skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

توکن مسکن روی بلاک‌چین ققنوس توزیع شد

۱۴ آبان ۱۴۰۲

زمان مطالعه : ۳ دقیقه

تاریخ به‌روزرسانی: ۱۵ آبان ۱۴۰۲

توکن مسکن بلاک‌چین ققنوس

اولین توزیع توکن در حوزه مسکن توسط شرکت لوتوس پیروزی و روی شبکه بلاک‌چین ققنوس انجام شد.

به گزارش پیوست، شرکت تعاونی نوآوران لوتوس پیروزی به عنوان اولین شرکت ثبت شده دارای مجوز توکن‌سازی مسکن با ضمانت سرمایه توسط بانک پارسیان، اقدام به توزیع توکن مسکن کرده است. این توکن‌ها در قالب گواهی مشارکت بر بستر بلاکچین ققنوس ارائه شده است و در مرحله نخست توزیع این توکن‌ها، برای کارمندان بانک پارسیان امکان سرمایه‌گذاری تا سقف ۱۰۰ میلیون تومان بوجود آمد. باتوجه به اطلاعات وب‌سایت شرکت لوتوس پیروزی، در حال حاضر امکان سرمایه‌گذاری عمومی فراهم نشده است.

سعید احمدی پویا، مدیرعامل ققنوس در مورد زمان عرضه عمومی این توکن‌های به پیوست گفت: پروژه توکن لوتوس پیروزی در فاز اول، با عرضه بیش از ۱۲ میلیون توکن، برای کارکنان بانک پارسیان (در قالب تسهیلات نهضت ملی مسکن) به صورت آزمایشی آغاز شده است. در مرحله بعد، با بررسی نتایج این پروژه که توکن‌‎سازی آن توسط شبکه بلاک‌چین ققنوس انجام شده، عرضه توکن‌ها برای سایر جوامع هدف نیز انجام می‌شود.

توکن‌های لوتوس پیروزی با نام LOTUSP1 عرضه شده در بستر بلاک‌چینی ققنوس، مربوط به مجتمع ساختمانی لوتوس پیروزی است و قیمت هر توکن ۱۰ هزار تومان اعلام شده است. براساس اطلاعات وب‌سایت لوتوس پیروزی، دارندگان این توکن از کلیه مزایا و حقوق سهامداران شرکت تعاونی نوآوران لوتوس پیروزی بهره‌مند خواهند شد. همچنین قیمت روز توکن با تغییر ارزش پروژه و پیشرفت آن تغییر خواهد کرد.

برای این پروژه روی بستر بلاک‌چینی ققنوس، ۳۴۰ میلیون و ۳ واحد توکن، به عنوان توکن اولیه و با هدف تامین مالی ساخت صادر می‌شود. همچنین براساس اعلام شرکت لوتوس پیروزی، به عنوان پشتوانه هر توکن، یک برگ سهام شرکت تعاونی نوآوران لوتوس پیروزی که مالک و کارفرمای این پروژه است، قرار می‌گیرد.

احمدی‌پویا در مورد نحوه تعریف مالکیت این توکن‌ها گفت: فرآیند مالکیت توکن‌های لوتوس پیروزی، به این شکل است که دارندگان این توکن به‌عنوان خریداران اوراق سهام تعاونی نوآوران لوتوس پیروزی هستند. به عبارت دیگر سرمایه‌گذاران در پروژه ساخت مجتمع لوتوس پیروزی شراکت کرده‌اند. بر این اساس، دارندگان این توکن در چهارچوب اساسنامه، سپیدنامه و اسناد مورد توافق طرفین، به‌عنوان عضو یا سهامدار غیرعضو تعاونی محسوب می‌شوند.

او در ادامه گفت: کارشناسی و ارزش‌گذاری روز سهام تعاونی، هر سه ماه یک‌بار توسط هیئت کارشناسان رسمی دادگستری انجام می‌شود. لازم بذکر است که اصل سرمایه ثبتی در این پروژه توسط بانک پارسیان تضمین شده و امکان خرید و فروش سهام افراد در قالب توکن‌ به‌صورت آنلاین وجود دارد. پروژه توکن لوتوس پیروزی یکی دیگر از پروژه‌های موفقی است که شرکت‌ یکتا ققنوس پارس، با میزبانی گروه داده پردازی پارسیان و حمایت ویژه بانک پارسیان با موفقیت به سرانجام رسانده است.

برای توکن‌های LOTUSP1، وب‌سایت شرکت لوتوس پیروزی سه مرحله به عنوان چرخه حیات تعریف کرده است. این چرخه در مرحله اول شامل اولین عرضه توکن با تضمین بانک پارسیان و روی بستر بلاک‌چینی ققنوس می‌شود. در مرحله دوم کارشناسی و ارزش‌گذاری روز به صورت سه ماه یک‌بار، تضمین اصل سرمایه توسط بانک پارسیان، تسهیل در خرید و فروش سهام افراد در قالب توکن‌ بصورت آنلاین، امکان خرید و فروش در سامانه تبادل غیرمتمرکز (کیف تاپ، کیف ققنوس)، انتشار سهام جدید با تصویب مجمع و متعاقبا انتشار توکن متناظر جهت عرضه انجام می‌شود. در مرحله آخری هم پایان سرمایه‌گذاری با دریافت اصل و مابه التفاوت ارزش توکن به قیمت روز یا مشارکت در پیش فروش یا فروش قطعی جهت تملیک واحدهای ساختمانی و ابطال توکن توسط کاربر در کیف توکن براساس آخرین قیمت عرضه مستقیم ناشر و کسر کارمزد و اولویت در تعیین برنده مزایده در شرایط برابر برای دارندگان توکن​​​​​​​ در نظر گرفته شده است.

https://pvst.ir/gbm

0 نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو