skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

وزیر ارتباطات پیشنهاد داد: کارگروهی برای بررسی مشکلات مخابرات تشکیل شود

۱۴ شهریور ۱۴۰۰

زمان مطالعه : ۳ دقیقه

تاریخ به‌روزرسانی: ۱۱ دی ۱۴۰۰

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در دیدار با مدیران ارشد شرکت مخابرات ایران پیشنهاد کرد کارگروهی برای بررسی و حل مشکلات و چالش‌های پیش روی این شرکت تشکیل شود.

به گزارش روابط عمومی وزارت ارتباطات، عیسی زارع‌پور، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با هیات مدیره و مدیران ارشد شرکت مخابرات ایران دیدار کرد. او در این جلسه با طرح پیشنهاد تشکیل کارگروهی برای بررسی و حل مشکلات و چالش‌های پیش روی شرکت مخابرات ایران، گفت: «در این کارگروه باید تلاش شود با همدلی و همراهی، برخی اختلافات از جمله در حوزه املاک را به‌سرعت و در کوتاه‌مدت حل کرد.»

اختلاف شرکت مخابرات ایران با وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات در حوزه‌های مختلفی مانند املاک، تعرفه‌ها، اجرای مصوبات رگولاتوری و… بوده است؛ اما در دوره‌های مختلف مدیران متعدد نتوانسته‌اند این مشکلات را به صورت ریشه‌ای حل و فصل کنند.

شبکه ملی اطلاعات و تکمیل آن نیز یکی دیگر از موضوعاتی است که میان دولت و مخابرات، اختلافاتی درباره آن وجود دارد. زارع‌پور در جلسه با مدیران مخابرات در این رابطه گفت: «اعتقادم این است که اگر نخواهیم بگوییم مخابرات ایران ستون فقرات شبکه ملی اطلاعات است، حداقل این شرکت یکی از ستون‌های اصلی این حرکت و ارکان توسعه شبکه ملی اطلاعات و این طرح کلان است.»

او در ادامه با اشاره به عدم توسعه متوازن شبکه ارتباطات ثابت و سیار گفت: «در هیچ کجای دنیا به این شکل نیست که تمرکز را روی ارتباطات سیار بگذارند درحالی‌که ارتباطات ثابت به میزانی که باید توسعه پیدا نکند.»

وزیر ارتباطات افزود: «اگر تصمیمات راهبری و کلیدی به‌موقع گرفته نشود و در ارتباطات ثابت توسعه نداشته باشیم حتی در تماس‌های تلفنی هم مشکل پیدا می‌کنیم و عملاً آن اتفاقی که در حوزه برق و خاموشی‌ها افتاد در ارتباطات هم خواهد افتاد. بنابراین نیازمند تصمیمات فوری، مدبرانه، دلسوزانه و همدلانه از ناحیه همه بازیگران بخش هستیم.»

زارع‌پور با بیان اینکه اعتقاد دارم که همه ما یک خانواده هستیم گفت: «همه به دنبال حل مشکلات کشور هستیم و می‌توانیم با همدلی و همراهی فضای مجازی در تراز انقلاب اسلامی داشته باشیم که بتواند پیشران سایر بخش‌های کشور باشد.»

وزیر ارتباطات سپس با تأکید بر رسیدگی به مشکلات بازنشستگان مخابرات گفت: باید به قول‌هایی که داده شده عمل کرد. مقام معظم رهبری در سخنان اخیرشان فرمودند «یا به مردم قول ندهید یا اگر قول دادید روزشمار بگذارید که کی عملی می‌کنید». اگر جایی برای پرداخت دیون بازنشستگان قولی داده‌اید و این قول در زمانش محقق نشده است این موضوع را صادقانه با آن‌ها در میان بگذارید. بالاخره قولی داده شده و باید به آن پایبند بود.

زارع‌پور در ادامه همچنین از هیات‌مدیره شرکت مخابرات خواست تا مشکلات تبدیل وضعیت ایثارگران را هم حل کنند.

در این دیدار که با حضور اعضای هیات مدیره، مدیرعامل و معاونان شرکت مخابرات ایران برگزار شد گزارشی از وضعیت مخابرات ارائه شد و مدیران ارشد مخابرات در خصوص مشکلات و چالش‌های موجود در حوزه ارتباطات بحث بررسی کردند.

https://pvst.ir/avd

0 نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو