skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

حسین حاتمی در مخالفت با وزیر پیشنهادی ارتباطات و فناوری اطلاعات:

نماینده آذربایجان شرقی: برنامه‌های عیسی زارع‌پور ابعاد پژوهشی دارد و عملی نیست

بهناز توحیدی نویسنده میهمان

۳۰ مرداد ۱۴۰۰

زمان مطالعه : ۲ دقیقه

تاریخ به‌روزرسانی: ۱۱ دی ۱۴۰۰

©خبرگزاری خانه ملت

نماینده آذربایجان شرقی در ادامه بررسی صلاحیت وزرای پیشنهادی با انتقاد از وزیر پیشنهادی ارتباطات و فناوری اطلاعات از اینکه در هیچ شبکه اجتماعی عضو نیست، برنامه‌های عیسی زارع‌پور را مبهم و صرفا پژوهشی دانست که عملی نیستند.

به گزارش پیوست، نماینده آذربایجان شرقی در نشست علنی نوبت دوم امروز (۳۰ مردادماه) مجلس در جریان بررسی صلاحیت وزرای پیشنهادی دولت سیزدهم با استفاده از زمان باقی‌مانده علی‌اصغر عنابستانی به عنوان مخالف برنامه پیشنهادی  عیسی زارع‌پور، وزیر پیشنهادی ارتباطات و فناوری اطلاعات با بیان اینکه برنامه‌های زارع‌پور ابهام دارد، گفت: «زارع‌پور در زمان تصدی معاونتی در وزارت ارشاد با تندروی باعث عدم دریافت مجوز از سوی بسیاری از کسب و کارهای مجازی شد که منجر به تعطیلی آنها شد. با اینکه فضای مجازی با همه حواشی بخشی از زندگی روزمره مردم است؛ اما زارع‌پور به پلتفرم‌ها هیچ اعتقادی ندارد و در هیچ فضای مجازی عضو نیست و برنامه‌های او نیز صرفا ابعاد پژوهشی داشته و عملی نیست.»

حاتمی در ادامه اضافه کرد: «وزیر پیشنهادی باید از ظرفیت اقتصاد در فضای ارتباطات بهره ببرد که وزیر پیشنهادی اطلاعی از آن نداشته یا در برنامه‌های خود از آن نام نبرده است. مزیت‌های فناورانه وزارت ارتباطات با دایره عمل حوزه فناوری قوه قضائیه تفاوت دارد و این موضوع نباید ملاکی بر تصدی این وزارتخانه شود. ضمن اینکه برنامه‌های او فاقد اهداف کیفی و کمی بوده و قابلیت ارزش‌گذاری ندارد.»

به گفته حاتمی مسائل جاری و حاشیه‌ای وزارت ارتباطات، مشکل کارمندان و کارکنان روستایی و همچنین شرح وظایف مخابرات هیچ جایگاهی در برنامه‌های عیسی زارع‌پور ندارد. او تاکید کرد که تعدد تصمیم‌گیران در بخش ICT که باعث بروز مشکل شده در برنامه زارع‌پور نبوده و برای حل مشکلات دفاتر پیشخوان برای مثال مشکل ۵۷۰ دفتر آذربایجان شرقی، برنامه‌ای ذکر نشده است.

نماینده خداآفرین در ادامه صحبت‌های خود به حذف برنامه‌های روبیکا و ذره‌بین در گوگل‌پلی اشاره کرد و گفت:‌«حذف این اپلکیشن‌ها کلاهبرداری است و برنامه زارع‌پور برای برخورد با پلتفرم‌های خارجی نامشخص است.»

https://pvst.ir/aqs
بهناز توحیدینویسنده میهمان

  سال ۸۷ به امید تغییرات بسیار در جامعه‌ام رشته علوم ارتباطات شاخه روزنامه‌نگاری را برگزیدم. به صورت پراکنده در همشهری و مجله فرهنگ وسینما می‌نوشتم. اما همواره فکر و ذکر منِ تازه‌کار پیرامون مسائل اجتماعی و سیاسی می‌گذشت. تا اینکه سال ۹۵ وارد پیوست شدم و به واسطه پیوست پا به دنیای بیکران فناوری گذاشتم و عاشقش شدم.

  تمام مقالات

  0 نظر

  ارسال دیدگاه

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  *

  برای بوکمارک این نوشته
  Back To Top
  جستجو