skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

وزارت صمت مجوز واردات خودروی برقی با تعرفه ترجیحی به شرکت‌های لجستیک شهری می‌دهد

۲۳ آذر ۱۴۰۲

زمان مطالعه : ۳ دقیقه

لجستیک شهری

وزارت صمت به شرکت‌های متقاضی فعالیت در حوزه لجستیک مجوز واردات موتورسیکلت و خودروی برقی با تعرفه‌های خاص و ترجیحی می‌دهد، تا کنون ۳ شرکت سرمایه‌گذاری داخلی تقاضای خود برای فعالیت در این حوزه را به وزارت صمت ارائه کرده‌اند.

به گزارش پیوست، این اقدام وزارت صمت به منظور ارتقای کیفیت لجستیک دورن شهری صورت می‌گیرد. یکی از مشکلاتی که بخش تجارت الکترونیکی کشور با آن مواجه است، لجستیک و ارسال کالا برای مصرف کننده نهایی است. طی سال‌های گذشته تنها شرکت‌هایی توانسته‌اند موفقیتی در حوزه توسعه تجارت الکترونیکی به دست آورند که لجستیک مخصوص خود را راه‌اندازی کرده‌اند حال وزارت صمت در نظر دارد امکان فعالیت برای شرکت‌های لجستیک تخصصی را فراهم کند.

تا کنون ۳ شرکت سرمایه‌گذاری داخلی طرح تجاری خود برای فعالیت در این بخش را به وزارت صمت ارائه کرده‌اند. مرکز توسعه تجارت الکترونیکی مهرماه سال ۱۴۰۱ با انتشار فراخوانی از شرکت‌های متقاضی همکاری در لجستیک هوشمند دعوت به همکاری کرد. طبق این فراخوان هدف فعالسازی و بکارگیری ۲۵۰ هزار ناوگان تحویل درون‌شهری کلای سبک در قالب شرکت‌های تخصصی در مدت یکسال است. در آن فراخوان قید شده بود این تعداد ناوگان باید به ظرفیت موجود در کشور افزوده و دارای توزیع جغرافیایی متناسب در سراسر کشور (متناسب با درخواست) باشد.

رئیس مرکز توسعه تجارت الکترونیکی در گفت‌وگو با پیوست اعلام کرد: ما می خواهیم از ظرفیت‌های قانونی واردات خودرو و موتورسیکلت برقی در قالب شرکت تخصصی حمل و نقل استفاده کنیم. این موضوع با واردات خودرو برای مصرف کننده نهایی متفاوت است. در اصل شرکت‌هایی که به صورت تخصصی متقاضی فعالیت در حوزه لجستیک هستند می‌توانند تقاضای واردات خودروی برقی و موتور سیکلت برقی خود را به وزارت صمت ارائه دهند.

طبق گفته امین کلاهدوزان، وزارت صمت برنامه‌‌ای را تدوین و مصوب کرده تا این شرکت‌ها بتوانند واردات خودروهایشان از قبیل موتور سیکلت و اتومبیل برقی را با تعرفه‌های خاص و ترجیحی انجام دهند.

او تاکید کرد که جنس این نوع فعالیت از نوع سرمایه‌گذاری خارجی است. امین کلاهدوزان گفت: ما شرمایه‌گذاری خارجی را در این بخش فعال کرده‌ایم.

کلاهدوزان اعلام کرد: وزارت صمت تا کنون با سه مجموعه سرمایه‌گذاری داخلی به عنوان شریک صحبت کرده‌است. طبق گفته او این شرکت‌ها طرح تجاری خود در این زمینه را به وزارت صمت ارائه کرده‌اند و این وزارتخانه درحال بررسی طرح‌های تجاری آنان است و در صورت تصویب طرح‌های تجاری، اجرایی خواهد شد.

او تاکید کرد: برای اجرایی شدن این طرح وزارت صمت فراخوانی را اعلام کرده و تا کنون سه شرکت سرمایه‌گذاری به این فراخوان پاسخ داده‌اند و اگر شرکت دیگری نیز طرح تجاری خود را به وزارت صمت ارائه کند از آن استقبال خواهند کرد.

رئیس مرکز توسعه تجارت الکترونیکی پیش‌بینی کرد که ۲۰۰ تا ۲۵۰ هزار دستگاه موتور سیکلت طی ۴ سال باید به ناوگان حمل و نقل درون شهری به تدریج افزوده شود که این وزارتخانه در نظر دارد این تعداد ناوگان از طریق شرکت‌های لجلستیک حمل و نقل در کشور فعال شوند.

https://pvst.ir/goe

0 نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو