skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

اخبار

تحریریه پیوست

سخنگوی کمیسیون فرهنگی گزارش این کمیسیون درمورد وزیر پیشنهادی ارتباطات و فناوری اطلاعات را قرائت کرد:

کمیسیون فرهنگی با عیسی‌ زارع‌پور به عنوان وزیر ارتباطات موافقت کرد

تحریریه پیوست

۳۰ مرداد ۱۴۰۰

زمان مطالعه : ۳ دقیقه

تاریخ به‌روزرسانی: ۱۱ دی ۱۴۰۰

©خبرگزاری خانه ملت

سخنگوی کمیسیون فرهنگی مجلس از موافقت اعضای این کمیسیون با عیسی زارع‌پور برای تصدی‌گری وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات علی‌رغم تجربه محدود اجرایی او خبر داد.

به گزارش پیوست، مجید نصیرایی، سخنگوی کمیسیون فرهنگی در نوبت عصر امروز (۳۰ مردادماه) در ادامه بررسی صلاحیت عیسی زارع‌پور، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گزارش این کمیسیون را به عنوان کمیسیون فرعی بررسی صلاحیت وزیر پیشنهادی ارتباطات و فناوری اطلاعات قرائت کرد.

براساس گزارش کمیسیون فرهنگی،برنامه پیشنهادی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات پس از ارائه چشم انداز، مروری بر اسناد بالادستی این حوزه داشته و زارع‌پور در جلسه‌ای با این کمیسیون برنامه‌های خود را ذیل ۸ محور ماموریتی این وزارتخانه ارائه کرده است. آن‌طور که نصیرایی می‌گوید زارع‌پور در هر یک از این ۸ قسمت در ابتدا مروری بر مسئله داشته و پس از بیان چالش‌ها، راهبردهای آن حوزه را ارائه کرده است.

آن‌طور که در این گزارش آمده است، برنامه ارائه شده در بعضی بخش‌ها به کلیات و در بعضی بخش‌ها به جزئیات پرداخته و در برخی از بخش‌ها به حوزه سیاست‌گذاری ورود کرده که آن از وظایف شورای عالی فضای مجازی است.

اعضای کمیسیون فرهنگی معتقد هستند که بعضی از بخش‌های برنامه اقدام عملیاتی قابل سنجشی است که این مسئله رصد میزان تحقق برنامه را از سوی نهادهای ناظر همچون مجلس در طول مدت تصدی وزارت تسهیل خواهد کرد.

نصیرایی در ادامه قرائت گزارش این کمیسیون در مورد برنامه‌های عیسی زارع‌پور،اعلام کرد که برخی از بخش‌های این برنامه از شفافیت لازم برخوردار است؛ اما در بعضی بخش‌ها به دلیل پیچیدگی‌های موضوع و ابعاد گسترده به خوبی برنامه را توصیف نکرده است. از نظر نمایندگان کمیسیون فرهنگی در کلیه راهبردهای ارائه شده در محورهای ۸ گانه، اولویت بندی رعایت نشده بنابراین زمان بندی صورت نگرفته است.

همانطور که در این گزارش اشاره شده است: «تطبیق برنامه وزیر پیشنهادی ارتباطات و فناوری اطلاعات با اسناد بالادستی حکایت از آن دارد که ۵۴درصد برنامه‌های پیشنهادی با احکام فوق الذکر منطبق و ۳۴ درصد موارد نیز همسو است. همچنین موردی مبنی بر مغایرت برنامه‌ها با اسناد بالادستی یافت نشد. از سوی دیگر در برنامه وزیر پیشنهادی به ۱۲ درصد احکام اشاره ای نشده است که این میزان به تفکیک اسناد بالادستی عبارتند از سیاست‌های کلی نظام و بیانیه گام دوم انقلاب ۲ درصد، شورای عالی انقلاب فرهنگی ۴ درصد، قانون برنامه ششم توسعه ۵ درصد و در نهایت قانون بودجه ۱۴۰۰ هم یک درصد است.»

نصیرایی در بخش نتیجه‌گیری نظر نهایی قریب به اتفاق اعضای کمیسیون با وزارت ارتباطات را منبعث از تحصیلات و خلاقیت و سلامت و نوگرایی علی رغم تجربه محدود اجرایی ایشان مثبت اعلام کرد.

https://pvst.ir/aqq

0 نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو