skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر
انتخاب سردبیر

حسام آرمندهی، هم‌بنیان‌گذار کافه‌بازار، دیوار و بلد:

مقابله با انحصار باید در دفاع از کاربر نهایی باشد

آرش برهمند تحریریه
سونیتا سراب‌پور نویسنده میهمان

۴ آذر ۱۳۹۹

زمان مطالعه : ۱۶ دقیقه

شماره ۸۵

تاریخ به‌روزرسانی: ۹ آذر ۱۳۹۹

حسام آرماندهی؛ مقابله با انحصار
بعد از خبر باطل شدن رأی شورای رقابت از سوی دیوان عدالت اداری در پرونده شکایت چیلیوری علیه اسنپ‌فود و در نهایت پیوستن مدیرعامل چیلیوری به گروه اسنپ، گروهی که همیشه به دلیل ایجاد انحصار در بازار از سوی آقای مدیرعامل مورد انتقاد بود،‌ بحث بر سر شکل‌گیری انحصار و ایجاد رقابتی مریض در اکوسیستم استارت‌آپی کشور بیش از گذشته توجه‌ها را به خود جلب کرده است. فعالان استارت‌آپی از رشد انحصار در این بازار ابراز نگرانی می‌کنند و معتقدند وقتش رسیده تا با رگولاتوری مشخص فضای رقابتی بین شرکت‌های استارت‌آپی از این فضای ابهام خارج شود. از جمله این فعالان حسام آرمندهی‌، عضو هیات‌مدیره هلدینگ هزاردستان است، گروهی که در خود پلتفرم‌هایی مانند بلد، دیوار،‌ کافه‌بازار و زیرک را جای داده است. آرمندهی در ایجاد انحصاری که حالا در اکوسیستم استارت‌آپی به وجود آمده شرکت‌ها را مقصر نمی‌داند و معتقد است ایراد در قوانین و ساختارهایی است که اجازه ایجاد انحصار به برخی شرکت‌ها را داده است. در گفت‌وگویی که با آرمندهی انجام دادیم می‌گوید، اگرچه در شرایط فعلی شورای رقابت می‌تواند در حد و اختیارات معمولش تسهیل‌کننده رقابت باشد، اما درست نیست که ظرفیت‌های قانون‌گذاری از هر بخش گرفته و در اختیار یک نهاد مانند شورای رقابت گذاشته شود. همچنین در این گفت‌وگو حسام آرمندهی به واکنشی‌هایی که اقدامات شرکت‌های زیرمجموعه هزاردستان در بازار ایجاد کرده‌اند نیز پاسخ می‌دهد و گرچه تایید می‌کند ممکن است در برخی زمان‌ها شرکت‌های این هلدینگ اقدامی کرده باشند که به انحصار تعبیر شده باشد، اما در نهایت در هر شکایتی که علیه آنها در شورای رقابت ثبت شده، پیروز شده‌اند. با این حال آرمندهی در این مصاحبه خبر می‌دهد که برای از بین بردن انتقاد‌هایی که همیشه در این زمینه نسبت به مجموعه‌هایی مانند کافه‌بازار وجود داشته، در تصمیمی از ابتدای سال شرکت‌های هلدینگ را از هم مستقل کرده‌اند تا فضای تعامل...

شما وارد سایت نشده‌اید. برای خواندن ادامه مطلب و ۵ مطلب دیگر از ماهنامه پیوست به صورت رایگان باید عضو سایت شوید.

وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

این مطلب در شماره ۸۵ پیوست منتشر شده است.

ماهنامه ۸۵ پیوست
دانلود نسخه PDF
http://pvst.ir/90r
آرش برهمندتحریریه

  روزنامه‌نگاری را از ابراراقتصادی شروع کردم و مدت کوتاهی در شرق، همشهری نوشتم و در برنامه‌های تلویزیونی فناوری اطلاعات کار کردم. در مورد فناوری و تاثیرش بر زندگی و کسب و کار می‌نویسم و تاریخ شفاهی و استارت‌آپ‌ها از حوزه‌های مورد علاقه من هستند. معتقدم رسانه پل مهمی است میان انسان‌ها، تصمیم‌سازها و کسب و کارهای جهان امروز.

  تمام مقالات
  سونیتا سراب‌پورنویسنده میهمان

   سال ۸۵ و با انتخاب رشته‌ دانشگاهی که نقشی در آن نداشتم وارد حوزه روزنامه‌نگاری شدم و حالا عاشق این کارم. ۱۲ سال است که به صورت تخصصی در حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات کار می‌کنم؛ ۸ سال از این مدت به کار در تحریریه روزنامه‌های دنیای اقتصاد و ایران گذشت و با روزنامه‌های سرمایه، هم‌میهن، همشهری و اعتماد نیز همکاری داشتم. از سال ۹۷ مسیر فعالیتم تغییر کرد و در نهایت رسیدم به تحریریه پیوست.

   تمام مقالات

   0 نظر

   ارسال دیدگاه

   نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   *

   برای بوکمارک این نوشته
   Back To Top
   جستجو