skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

عباس‌زاده مشکینی در مخالفت با وزیر پیشنهادی ارتباطات و فناوری اطلاعات:

نماینده مشکین‌شهر: عیسی‌ زارع‌پور تحصیلکرده IT است تخصص ICT ندارد

بهناز توحیدی نویسنده میهمان

۳۱ مرداد ۱۴۰۰

زمان مطالعه : ۳ دقیقه

تاریخ به‌روزرسانی: ۱۱ دی ۱۴۰۰

نماینده مشکین‌شهر در ادامه بررسی صلاحیت وزرای پیشنهادی دولت سیزدهم در مخالفت با عیسی زارع‌پور، وزیر پیشنهادی ارتباطات و فناوری اطلاعات با تاکید براینکه زارع‌پور در حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات تخصصی ندارد اعلام کرد که عیسی زارع‌پور تحصیلکرده رشته کامپیوتر یا IT است در حالی که برای وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات باید متخصص ICT به عنوان وزیر انتخاب شود.

به گزارش پیوست، روز دوم بررسی صلاحیت وزرا در مجلس با ادامه بررسی برنامه‌های عیسی زارع‌پور، وزیر پیشنهادی ارتباطات و فناوری اطلاعات امروز (۳۱ مردادماه) آغاز شد. محمود عباس‌زاده مشکینی به عنوان دومین مخالفت برنامه‌های وزیر پیشنهادی ارتباطات و فناوری اطلاعات با بیان اینکه وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات یک وزارت‌خانه زیربنایی است،گفت: «ما امروز باید مانند یک پزشک جراح عمل کنیم و روی مریض پارچه انداخته و فقط موضع جراحی را ارزیابی کنیم. بحث کنونی ما نیز وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات است. این وزارتخانه یک وزارتخانه‌ زیربنایی بوده است. این وزارت‌خانه شاهراه سایر وزارتخانه‌ها جهت پیمودن توسعه به شمار می‌رود.»

او ادامه داد: «ما باید برای هر وزارتخانه به صورت اهم و برای وزارتخانه ارتباطات به صورت اخص از نیرویی استفاده کنیم که واجد دو مولفه «خواستن و توانستن» باشد. وزیر پیشنهادی مولفه خواستن و انگیزه را دارد؛ اما در خصوص تخصص، متاسفانه او در حوزه وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات تخصصی ندارد. وزیر پیشنهادی تحصیلکرده رشته کامپیوتر یا IT است در حالی که ما در وزارتخانه متخصص ICT می‌خواهیم. بیش از ۹۵ درصد وظایف این وزارتخانه زیرساختی است.»

به گفته مشکینی در بررسی وزیر پیشنهادی ارتباطات و فناوری اطلاعات باید به تفاوت بین متخصص ICT و IT توجه شود چرا که مانند فرق بین پزشک و مهندس پزشکی است. او تاکید کرد که پزشک می‌تواند از دستگاه سی تی اسکن استفاده کند؛ اما نمی‌تواند دستگاه را بسازد یا تعمیر کند. در این وزارتخانه نیاز به یک متخصص بین‌رشته‌ای است؛ اما زارع‌پور یک روز سابقه کار در این وزارتخانه را ندارند.

آنطور که مشکینی می‌گوید وزیر پیشنهادی نمی‌تواند وزارتخانه‌ای را که از ۱۰۰ هزار کارمند و مهندس و متخصص تشکیل شده و بیش از ۵۰ هزار میلیارد تومان گردش مالی دارد را مدیریت کند. در این حالت باید وزارتخانه را به صورت اتوپایلت پیش ببرد.

نماینده مشکین‌شهر با بیان اینکه وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات حداقل ۲۰ میلیارد دلار تجهیزات زیربنایی دارد و نیاز به وزیری متخصص دارد، گفت: «وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات یک وزارتخانه استراتژیک است که نیازمند تفکر، تجربه و تخصص استراتژیک است. از سویی دیگر شفافیت یک مولفه مهم برای وزارت است. آقای زارع پور بنده شنیده‌ام که شما در جایی گفته‌اید که مخالف روح طرح صیانت هستید و در جایی دیگر گفته‌اید که موافق آن هستید. از شما خواهش می‌کنم پشت این تریبون شفاف به همه اعلام کنید که با این طرح مخالف هستید یا موافق؟»

https://pvst.ir/aqu
بهناز توحیدینویسنده میهمان

  سال ۸۷ به امید تغییرات بسیار در جامعه‌ام رشته علوم ارتباطات شاخه روزنامه‌نگاری را برگزیدم. به صورت پراکنده در همشهری و مجله فرهنگ وسینما می‌نوشتم. اما همواره فکر و ذکر منِ تازه‌کار پیرامون مسائل اجتماعی و سیاسی می‌گذشت. تا اینکه سال ۹۵ وارد پیوست شدم و به واسطه پیوست پا به دنیای بیکران فناوری گذاشتم و عاشقش شدم.

  تمام مقالات

  0 نظر

  ارسال دیدگاه

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  *

  برای بوکمارک این نوشته
  Back To Top
  جستجو