skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

IOSCO اولین مقررات بین‌المللی کریپتو را پیشنهاد داد

۲ خرداد ۱۴۰۲

زمان مطالعه : ۲ دقیقه

اولین مقررات بین‌المللی کریپتو

سازمان بین‌المللی کمیسیون‌های اوراق بهادار (IOSCO)، امروز سه‌شنبه (۲۳ مه)، برای اولین بار مجموعه استانداردهایی را جهت نظارت بر دارایی‌ها و بازارهای دیجیتالی در سطح جهانی پیشنهاد کرد. این دسته از قوانین با توجه به پیامد‌ها و درس‌های گرفته شده از فروپاشی صرافی FTX پیشنهاد شده‌ است.

به گزارش پیوست، صنعت کریپتو در حال حاضر قوانین واحدی در سطح بین‌الملل نداشته و تنها از مقررات ضد پول‌شویی (AML) پیروی می‌کند. با این حال رویکرد متفاوت حوزه‌های مختلف قضایی باعث شده تا بسیاری از داخل این صنعت خواستار قوانینی بین‌المللی برای تنظیم‌گری این بازار شوند.

قوانین پیشنهادی IOSCO به نوعی در پاسخ به یک فروپاشی بزرگ پیشنهاد شده‌ است. صرافی رمزارزی FTX نوامبر سال گذشته روند ورشکستگی خود را به دلیل بحران نقدینگی آغاز کرد و پای چندین رگولاتوری از سراسر جهان به میان آمد.

به نقل از رویترز، جین پاول سروِیس، رئیس سازمان بین‌المللی کمیسیون‌های اوراق بهادار، می‌گوید:« پیشنهادات روز سه شنبه، نقطه عطفی در مقابله با خطرات روشن و پیوسته برای محافظت از سرمایه‌گذار و یکپارچگی بازار است.»

استاندارد‌های پیشنهادی موضوعاتی مثل سود، دستکاری بازار، همکاری برون‌مرزی رگولاتوری‌ها، مالکیت رمزدارایی‌ها، خطرات عملیاتی و رفتار مشتریان خرد را در بر می‌گیرد.

در این پیشنهاد، ۱۸ اقدام برای محافظت از بازارهای اصلی در جهت رفع تعارض منافع بین بخش‌های مختلف یک تراکنش رمزارزی ارائه شده است.

این نهاد نظارتی قرار است تا پایان سال استاندارد‌های خود را نهایی کند و ۱۳۰ عضو آن در سراسر جهان برای رفع کمبود‌های قانونی خود از آن کمک بگیرند.

سازمان‌ بین‌المللی کمیسیون‌های اوراق بهادار گروهی متشکل از رگولاتور‌های سراسر جهان از جمله کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده، آژانس خدمات مالی ژاپن، اداره راهبرد امور مالی بریتانیا و BaFin آلمان است و در حال حاضر به دریافت انظار عمومی برای مقررات پیشنهادی مشغول است.

گفتنی است که اتحادیه اروپا در همین ماه، اولین مجموعه قوانین کامل جهان در حوزه کریپتو را نهایی کرد و فشار روی بریتانیا، آمریکا و دیگر کشور‌ها برای ارائه یک ساز و کار مشخص افزایش یافته است.

 

https://pvst.ir/exn

0 نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو