skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر
نسخه صوتی مروری بر ماهنامه پیوست شماره ۱۰۴ شهریور ۱۴۰۱

نسخه صوتی مروری بر ماهنامه پیوست شماره ۱۰۴ شهریور ۱۴۰۱

با صدای: میثم قاسمی

ظهور کسب‌وکارهایی که وام‌های خرد و اعتبار خرید به مشتریان می‌دهند در بازار ایران، سابقه طولانی‌ای ندارد؛ اما این شرکت‌ها در همین زمان کم، آنچنان قدرتمند نشان داده‌اند و بازار نیز آنقدر تشنه این بخش از خدمات پولی و مالی بود که شرایط به سرعت در حال تغییر است. تیتر یک شماره ۱۰۴ ماهنامه پیوست در شهریور ماه به فعالیت این کسب‌وکارها و تاثیری که در بازار دارند، اختصاص یافته است.

در پرونده این شماره پیوست، گفت‌وگوهای متعددی با فعالان بازار BNPL انجام شده و همچنین گزارش‌های درباره بخش‌های مختلف وام‌دهی و اعتباردهی منتشر شده است. در فرم گزارش ماه به جز پرونده، به مناسبت یک‌سالگی حضور عیسی زارع‌پور در وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات گزارشی در این رابطه آمده است.

در بخش باشگاه مدیران، سیدعلی آذرکار، دبیر سابقه سازمان نظام صنفی رایانه‌ای استان تهران، مدیر این شماره یک روز یک مدیر است و شرکت اینورس و استارت‌آپ بقراط معرفی شده‌اند.

در بخش خدمت و تجارت ابتدا موضوع هوشمندسازی یارانه آرد و نان در ایران مورد توجه قرار گرفته و در ادامه بحث کالابرگ الکترونیکی که در قانون بودجه امسال هم آمده، در گزارشی بررسی شده است. همچنین در این بخش گزارش‌هایی درباره رمزارزها و نظام پایش فناوری اطلاعات در ایران نیز گنجانده شده است.

در بخش حقوق فناوری، ابتدا گزارشی درباره فعال شدن گزینه Safe Search برای کاربران گوگل در ایران آمده است و پس از آن مقالاتی در حوزه‌های حکمرانی داده، بلاک‌چین و حقوق نرم‌افزار قرار گرفته‌اند.

بخش راه حل با مقاله‌ای درباره نحوه ارتباط مدیر با کارمندان آمده و پس از آن ساعت گلکسی واچ ۴ بررسی شده است.

پرونده بخش جهان نیز به نیمه‌رسانا و بحرانی که در سال‌های اخیر در این زمینه در دنیا ایجاد شده است، اختصاص دارد.

شما می‌توانید با گوش کردن به این شماره از رادیو پیوست از کلیات موضوعات مطرح شده در ماهنامه مطلع شوید و پس از آن مطالب و مقالات دلخواه خود را بخوانید. هم‌اکنون نسخه الکترونیکی شماره ۱۰۴ ماهنامه پیوست در دسترس است و نسخه کاغذی نیز منتشر شده است.

+نسخه متنی شماره ۱۰۴ ماهنامه پیوست

۵ شهریور ۱۴۰۱

زمان مطالعه : ۲ دقیقه

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو