skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

مرکز توسعه تجارت الکترونیکی امکان صدور خودکار کدمالیاتی را فراهم می‌کند

۳۰ فروردین ۱۴۰۰

زمان مطالعه : ۳ دقیقه

مرکز توسعه تجارت الکترونیکی امکان صدور کدمالیاتی به صورت خودکار را برای متقاضیان نماد اعتماد الکترونیکی فراهم کرد.

به گزارش پیوست، طبق همکاری انجام شده میان سازمان امور مالیاتی و مرکز توسعه تجارت الکترونیکی، این مرکز شرایطی فراهم کرده تا متقاضیان نماد اعتماد الکترونیکی در صورتی که درخواست دریافت درگاه پرداخت اینترنتی را از سامانه مرکز دارند، بتوانند از همان طریق درخواست کدمالیاتی را نیز ارائه دهند.

با توجه به شرایطی که فراهم شده متقاضیان درگاه پرداخت از هفته آینده برای دریافت کدمالیاتی نیازی به ورود مجدد اطلاعات ندارند؛ بلکه با یکبار ورود، اطلاعات پرونده مالیاتی برایشان تشکیل و کدمالیاتی ارسال می‌شود

هم‌اکنون طبق قانون پایانه‌های فروشگاهی و سامانه مودیان، متقاضیان درگاه‌های پرداخت پیش از دریافت درگاه پرداخت باید اقدام به دریافت کد مالیاتی کنند. ساماندهی درگاه‌های پرداخت و اختصاص یک کدیکتا به آنان از آذرماه گذشته در دستور کار شاپرک و بانک مرکزی قرار گرفت. در آن زمان بانک مرکزی اعلام کرد که برای دارندگان سابق درگاه پرداخت اگر پرونده مالیاتی نداشته باشند به صورت خودکار پرونده مالیاتی باز و کدمالیاتی صادر می‌شود و متقاضیان جدید درگاه پرداخت نیز باید پیش از دریافت درگاه پرداخت کدمالیاتی خود را از سازمان امور مالیاتی دریافت کنند. همان زمان شرکت‌های ارائه‌دهنده خدمات پرداخت و پرداخت‌یاران خواستار صدور خودکار کدمالیاتی برای متقاضیان جدید درگاه پرداخت همانند دارندگان درگاه پرداخت شدند. در نهایت مقرر شد سازمان امورمالیاتی وب‌سرویسی ایجاد کند تا از طریق آن امکان صدور خودکار کد مالیاتی فراهم شود.

محمد جواد هادی، معاون تسهیل و توسعه کاربردهای مرکز توسعه تجارت الکترونیکی در این خصوص به پیوست گفت: « فراهم شدن امکان ارسال کدمالیاتی هم‌زمان با نماد به سامانه جامع پذیزندگان از سوی شاپرک مطرح شده بودطبق توضیح او شاپرک از مرکز توسعه تجارت الکترونیکی خواسته بود زمانی که نماد اعتماد الکترونیکی را از مرکز استعلام می‌کند درهمان پاسخ استعلام کدمالیاتی نیز گنجانده شده باشد و کد مالیاتی متقاضی پذیرندگی مشخص باشد.

هادی ادامه داد: «طبق روند طی شده در شرایط فعلی متقاضی دریافت نماد اگر از طریق سامانه درخواست درگاه اینترنتی را ثبت کند، می‌تواند در آنجا کلید درخواست دریافت کدمالیاتی را نیز بزند و به صورت خودکار برای وی کدمالیاتی صادر می‌شود. در اینصورت ما تمامی اطلاعات مربوط به پذیرنده را به صورت وب‌سرویس برای شاپرک و سامانه جامع پذیرندگان ارسال می‌کنیم و به سرعت برای آنها درگاه پرداخت ایجاد می‌شود

او پیش‌بینی کرد که طی هفته آتی امکان ارائه این سرویس از طریق سامانه مرکز توسعه تجارت الکترویکی و سامانه نماد اعتماد الکترونیکی فراهم شود. این درحالی‌است که طبق برنامه زمان‌بندی که سازمان امور مالیاتی به شاپرک ارائه کرده امکان صدور خودکار کدمالیاتی اواخر اردیبهشت ماه فراهم خواهد شد و برای تست در اختیار شاپرک قرار خواهد گرفت.

حال به نظر می‌رسد شرایطی فراهم شده تا امکان استفاده از این سرویس برای متقاضیان نماد اعتماد الکترونیکی سرعت بگیرد.

http://pvst.ir/9vq

مهرک محمودی روزنامه‌نگاری را از حوزه سینما شروع کرد و در مدت کوتاهی پس از آن، با این سودا که روزنامه‌نگار باید در تمامی بخش‌ها فعالیت کند براساس یک اتفاق خیلی ساده وارد حوزه اقتصادی شد و در روزنامه‌های صدای عدالت، آزاد، ابرار اقتصادی، فرهنگ آشتی، همشهری اقتصادی و غیره به عنوان خبرنگار فعالیت کرد. همانطور که زندگی همیشه براساس اتفاق‌های ساده جلو می‌رود، فعالیت خود را به صورت نیمه وقت در در هفته‌نامه عصرارتباط در حوزه تجارت و بانکداری الکترونیکی آغاز کرد و پس از مدتی این فعالیت نیمه وقت به یک فعالیت تمام وقت تبدیل و ۹ سال به طول انجامید اما باز هم براساس یک اتفاق آنجا را ترک کرد. حال سال‌هاست که پیوست خانه مهرک محمودی است؛ اما تجارت و بانکداری و دولت الکترونیکی تبدیل به حوزه‌های مورد علاقه او شده‌اند.

تمام مقالات

0 نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو