skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

بررسی صلاحیت وزرای پیشنهادی دولت سیزدهم در مجلس آغاز شد

رئیسی وزیرارتباطات را براساس جوانگرایی انتخاب کرده‌است

بهناز توحیدی نویسنده میهمان

۳۰ مرداد ۱۴۰۰

زمان مطالعه : ۲ دقیقه

تاریخ به‌روزرسانی: ۱۱ دی ۱۴۰۰

جلسه بررسی صلاحیت وزرای پیشنهادی دولت سیزدهم در صحن علنی امروز (۳۰ مردادماه) مجلس آغاز شد. ابراهیم رئیسی، رئیس جمهوری در ابتدای این جلسه به دفاع از وزرای خود پرداخت و در دفاع از عیسی‌زارع‌پور، وزیر پیشنهادی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، انتخاب او را براساس جوانگرایی دانست. از منظر رئیسی، زارع‌پور دارای تجربه مدیریتی در دهه ۸۰ و حضور در قوه قضاییه است.

به گزارش پیوست، نمایندگان صبح امروز (۳۰ مردادماه) براساس ماده ۲۰۳ آیین‌نامه داخلی مجلس، با برگزاری جلسات علنی در دو نوبت صبح و عصر تا پایان رای اعتماد به دولت، ۲۴۸ رای موافقت کردند.

پس از آن، ‏طبق ماده ۲۰۶ آیین‌نامه داخلی مجلس، ابتدا رئیس جمهور برنامه دولت را تشریح و از ترکیب کابینه دفاع می‌کند. پس از آن پنج مخالف و موافق درباره کلیت کابینه اظهار نظر می‌کنند. بعد از پایان بررسی کلیات برنامه پیشنهادی دولت، مجلس وارد بررسی صلاحیت ۱۹ وزیر پیشنهادی می‌شود. هم‌اکنون نمایندگان درحال ارائه نظرات خود درمورد کلیات کابینه دولت سیزدهم هستند.

اوایل مردادماه ابراهیم رئیسی، عیسی زارع‌پور را به عنوان وزیر پیشنهادی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات به مجلس معرفی کرده بود.زارع‌پور اولین رئیس مرکز توسعه فناوری اطلاعات و رسانه‌های دیجیتال وزارت ارشاد در دولت محمود احمدی‌نژاد بوده و پس از آن،ریاست مرکز آمار و فناوری اطلاعات قوه‌ قضائیه را در کارنامه کاری خود دارد.زارع‌پور در طول هفته گذشته با حضور در جلسات کمیسیون مجلس، برنامه‌های خود را به نمایندگان ارائه داد. تاکید بیشتر زارع‌پور در برنامه‌های خود بر توسعه اقتصاد دیجیتال و تحول دیجیتال، به کمک ظرفیت‌های بومی و مخصوصا توسعه شبکه ملی اطلاعات است.

با اینکه به گفته رضا تقی‌پور،نماینده عضو کمیسیون صنایع، او در ارائه برنامه‌های خود وارد جزئیات نشده و بیشتر به کلیات پرداخته است،با اینحال به نظر می‌رسد نگاه نمایندگان به عیسی زارع پور مثبت است و روی جوان بودن و متخصص بودن آن تاکید کردند.

در جلسه امروز مجلس هم ابراهیم رئیسی در صحبت‌های خود، انتخاب عیسی زارع‌پور را براساس جوان‌گرایی دانست. او، ‎عیسی زارع‌پور را دارای تجربه مدیریتی در دهه ۸۰ و حضور در قوه قضاییه دانست و اعلام کرد برنامه دولت در این زمینه هوشمندسازی، شفاف‌سازی و فعال کردن اقتصاد دیجیتال است.

https://pvst.ir/aqg
بهناز توحیدینویسنده میهمان

  سال ۸۷ به امید تغییرات بسیار در جامعه‌ام رشته علوم ارتباطات شاخه روزنامه‌نگاری را برگزیدم. به صورت پراکنده در همشهری و مجله فرهنگ وسینما می‌نوشتم. اما همواره فکر و ذکر منِ تازه‌کار پیرامون مسائل اجتماعی و سیاسی می‌گذشت. تا اینکه سال ۹۵ وارد پیوست شدم و به واسطه پیوست پا به دنیای بیکران فناوری گذاشتم و عاشقش شدم.

  تمام مقالات

  0 نظر

  ارسال دیدگاه

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  *

  برای بوکمارک این نوشته
  Back To Top
  جستجو