skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

پیروزی محسوس چهره‌های جدید بر نسل دوم صنفی ایران:

لیست هم‌آفرینی با ۱۲ کرسی انتخابات نصر تهران را برد

سونیتا سراب‌پور نویسنده میهمان

۱ آذر ۱۳۹۹

زمان مطالعه : ۷ دقیقه

تاریخ به‌روزرسانی: ۲ آذر ۱۳۹۹

لیست هم‌آفرینی صنفی با هدایت حسین اسلامی با چهار کرسی اختلاف با نصرفراگیر در انتخابات نفس‌گیر و خبر‌ساز در هیات ششم مدیره سازمان نظام صنفی رایانه‌ای استان تهران پیروز شد.

به گزارش پیوست، ششمین دور از انتخابات نظام صنفی رایانه‌ای استان تهران که ۲۹ آبان  به دلیل بروز نقص فنی در زیرساخت رای‌گیری آنلاین مبتنی بر بلاک‌چین با تمدید مواجه شده بود، سرانجام ۴۸ ساعت بعد با مشارکتی خیره‌کننده توانست پیروزی را با ۱۲ کرسی هیات مدیره از آن لیست سنگین‌وزن هم‌آفرینی صنفی کند که شالوده آن را شرکت‌های بزرگ بانکداری الکترونیکی و هلدینگ‌های فناوری تشکیل می‌دهد. در مقابل لیست نصرفراگیر توانست ۸ رای باقی‌مانده را نصیب نیروهای عمدتا تربیت ‌شده در نسل دوم صنفی فناوری اطلاعات ایران کند و یک رای برای جمع کوچک مستقل‌ها در حد بازرس باقی‌ماند. نتایج انتخابات خالی از شگفتی هم نبود و سکوت چهره‌های شاخص بنیان‌گذار سازمان در برابر هر دو لیست پس از شکست تلاش‌های موجود برای تفاهم و رای بالای چهره‌هایی که مورد پذیرش هر دو طرف بودند نشان داد انتخابات فعلی هم‌چنان در پی ایجاد تفاهم برای مدیریت بزرگترین تشکل صنفی موجود در بازار فناوری اطلاعات و ارتباطات ایران است.

پیروزی میانه‌ها

براساس اظهارت  ‌ناصرعلی سعادت، رییس هیات نظارت بر انتخابات تهران در مراسم آنلاین اعلام نتایج انتخابات، در این دوره امکان اخذ ۷ هزار و ۳۶۲ رای در تمام شاخه‌ها وجود داشته که در نهایت کل آرای اخذ شده ۳ هزار ۴۴۸ رای بوده است. به گفته او با توجه به آمار ارائه شده میزان مشارکت اعضای سازمان نصر تهران در شاخه شرکت‌ها ۴۵ درصد بوده است. در شاخه شرکت‌ها هزار و ۹۰۳ شرکت دارای رای بوده‌اند که از این میان در این دوره ۶۶۹ شرکت رای داده‌اند. به گفته سعادت جمع آرای ریخته شده در شاخه شرکت‌ها به صندوق با توجه به وزنه بالای شرکت‌ها ۳هزار و ۱۳۱ رای بوده است. همچنین در شاخه فروشگاه‌ها هم با داشتن ۴۴ شرکت که امکان رای داشته‌اند مشارکت در این شاخه ۸۰ درصد اعلام شد.

در شاخه مشاوران نیز در مجموع ۴۳۶ رای وجود داشته که از این میان ۲۸۲ رای به صندوق ریخته شده و ضریب مشارکت در این شاخه نیز ۶۵ درصد اعلام شد. به گفته رییس هیات نظارت در زمان رای‌گیری هزار و ۲۲ عضو از کل شاخه‌ها به صورت هم‌زمان سامانه رای‌گیری متصل شده‌اند که از این میان تنها ۳۷ اتصال به هر دلیلی منجر به ثبت رای نشده است. در نهایت نیز در ۴۸ ساعت زمان رای‌گیری انتخابات تهران که به دلیل اختلال‌های فنی یک بار تمدید شده در مجموعه ۲ هزار و ۳۸۳ رای در سامانه ثبت رای الکترونیکی این دور از انتخابات ریخته شده است.

رقابت نزدیک و نفس‌گیر

اعلام نتیجه نهایی از رای‌های ثبت شده در شاخه‌های شرکت‌‌ها، فروشگاه‌ها، مشاوران و بازرس نشان می‌دهد که حداقل در شاخه شرکت‌ها که وزن رای آنها نیز نسبت به سایر شاخه‌ها سنگین‌تر است، کاندیداهای لیست هم‌آفرینی صنفی با فاصله کمی از لیست نصرفراگیر جلوتر است. از مجموع ۱۵ شرکت در بخش اعضای اصلی ۸ نفر از اعضای لیست هم‌آفرینی صنفی و ۷ نفر از لیست نصرفراگیر بیشترین رای را آورده‌اند و در شاخه شرکت‌ها و در بخش اعضای علی‌البدل از بین ۳ نفر اول، ۲ نفر از لیست نصرفراگیر و یک نفر از لیست هم‌آفرینی صنفی انتخاب شده‌اند.

بیشترین رای در بین اعضای اصلی شاخه شرکت‌ها متعلق به محمد‌علی یوسفی‌زاده، مدیرعامل آسیاتک است. او در این انتخابات در شاخه شرکت‌ها هزار و ۲۳۶ رای کسب کرده است. بعد از او به ترتیب آزاد معروفی، سرلیست نصر فراگیر و نازنین دانشور، مدیرعامل تخفیفان و کاندیدای لیست هم‌آفرینی صنفی هر دو با ۱۲۴۵ رای قرار دارند. علی‌رضا عابدی‌نژاد از لیست هم‌آفرینی صنفی با هزار ۲۰۱ رای، مازیار نوربخش از لیست هم‌آفرینی صنفی با هزار ۱۳۴ رای، حمید توسلی از لیست نصر فراگیر با هزار و ۱۰۸ رای و کیوان جامه‌بزرگ  از لیست فراگیر با هزار و ۳۶ رای و امیر مسعود اسکوئیلر از لیست هم‌آفرینی صنفی  با هزار و ۱۹ رای  در جایگاه سوم تا پنجم اعضای اصلی شاخه شرکت‌ها قرار دارند. اما سه عضو علی‌البدل شاخه شرکت‌ها نیز به ترتیب سید محمدعلی شریفی‌الحسینی از لیست نصر فراگیر، حمید بابادینیا از لیست هم‌آفرینی صنفی و حسین زارعان از لیست نصر فراگیر هستند.

اعلام نتایج ششمین دور از انتخابات سازمان نظام صنفی‌رایانه‌ای استان تهران نشان می‌دهد که در شاخه‌ شرکت‌ها و مشاوران لیست هم‌آفرینی پیروز میدان بوده است.

نکته جالب در مورد افراد منتخب شاخه شرکت‌ها رای نیاوردن چندین کاندیدهای شاخص هر دو لیست مانند محمد خلج، مدیرعامل اسنپ و روح‌الله فاطمی، مدیرعامل شرکت توسن از لیست هم‌آفرینی صنفی و اشکان آرمندهی، مدیرعامل دیوار، مهرداد سیجانی، مدیرعامل فراکارانت و مظاهر مرجانی، مدیرعامل پارمیس از لیست نصر فراگیر است.

اما در شاخه مشاوران که در این دور از انتخابات با حاشیه‌های پی‌پایانی همراه بود، کاندیدای لیست هم‌آفرین پیروز قطعی بوده‌اند. در این بخش محمد حسن گلستانه به عنوان عضوعلی‌البدل شاخه مشاوران انتخاب شده است. اما سه عضو اصلی شاخه مشاوران همگی از کاندیداهای لیست هم‌‌آفرینی صنفی هستند. سه عضو اصلی شاخه مشاوران این دور از انتخابات محمدرضا قلعه‌نوی، آیدین عدالت و صادق فرامرزی انتخاب شده‌اند.

در شاخه فروشگاه هم که سه نفر انتخاب شده‌اند هر کدام از لیست‌های فراگیر و هم‌آفرینی صنفی توانسته‌اند یک کرسی را از آن خود کنند. در این شاخه هر سه نفر انتخاب شده رای یکسان یعنی ۱۴ رای داشتند که در نهایت در زمان اعلام نتایج رای‌گیری با انجام قرعه‌کشی اعضای اصلی و علی‌البدل این شاخه مشخص شد.

براین اساس عباس برتینا از لیست هم‌آفرینی صنفی و محمد متشرعی از لیست نصر فراگیر به عنوان اعضای اصلی شاخه فروشگاه‌ها انتخاب شدند و بابک صالحی از لیست مستقل‌های انتخابات به عنوان عضو علی‌البدل این شاخه انتخاب شد.

و در نهایت در شاخه بازرسان ششمین دور از انتخابات سازمان نصر استان تهران از لیست مستقلان این انتخابات برگزیده شدند. به این ترتیب مهرداد خداوردیان با هزار و ۸ رای بازرس اصلی و علیرضا جعفری با ۶۵۲ رای به عنوان بازرس علی‌البدل انتخاب شدند.

انتخابات پر سروصدای الکترونیکی

ششمین انتخابات در حالی برای اولین بار به صورت الکترونیکی و بر بستر بلاک‌چین برگزار شد که در ساعات اولیه برگزاری انتخابات به دلیل مشکلات فنی و زیرساختی برخی از اعضای نصر تهران قادر به اتصال به سامانه ثبت رای و شرکت در انتخابات نشدند.

طولانی شدن این مشکلات نیز در نهایت باعث شد تا سازمان نظام صنفی رایانه‌ای در اطلاعیه‌ای زمان این انتخابات را تا امروز (۱ آذر) ساعت ۱۷ تمدید کند. همچنین روز گذشته نیز سازمان نصر در اطلاعیه‌ای دیگر ضمن عذرخواهی از اعضای خود به دلیل به وجود آمدن این مشکلات اعلام کرد که گزارش فنی دلایل این اختلال‌ها را منتشر خواهد کرد.

پیشتر محمدباقر اثنی عشری، رئیس سازمان نظام صنفی رایانه‌ای کشور در گفت‌وگو با پیوست اعلام کرده بود که حجم بالای شرکت‌کنندگان، حملات سایبری از IPهای خارجی و داخلی و اشکال در نرم‌افزار و اپلیکیشن ثبت رای را عامل اختلال‌های ایجاد شده در فرایند رای‌گیری الکترونیکی ششمین انتخابات سازمان نصر تهران اعلام می‌کند.

امروز هم در جریان اعلام نتایج آنلاین انتخابات سازمان نصر تهران، محمدباقر اثنی عشری با اشاره به اینکه حضور در این انتخابات بی‌نظیر و درمقایسه با دوره‌های گذشته رکوردشکن بوده گفت که به زودی گزارش نهایی از دلایل اختلال در انتخابات استان تهران روی سایت این سازمان قرار خواهد گرفت.

هنوز هیچ یک از دو لیست اصلی واکنش ابتدایی به پیروزی یا شکست خود نشان نداده‌اند، ولی باید دید لیست هم‌آفرینی صنفی که پیش از این از همراهی محتوایی برخی چهره‌های استان اصفهان،‌ از استان‌های موثر بر انتخابات شورای مرکزی سازمان نظام صنفی کل کشور، برخوردار بود این بار در آوردگاه بزرگتر ملی برای کرسی های سازمان نظام صنفی کشور چه خواهد کرد.

http://pvst.ir/8zy
سونیتا سراب‌پورنویسنده میهمان

  سال ۸۵ و با انتخاب رشته‌ دانشگاهی که نقشی در آن نداشتم وارد حوزه روزنامه‌نگاری شدم و حالا عاشق این کارم. ۱۲ سال است که به صورت تخصصی در حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات کار می‌کنم؛ ۸ سال از این مدت به کار در تحریریه روزنامه‌های دنیای اقتصاد و ایران گذشت و با روزنامه‌های سرمایه، هم‌میهن، همشهری و اعتماد نیز همکاری داشتم. از سال ۹۷ مسیر فعالیتم تغییر کرد و در نهایت رسیدم به تحریریه پیوست.

  تمام مقالات

  0 نظر

  ارسال دیدگاه

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  *

  برای بوکمارک این نوشته
  Back To Top
  جستجو