skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

کمیسیون صنایع زارع‌پور را برای وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات مناسب اعلام کرد

بهناز توحیدی نویسنده میهمان

۳۰ مرداد ۱۴۰۰

زمان مطالعه : ۳ دقیقه

تاریخ به‌روزرسانی: ۱۱ دی ۱۴۰۰

سخنگوی کمیسیون صنایع و معادن در جلسه علنی امروز (۳۰ مردادماه) در هنگام بررسی صلاحیت وزیر پیشنهادی ارتباطات و فناوری اطلاعات اعلام کرد که برنامه عیسی زارع‌پور با مسائل و مشکلات و واقعیت‌های موجود متناسب و واقع‌گرایی لازم را دارد. روح الله عباسپور تاکید کرد که کمیسیون صنایع با توجه به نگاه جامع و همه‌جانبه عیسی‌ زارع‌پور به موضوعات درحوزه ماموریت‌های وزارت‌خانه، اشراف کامل او به چالش‌ها و مشکلات حوزه فناوری و دارای برنامه‌های راهبری برای حل این چالش‌ها، نگاه مثبتی به عیسی زارع‌پور دارد.

به گزارش پیوست،در نوبت عصر مجلس امروز (۳۰ مردادماه) در ادامه بررسی صلاحیت‌‌های وزرای پیشنهادی دولت سیزدهم، گزارش کمیسیون صنایع و معادن مجلس به عنوان کمیسیون اصلی درخصوص برنامه‌های عیسی زارع‌پور، وزیر پیشنهادی ارتباطات و فناوری اطلاعات دولت سیزدهم قرائت شد. براساس این گزارش، برنامه پیشنهادی زارع‌پور با اسناد بالادستی ۵۴ درصد منطق است و ۳۴ درصد نیز همسو با این احکام است؛ اما ۱۲ درصد از برنامه‌های زارع‌پور به احکام اشاره‌ای نشده است.

آنطور که در گزارش کمیسیون صنایع آمده در جهت استعلام مدارک تحصیلی عیسی زارع‌پور وزیر پیشنهادی ارتباطات و فناوری اطلاعات در راستای صحت مدرک تحصیلی عیسی زارع پور، مراتب فارغ‌التحصیلی او در مقطع دکتری مهندسی کامپیوتر از دانشگاه نیوساوت ولز مورد تأیید قرار گرفته است.

عباسپور همچنین در هنگام قرائت گزارش کمیسیون صنایع به برنامه‌های زارع‌پور اشاره کرد و گفت: «برنامه‌های ارائه شده با مسائل و مشکلات و واقعیت‌های موجود متناسب و واقع‌گرایی لازم را دارا است، همچنین شفافیت و انسجام لازم برای هماهنگی و همراستای مسئولیت و آینده‌نگری برای افق زمانی ۴ ساله را دارا است.»

او در این مورد ادامه داد: «سوابق اجرایی و تجربیات عملی وزیر پیشنهادی در حوزه ارتباطات قابل قبول و قابل اتکاء است، در زمینه زیرساخت‌ها و شبکه‌های ارتباطی و توسعه فناوری‌ها و کاربردهای خدمات فضایی لازم است از قابلیت‌ها و توانمندی‌های افراد با تجربه و متخصصان و مدیران باسابقه استفاده شود، تعهد به ایجاد و تکمیل شبکه ملی اطلاعات برابر مصوبات شورای عالی فضای مجازی شرط لازم جهت تصدی وزارتخانه لازم است که باید به آن توجه شود.»

عباسپور در جمع‌بندی نظر اعضای کمیسیون صنایع برای تصدی زارع‌پور به عنوان وزیر ارتباطات را مناسب تشخیص داد و بیان کرد: «در مجموع وزیر پیشنهادی دارای نگاه جامع و همه‌جانبه به موضوعات مختلف و متنوع در حوزه مأموریت‌های وزارتخانه بوده و او فردی جوان، متخصص، باتجربه، شناخته شده و دارای حسن سابقه در حوزه کاری است و اشراف کامل به چالش‌ها و مشکلات این حوزه دارد و برای حل آنها دارای برنامه‌های راهبردی و کاربردی است.»

سخنگوی کمیسیون صنایع و معادن پس از پایان قرائت گزارش کمیسیون صنایع اظهار کرد که وزیر پیشنهادی تأکید کرده است ظرف مدت ۴ سال شبکه ملی اطلاعات را اجرایی می‌کند. به اعتقاد عباسپور از آنجایی که زارع‌پور هر موقعیتی که قرار گرفته، چه در قوه‌قضائیه و چه در وزارت ارشاد و همچنین در موقعیت‌های دیگر تحول‌گرا و تحول‌خواه بوده، موقعیت‌های بسیار خوب و مناسبی را در مسئولیت‌هایش ایجاد کرده است.

https://pvst.ir/aqp
بهناز توحیدینویسنده میهمان

  سال ۸۷ به امید تغییرات بسیار در جامعه‌ام رشته علوم ارتباطات شاخه روزنامه‌نگاری را برگزیدم. به صورت پراکنده در همشهری و مجله فرهنگ وسینما می‌نوشتم. اما همواره فکر و ذکر منِ تازه‌کار پیرامون مسائل اجتماعی و سیاسی می‌گذشت. تا اینکه سال ۹۵ وارد پیوست شدم و به واسطه پیوست پا به دنیای بیکران فناوری گذاشتم و عاشقش شدم.

  تمام مقالات

  0 نظر

  ارسال دیدگاه

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  *

  برای بوکمارک این نوشته
  Back To Top
  جستجو