skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

سندباکس وزارت ارتباطات مجوز گرفت

۲۱ شهریور ۱۴۰۲

زمان مطالعه : ۲ دقیقه

وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات

در سی و سومین جلسه کارگروه مدیریت یکپارچه و هماهنگی محیط‌های آزمون، مجوز سندباکس وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات صادر شد

صبح امروز کارگروه مدیریت یکپارچه و هماهنگی محیط‌های آزمون در سی و سومین جلسه خود، با حضور محمد خوانساری، رئیس سازمان فناوری اطلاعات و به ریاست احمد تقوایی نجیب، رئیس مرکز فناوری اطلاعات، امنیت فضای مجازی و اقتصاد هوشمند وزارت امور اقتصادی و دارایی برگزار شد.

مجوز یک ساله سندباکس وزارت ارتباطات چهارمین مجوزی است که برای سندباکس تخصصی صادر شده است. پیش از این سندباکس تخصصی بانک مرکزی، وزارت صمت و سندباکس بورس فعالیت خود را آغاز کرده‌اند.

سندباکس یا محیط آزمون؛ فضا و محیطی کنترل شده است که در آن کسب وکارهای جدید طبق شرایط خاصی می‌توانند برای دوره محدودی و با تعداد کاربر محدودی فعالیت کنند.

در این جلسه که حامد منکرسی، معاون سیاست‌گذاری و اعتباربخشی فناوری اطلاعات و سایر اعضای کارگروه نیز حضور داشتند، مجوز سندباکس (Sandbox) وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات با نمایندگی سازمان فناوری اطلاعات ایران صادر شد. اعتبار مجوز سندباکس، یک ساله است و در صورت داشتن عملکرد مناسب و صحیح تمدید خواهد شد. مجوز سندباکس، در راستای انجام ماموریت سازمان فناوری اطلاعات ایران در حوزه تنظیم‌گری صادر شده است.

قبلا وزارت ارتباطات درخواست خود را در این زمینه مطرح کرده بود که روی شکل‌گیری سندباکس حوزه ICT توافق نشد. شورای راهبری در رد این درخواست گفته بود این موضوع نیاز به بررسی بیشتر دارد و به علت تداخل در سایر بخش‌های کاری فعلا تایید نمی‌شود و به این شکل کلیت شکل‌گیری سندباکس حوزه ICT مورد توافق قرار نگرفت.

 

 

https://pvst.ir/fwr

0 نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو