skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

کارگروه پشتیبانی از آموزش مجازی دانش‌آموزان تشکیل شد

میثم قاسمی تحریریه

۲۱ شهریور ۱۴۰۰

زمان مطالعه : ۳ دقیقه

کارگروه پشتیبانی از آموزش مجازی دانش‌آموزان با حضور وزارت ارتباطات، وزارت آموزش و پرورش و همراه اول تشکیل شد.

به گزارش روابط عمومی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، در جلسه ۱۶ شهریور، عیسی زارع پور وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، علیرضا کاظمی سرپرست وزارت آموزش‌وپرورش، مهدی اخوان بهابادی مدیرعامل همراه اول، ملاحظات کمی و کیفی خدمات آموزش مجازی دانش‌آموزان در بستر سامانه شاد مطرح شد.

بر اساس تصمیمات اخذ شده به‌منظور بررسی و پیشنهاد راهکارهای بهبود تجربه کاربری و ارتقاء کیفی خدمات در بستر پلتفرم‌های مختلف ارائه‌دهنده خدمات آموزش مجازی به دانش‌آموزان و معرفی استانداردها و قابلیت‌های لازم همراه با پیشنهادات اجرایی، کارگروهی به ریاست ستار هاشمی معاون فناوری و نوآوری وزارت ارتباطات و با عضویت علی باقرزاده رئیس مرکز هماهنگی حوزه وزارت آموزش‌وپرورش و مهدی اخوان بهابادی مدیرعامل همراه اول تشکیل شد.

پلتفرم شاد که با آغاز همه‌گیری کرونا از سوی همراه اول برای آموزش مجازی دانش‌آموزان سراسر کشور طراحی شده است، از سال گذشته به صورت انحصاری توسط وزارت آموزش و پرورش برای این کار معرفی شده است. استفاده از این پلتفرم در سال تحصیلی گذشته رایگان بود؛ اما در تابستان اعلام شد استفاده از آن دیگر رایگان نیست.

در جلسه مشترک وزیر ارتباطات، سرپرست وزارت آموزش و پرورش و مدیرعامل همراه اول، عیسی زارع‌پور با تاکید به اینکه باید فضای رقابتی و اکوسیستم در این حوزه شکل بگیرد، گفته بود: «باید طوری تدبیر کنیم که فضای رقابت در حوزه پلتفرم‌ها و خدمات آموزش الکترونیکی با مدل اقتصادی مشخص در این حوزه شکل بگیرد در غیر این صورت با این شکل حمایت‌ها امکان ادامه مسیر دشوار است و ضمن اینکه زیست‌بوم آموزش الکترونیکی کشور با چالش جدی روبرو می‌شود.»

او وعده داده بود در سال تحصیلی پیش رو نیز استفاده از شاد رایگان باشد؛ اما تاکید کرده بود: «باید نحوه تامین منابع آن مشخص و سازوکار جدیدی برای تداوم آن دیده شود.»

انحصاری بودن شاد در سال گذشته نیز با انتقاد وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات روبه‌رو شد؛ اما وزارت آموزش و پرورش از تصمیم خود دفاع کرد.

در این جلسه، علیرضا کاظمی، سرپرست وزارت آموزش و پرورش گفت: «برای بازگشایی مدارس ما سه برنامه مدرسه تلویزیونی، برنامه شاد و بازگشایی فیزیکی را هم‌زمان پیگیری می‌کنیم که برنامه شاد تکیه‌گاه اصلی ما برای بازگشایی مدارس است که در ابتدای مهر نسخه جدید آن را رونمایی می‌کنیم.»

او رایگان بودن استفاده از شبکه شاد را اصل مهمی در این حوزه عنوان کرد و افزود: «اگر این اصل محقق نشود دانش‌آموزان مناطق محروم و ضعیف کشور از آموزش مجازی محروم می‌مانند.»

اکنون قرار شده است کارگروه پشتیبانی از آموزش مجازی دانش‌آموزان تشکیل شده و قرار است مشکلات این سیستم را شناسایی کرده و پس از بررسی، نتایج برای اتخاذ تصمیمات نهایی، به وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات اعلام شود.

در سال تحصیلی گذشته نزدیک به ۱۳ میلیون دانش‌آموز در کشور وجود داشت که براساس آمار اعلام شده ۱۰ میلیون ۳۱۲ هزار دانش‌آموز و ۵۵۰ معلم در شبکه شاد احراز هویت شدند.

https://pvst.ir/aww
میثم قاسمیتحریریه

  سال ۸۱ رشته مهندسی را رها کردم به شوق روزنامه‌نگاری. از همان سال تاکنون، در حوزه‌های مختلفی مانند سیاسی، اجتماعی، اقتصادی، گردشگری، ورزشی و... در رسانه‌هایی مانند همشهری، حیات‌نو، توسعه، عصر ارتباط و... کار کرده‌ام. از میانه سال ۹۲ و پس از حدود ۳ سال دوری از حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات، به پیوست آمدم و دوباره روزنامه‌نگار این رشته شدم.

  تمام مقالات

  0 نظر

  ارسال دیدگاه

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  *

  برای بوکمارک این نوشته
  Back To Top
  جستجو