skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

زرین پال با همکاری زرین پلاس وام خرد ۵ میلیون تومانی می‌دهد

الهه صالحی الهه صالحی نویسنده میهمان

۱۹ آبان ۱۴۰۰

زمان مطالعه : ۳ دقیقه

زرین‌پال پس از ۱۰ سال فعالیت در حوزه فین‌تک و ارائه خدمات B2B ، با معرفی زرین‌پلاس وارد حوزه ارائه خدمات B2C و کاربر محور شد. زرین پلاس قرار است به زودی وارد بازار ارائه وام خرد کوتاه مدت بدون سود یا BNPL شود و در اولین مرحله وام خرد ۵ میلیون تومانی در اختیار کاربران خود قرار دهد.

به گزارش پیوست، «زرین پلاس» که پیش از این  درسال ۱۳۹۸ با نام «امتیاز» فعالیت خود را در قالب خدمات تبلیغات شروع کرده بود، قرار است به کاربران خود خدمات کش‌بک (بازگرداندن درصدی از پول کاربر بعد از انجام تراکنش) ارائه بدهد. درواقع کاربران این اپلیکیشن قادرند با خرید از فروشگاه‌ھای طرف قرارداد و استفاده از سایر خدمات تا ۴٠ درصد از مبلغ خریدشان را در حساب کاربری خود و یا به صورت نقدی در حساب بانکی شان دریافت کنند.

پویا رجامند، مدیرعامل زرین پلاس با بیان اینکه پس از ادغام با زرین پال، خدمت کش‌بک یعنی بازگرداندن بخشی از پول کاربر بعد از انجام تراکنش، به این اپلیکیشن اضافه شده است گفت: «تاکنون ۲هزار فروشگاه در تهران با این پلتفرم همکاری می‌کنند و قرار است این تعداد به ۱۰هزار فروشگاه در تهران برسد. علاوه براین فعالیت خارج از تهران نیز تا اواخر سال آغاز می‌شود.»

پویا رجامند، مدیرعامل زرین پلاس

ورود زرین پلاس به BNPL

مصطفی امیری، مدیرعامل زرین‌پال در در ادامه این نشست عنوان کرد: «اطلاعات درگاه‌های پرداخت الکترونیکی نشان می‌دهد که اوج میزان پرداخت‌ها در روزهای ۲۷ و ۲۸ انتهای هر ماه، هم‌زمان با واریز حقوق‌ها است و این روند به تدریج تا ۱۹ ماه بعد معکوس می‌شود و تا روز بیست‌وهفتم ماه نیز همچنان نزولی باقی می‌مان.»

او راه‌حل متوقف نشدن چرخه خرید و پرداخت را  ارائه اعتبارات خرد یا BNPL می‌داند و براین باور است که با این روش فروشنده‌ها نیز فروش بیشتری خواهند داشت و مردم در خریدهای روزانه با مشکل مواجه نخواهند شد.

مهدی رشیدیان، مدیر عملیات زرین پلاس در ادامه تعداد کاربرهای این اپلیکیشن را  ۸۳ هزار نفر اعلام کرد و خبر داد: «به زودی تسهیلاتی خرد و کوتاه مدت و بدون هیچ سود بانکی برای کاربرانمان ارائه خواهیم کرد؛ در سقف اول ارائه این تسهیلات کاربران می‌توانند پس از احراز هویت تا سقف ۵میلیون تومان وام خرد دریافت کنند.»

مهدی رشیدیان، مدیر عملیات زرین پلاس

او توضیح داد:‌ «آمارها نشان می‌دهد که نمودار خرید مردم بعد از نیمه دوم ماه افت و پس از دریافت حقوق دوباره رشد می‌کند. هدف ما از ارائه این وام‌های خرد، صاف کردن این نمودار است.»

رشیدیان با تاکید براینکه هدف این مجموعه همکاری با ۵هزار فروشگاه در تهران است، گفت: «به زودی وارد استان‌های دیگر خواهند شد و امیدواریم محصول ما به چرخه اقتصاد کمک کند.»

مصطفی امیری، مدیرعامل زرین‌پال

زرین‌پال همیشه محتاط

مصطفی امیری، هم بنیان‌گذار و مدیرعامل زرین‌پال با بیان اینکه این مجموعه قصد ورود به بازار فیزیکی را داشته است و زرین پلاس را بهترین همکار برای ورود به این بازار می‌داند، گفت: «ما همیشه محتاط هستیم‌ و این شاید باعث شده انتقاداتی به عملکرد ما وارد شود‌. ما این مسیر جذاب را طی کردیم و محصول جدید را توسعه دادیم که برای آن نیازمند به همکاری با PSPها، بانک ها و سایر نهادها بودیم. محصول اولیه ما در آخرین روزهای ۹۹ آماده شد و در نهایت در سال ۱۴۰۰ زرین پلاس عملا عرضه شد.»

امیری گفت: «ایده‌ای که امروزه در حال انجام آن هستند در دنیا اجرا شده و آنها می‌خواهند فرد از محل نقدینگی خود پرداخت انجام دهد و بتواند خریدی بکند و در همان حال پولش را ذخیره کند.‌»

https://pvst.ir/b5k
الهه صالحی
الهه صالحینویسنده میهمان

  روزنامه نگاری یعنی رشته‌ای که آن را با جان‌ودل انتخاب کردم، برای من از دانشکده عزیز ارتباطات علامه شروع شد و در همان ماه‌های اول به نگارش یادداشت‌های طنز برای «بی‌قانون» رسید؛ با این حال معتقدم که اولین قدم‌های روزنامه‌نگاری را با کارآموزی برای مجله محبوب دوران نوجوانی‌ام، چلچراغ برداشتم و بعد از مدتی به تحریریه خبرآنلاین و سرویس اجتماعی آن پیوستم؛ در این زمان، علاوه بر خبرآنلاین به صورت پروژه‌ای با چندین رسانه در حوزه‌های فرهنگی، اجتماعی و اقتصادی همکاری کردم؛ یکی از این رسانه‌ها هفته‌نامه شنبه بود که مرا با جهان جذاب استارت‌آپ‌ها و فناوری آشنا کرد و در ادامه راه من به پیوست رسید.

  تمام مقالات

  0 نظر

  ارسال دیدگاه

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  *

  برای بوکمارک این نوشته
  Back To Top
  جستجو