skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

بررسی ورود شرکتهای جدید به بورس در گفت‌وگو با مدیرعامل فرابورس ایران:

استارت‌‌آپ‌ها چالش سواد مالی برای ورود به بورس دارند

آرش برهمند تحریریه
سونیتا سراب‌پور نویسنده میهمان

۴ مرداد ۱۳۹۹

زمان مطالعه : ۱۵ دقیقه

شماره ۸۱

تاریخ به‌روزرسانی: ۱۳ مرداد ۱۳۹۹

بازار بورس ایران، چه در سطح سهامداری و چه در لایه‌های مدیریتی، آشنایی کمی با موضوعات صنعت ارتباطات و فناوری اطلاعات دارد. از سوی دیگر، شرکت‌های این صنعت نیز عمدتاً با مسائل بازار سرمایه چندان آشنا نیستند. زمانی که این گروه بخواهند با یکدیگر کار مشترکی انجام دهند مشکل نمود می‌یابد. یکی از معدود مدیران بورسی ایران که با صنعت ICT آشنایی دارد امیر هامونی مدیرعامل فرابورس ایران است که بر حسب قانون بسیاری از شرکت‌های استارت‌آپی نیز باید از همین بازار کار خود را آغاز کنند. او یکی از مشکلات این روزهای ورود به بازار بورس و فعالیت در آن را کمبود سواد مالی همگانی ارتباط می‌دهد که این چالش در بین شرکت‌های استارت‌آپی بیشتر هم می‌شود. با هامونی در روزهایی صحبت کردیم که هیجان بازار سرمایه به اوج خود رسیده و در همین حال برخی از شرکت‌های فناوری‌محور نیز مشغول انجام کارهای نهایی برای ورود به بورس هستند. این موضوع باعث تغییرات هرروزه در وضعیت شرکت‌ها می‌شود، از همین رو ممکن است زمانی که شما این گفت‌وگو را می‌خوانید برخی از پیش‌بینی‌های هامونی محقق شده باشند. اخیراً آقای دژپسند جلسه‌ای با فیلیمو، دیجی‌کالا، تپسی، کافه‌بازار و شیپور داشتند و عنوان کردند که اولین شرکت بزرگ اینترنتی هفته اول مردادماه سال جاری و پنجمین شرکت در هفته آخر شهریورماه در بازار سرمایه عرضه می‌شود. واقعاً چقدر این عرضه‌های اولیه جدی است، چون حداقل در سه سال گذشته زیاد درباره این موضوع شنیدایم‌. نزدیک به شش سال است که بحث ورود استارت‌آپ‌ها به بازار سرمایه را شروع کرده‌ایم؛ و اینکه چگونه از این طریق می‌توانیم به تامین مالی آنها کمک کنیم. الآن توانسته‌ایم ۲۹ شرکت دانش‌بنیان را وارد بازار کنیم. در حال حاضر مقوله‌ای که پیش رویمان قرار دارد بحث ورود استارت‌آپ‌هایی است که از چند سال پیش کارشان را شروع کرده‌اند و حالا به برندهای مطرحی در بازار تبدیل...

شما وارد سایت نشده‌اید. برای خواندن ادامه مطلب و ۵ مطلب دیگر از ماهنامه پیوست به صورت رایگان باید عضو سایت شوید.

وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

این مطلب در شماره ۸۱ پیوست منتشر شده است.

ماهنامه ۸۱ پیوست
دانلود نسخه PDF
http://pvst.ir/8b5
آرش برهمندتحریریه

  روزنامه‌نگاری را از ابراراقتصادی شروع کردم و مدت کوتاهی در شرق، همشهری نوشتم و در برنامه‌های تلویزیونی فناوری اطلاعات کار کردم. در مورد فناوری و تاثیرش بر زندگی و کسب و کار می‌نویسم و تاریخ شفاهی و استارت‌آپ‌ها از حوزه‌های مورد علاقه من هستند. معتقدم رسانه پل مهمی است میان انسان‌ها، تصمیم‌سازها و کسب و کارهای جهان امروز.

  تمام مقالات
  سونیتا سراب‌پورنویسنده میهمان

   سال ۸۵ و با انتخاب رشته‌ دانشگاهی که نقشی در آن نداشتم وارد حوزه روزنامه‌نگاری شدم و حالا عاشق این کارم. ۱۲ سال است که به صورت تخصصی در حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات کار می‌کنم؛ ۸ سال از این مدت به کار در تحریریه روزنامه‌های دنیای اقتصاد و ایران گذشت و با روزنامه‌های سرمایه، هم‌میهن، همشهری و اعتماد نیز همکاری داشتم. از سال ۹۷ مسیر فعالیتم تغییر کرد و در نهایت رسیدم به تحریریه پیوست.

   تمام مقالات

   0 نظر

   ارسال دیدگاه

   نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   *

   برای بوکمارک این نوشته
   Back To Top
   جستجو