skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

کمیته خزانه‌داری انگلستان: رمزارزهای بدون پشتوانه در حکم قمار هستند

۲۷ اردیبهشت ۱۴۰۲

زمان مطالعه : ۳ دقیقه

کمیته خزانه‌داری انگلستان

گروهی از قانون‌گذاران انگلستان می‌گویند سرمایه‌گذاری روی دارایی‌های دیجیتالی از جمله بیت‌کوین و اتریوم شبیه به قمار است و باید به همین حساب قانون‌گذاری شود. با این حال دولت انگلستان به برنامه‌های خود برای قانون‌گذاری این بخش به عنوان خدمات مالی پایبند است.

به گزارش پیوست، کمیته خزانه‌داری انگلستان معتقد است رمزارزهای بدون پشتوانه هیچ «ارزش ذاتی» نداشته و به دلیل نوسان بالای قیمت و از آنجایی که هیچ فایده اجتماعی را ندارند بیشتر از خدمات مالی به قمار شباهت پیدا می‌کنند.

بیشتر اکوسیستم رمزارزی در حال حاضر از رمزارزهای بدون پشتوانه تشکیل شده است و تعداد کمی از جمله USDT (یک رمزارز پایدار) از پشتوانه مالی برخودارند.

به گفته کوین‌دسک، این کمیته در بیانیه روز چهارشنبه خود تصریح می‌کند که پیشنهاد دولت انگلستان مصرف کنندگان را گمراه کرده و به اشتباه این تصور را ایجاد می‌کند که کریپتو امن و محافظت شده است، در حالی که اینطور نیست.

کمیته خزانه‌داری که ترکیبی از نمایندگان هر دو حزب است در ماه جولای برای دریافت نظر فعالان و قانون‌گذاران کریپتو پرسش‌نامه‌ای را در اختیار آنها گذاشت.

دولت انگلستان نیز به تازگی از اعضای صنعت کریپتو خواسته تا بازخورد خود را در مورد مقررات پیشنهاد ارائه کنند. دولت می‌خواهد با توسعه مقررات مالی فعلی و ایجاد یک رژیم اعطای مجوز برای ارائه دهندگان دارایی‌های دیجیتالی به قانون‌گذاری کریپتو بپردازد. لایه جدیدی که در حال حاضر به پارلمان انگلستان رسیده نیز کریپتو را به عنوان فعالیت‌های مالی، قانون‌گذاری می‌کند.

در رابطه با این موضوع کمیته خزانه‌داری در مورد رویکرد دولتی ها اظهار نگرانی کرده است. هریت بالدویج، عضو پارلمان و  رئیس کمیته خزانه‌داری می‌گوید چنین نگاهی مردم را گمراه کرده و مصرف کنندگان باید بدانند که در صورت قمار روی این توکن‌های بدون پشتوانه ممکن است تمام سرمایه‌ خود را از دست بدهند.

با اینکه فعالان کریپتو به وضوح با چنین رویکردی مخالفند اما نگرانی بالدویچ بی دلیل نیست. صنعت کریپتو که در سال ۲۰۲۱ حدود ۳ هزار میلیارد دلار ارزش داشت، با فروپاشی ترا، شرکت صادر کننده رمزارز پایدار و سپس فاجعه FTX به کمتر از هزار میلیارد دلار سقوط کرد. ارزش بازار کریپتو در زمان نگارش خبر حدود ۱.۱۴ هزار میلیارد دلار است.

ریچارد کنون، از حقوق‌دانان شرکت Stokoe Partnership Solicitor انگلستان، در بیانیه‌ای با رد رویکرد کمیته خزانه‌داری گفت:‌«اقتصاد قانون‌مند مدرن باید با تکامل امور مالی رو‎‌به‌رو شده، ارتباط بگیرد و رژیم قانون‌گذاری پیچیده‌ای بسازد و این کار با پاک کردن صورت مساله و قمار خواندن سرمایه‌گذاری کریپتو امکان‌پذیر نیست.»

 

 

https://pvst.ir/ew0

0 نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو