skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

شرکت اپل در پی فشار رگولاتوری از خدمت الان‌ بخر بعدا پرداخت کن (BNPL) خود عقب نشینی کرد

۲۹ خرداد ۱۴۰۳

زمان مطالعه : ۲ دقیقه

طبق اعلام شرکت اپل، خدمت BNPL یا الان بخر بعدا پرداخت کن غول آمریکایی که به کاربران اجازه می‌داد از طریق گزینه‌ای در بخش Apple Pay Later به یک وام کوتاه‌مدت دسترسی پیدا کنند، غیرفعال شده و خدماتی از سوی ارائه دهندگان شخث ثالث جای آن را می‌گیرد. به نظر می‌رسد که غول آمریکایی در پی فشار رگولاتوری از ارائه خدمات مالی بومی عقب کشیده است.

به گزارش پیوست به نقل از فورچن، اپل از این پس وام‌های بخش Apple Pay Later را متوقف می‌کند اما طبق اعلام قبلی کوپرتینویی‌ها، خدمات شخص ثالث از جمله توسط هلدینگ Affirm و Citigroup در سیستم‌عامل iOS 18 ادغام می‌شوند.

سخنگوی اپل در بیانیه‌ای گفت: «از امسال، کاربران سراسر جهان می‌توانن در بخش Apple Pay به وام‌هایی از طریق کارت‌های اعتباری و دبیت و همچنین وام‌دهندگان دسترسی پیدا کنند. با ارائه این پیشنهاد وام بین‌المللی،‌ دیگر خدمت Apple Pay Later را در ایالات متحده ارائه نمی‌کنیم.»

اپل سال گذشته با یک خدمت بومی به سراغ بازار BNPL رفت، بازاری که با وجود رکود فعلی در سال‌های همه‌گیری با استقبال گسترده‌ای همراه شده بود. سازنده آیفون در این خدمت از طریق یک زیرمجموعه جدید وام‌هایی را مستقیم در اختیار کاربران قرار می‌داد. با این حال وظیفه پردازش این وام‌ها همچنان بر عهده بانک گلدمن ساکس بود.

خدمت جدیدی که در iOS 18فعال می‌شود از طریف پلتفرم Apple Pay در اختیار تمامی کرابران جهان قرار می‌گیرد و کاربرانی که وام فعال دارند می‌توانند در اپلیکیشن Wallet آن را مدیریت کنند.

اپل می‌گوید: «تمرکز ما روی ارائه گزینه‌های پرداخت آسان، امن و خصوصی با Apple Pay ادامه دارد و این راه‌حل به ما اجازه می‌دهد تا پرداخت‌های منعطف‌تری را در اختیار کاربران بیشتری در سراسر جهان بگذاریم که از طریق بانک‌ها و وام‌دهندگان شریک Apple Pay ارائه می‌شوند.»

https://pvst.ir/i6k

0 نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو