skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

پلاس

نسرین ابوئی نویسنده میهمان

پیش‌بینی سود هزار میلیارد دلاری هوش مصنوعی مولد در دو سال آینده

نسرین ابوئی
نویسنده میهمان

۱۲ دی ۱۴۰۲

زمان مطالعه : ۳ دقیقه

سودآوری هوش مصنوعی مولد

سازمان‌ها و شرکت‌هایی که از فناوری هوش مصنوعی مولد در ساختار کاری استفاده می‌کنند مسیر متفاوتی را در پیش دارند. بهره‌وری و رشد درآمد مهم‌ترین اولویت برنامه کسب‌وکارها قرار دارد. تجهیز سیستم به این فناوری موجب رشد قابل توجه درآمد و سود هزار میلیارد دلاری در مقایسه با سایر کسب‌وکارها می‌شود.

به گزارش پیوست، بیشترین تمرکز طی ۱۸ تا ۲۴ ماه آینده بر بهبود بهره‌وری خواهد بود. این بهبود بهره‌وری به ‌ویژه در رابطه با عملکردهای فروش، فناوری اطلاعات و مالی رخ می‌دهد. در واقع، بیش از ۵۰ درصد از پاسخ دهندگان مطالعات شرکت IDC تأکید کردند که دستاوردهای بهره‌وری مهم ترین نتیجه‌ای است که آن‌ها برای ۱۸ماه آینده کسب‌وکارشان هدف‌گذاری کرده‌اند.

آینده در یک، سه و پنج سال آینده

در چشم‌انداز کسب و کارهایی که بهره‌وری و رشد درآمد به عنوان مهم‌ترین اولویت‌ قرار دارد، نقش هوش مصنوعی مولد در مرکز توجه است. شرکت (IDC) یک تغییر پارادایم بزرگ را پیش‌بینی کرده است. این پیش‌بینی نشان می‌دهد ۳۵ درصد از شرکت‌ها در سراسر جهان تا سال ۲۰۲۵ از هوش مصنوعی مولد برای توسعه مشترک محصولات و خدمات دیجیتال استفاده می‌کنند. این تغییرات موجب می‌شود که رشد درآمد آن‌ها به صورت بالقوه در مقایسه با رقبایشان دو برابر شود. با تسریع این پذیرش در میان شرکت‌ها، IDC پیش‌بینی می‌کند که توسعه مهارت‌ها توسط هوش مصنوعی مولد و اتوماسیون، قابلیت رشد سازمان‌ها را افزایش می‌دهد. به دنبال فراهم آمدن این امکان برای شرکت‌ها در سراسر جهان تا سال ۲۰۲۶، برآورد شده است هزار میلیارد دلار سود ناشی از بهره‌وری کسب شود.

در سال ۲۰۲۴، ابزارهای هوش مصنوعی مولد به رهبران ارشد این امکان را می‌دهد تا با کشف بینش‌ها و دانش استفاده نشده، استفاده سازنده از داده‌های ساختار نیافته را دو برابر کنند. اما جیوتی لالچاندانی، نایب رئیس گروه IDC و مدیرعامل منطقه‌ای خاورمیانه، ترکیه و آفریقا این نکته را بیان کرده که انتظار دارد با گسترش چشم‌اندازهای سازمان‌ها اولویت‌ها تغییر می‌کند و از بهره‌وری فراتر می‌رود. او می‌گوید:« برای اکثر سازمان‌ها، توسعه صدها مورد استفاده از بهره‌وری ناشی از هوش مصنوعی مولد آسان است. اما بسیاری از آن‌ها در حال حاضر این سوال را مطرح می‌کنند که آیا بیش از حد روی کاهش هزینه تمرکز کرده‌اند؟ و آیا به اندازه کافی بر چگونگی تاثیر استفاده از هوش مصنوعی مولد در افزایش درآمد تمرکز نداشته‌اند؟

بنابراین ما انتظار داریم که در ۳تا ۵ سال آینده تاکید بر افزایش بهره‌وری جای خود را به رشد درآمد بدهد. علاوه بر این گزارش‌های مربوط به عملکردهای فروش، فناوری اطلاعات، امور مالی، عملیات و زنجیره تامین حاکی از انتظار رشد درآمد از هوش مصنوعی مولد است. در این میان، ارائه‌دهندگان هوش مصنوعی مولد باید این تغییر را با دقت در مورد خریداران اصلی خود پیگیری کنند. یعنی اطمینان حاصل کنند که راه‌حل‌های هوش مصنوعی مولد ارائه شده توسط آن‌ها همچنان در آینده با اهداف کسب‌وکار در حال تکامل مشتریان هماهنگ باشد.»

در این میان IDC چالش‌ها و فرصت‌های ارائه‌ شده توسط انقلاب در حال توسعه هوش مصنوعی را بررسی خواهد کرد. تحلیلگران IDC آخرین پیش‌بینی‌های خود را حین ارزیابی تأثیر روندهای جهانی بر محیط‌های محلی ارائه خواهد کرد. کارشناسان به آخرین پیشرفت‌ها در کشورها و صنایع کلیدی در سراسر منطقه META خواهند پرداخت. این کاوش جامع شامل بینش‌هایی در مورد فناوری‌های حیاتی مانند ابر، امنیت، هوش مصنوعی، اتوماسیون فرآیند رباتیک (RPA) و اینترنت اشیا (IoT) می‌شود که اطلاعات ارزشمندی را برای شناسایی فرصت‌های رشد آینده در اختیار علاقه‌مندان به این حوزه قرار می‌دهد.

منبع: idc.com

https://pvst.ir/gur

0 نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو