمده است.
پرونده‌ای با موضوع «فناوری اطلاعات در سایه»، به همراه گزارش‌هایی درباره کیف پول شهرزاد، سپیدنامه بیت‌کوین، پیشرفت 5G‌ در ایران، ممنوعیت واردات آیفون در منظر حقوقی از جمله موضوعاتی هستند که در ماهنامه شماره ۱۱۷ پیوست به آنها پرداخته شده است.

گزارش ماه ماهنامه شماره ۱۱۷ پیوست

ناداستان و باشگاه مدیران

در بخش ناداستان گفت‌وگو با مریم نجفی به همراه معرفی استارت‌آپ مومنت و شرکت تفتا آمده است.

خدمت و تجارت

بخش خدمت و تجارت گزارش‌هایی درباره کیف پول شهرزاد و اختلال در اینماد دارد و همچنین در سرفصلی جدید، موضوع تحول دیجیتالی را به صورت جدی مورد توجه قرار داده است.

رمزارز در ماهنامه شماره ۱۱۷ پیوست

در بخش رمز ارز، موضوع معاملات مارجین و یافتن جایگزینی برای آن، سالگرد انتشار سپیدنامه بیت‌کوین و بلاک‌چین CT Bank مورد توجه قرار گرفته است.

در فرم حقوق فناوری، ابتدا مصوبه اخیر کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات درباره مراکز خدمات داده، نقد شده و پس از آن ممنوعیت واردات آیفون و دعاوی مربوط به دامنه‌های اینترنتی از منظر حقوقی بررسی شده‌اند.

ذره‌بین در ماهنامه شماره ۱۱۷ پیوست

فیبرنوری قرار است یادآور سال‌هایی باشد که توسعه تلفن در کشور هر روز چاله‌هایی در شهر ایجاد می‌کرد که به راحتی پر نمی‌شد. موضوع اصلی ذره‌بین این شماره به فیبر نوری اختصاص دارد.

پیوست جهان

فرم جهان نیز پرونده خود را به موضوع «فناوری اطلاعات در سایه» اختصاص داده است که به دسترسی‌ها و استفاده‌های نابه‌جا در شبکه‌های داخلی سازمان‌ها و شرکت‌ها اشاره دارد.

https://pvst.ir/gai

0 نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو