skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

کلاهبرداری با استفاده از احساسات کاربران با نام کربلاکوین

۱۶ تیر ۱۴۰۲

زمان مطالعه : ۲ دقیقه

کربلاکوین نام طرح کلاهبرداری ارزدیجیتال جدیدی است که با به بازی گرفتن احساسات کاربران و تبلیغات در شبکه‌های اجتماعی و دادن وعده سودهای چند هزار درصدی، به جذب سرمایه می‌پردازد.

به گزارش پیوست، اخیرا در شبکه‌های اجتماعی تعدادی از صفحات با محتوای مذهبی با سوءاستفاده از احساسات کاربران، در حال تبلیغات پروژه‌ای با نام کربلاکوین یا سکه کربلا هستند. در این تبلیغات به تورم موجود در ایران اشاره و این‌گونه وانمود می‌شود که با خرید این سکه‌ها می‌توان ضمن حفظ ارزش سرمایه، به سودهای ۳ هزار درصدی رسید.

همچنین در معرفی کربلاکوین به مواردی مانند از این توکن به عنوان واحد پول بومی شیعیان یاد می‌شود و گفته می‌شود درصدی از فروش کوین‌ها به اهداف خیرخواهانه تعلق دارد.

پروژه‌ای که عملا هیچ داده‌ای در مورد نحوه عملکرد و بازدهی ارائه نمی‌دهد و مشخصا با این دلیل که اگر از از بین ۱۸۰ میلیون نفر مسلمان سراسر جهان تنها از هر ۱۰۰۰ نفر یک نفر این سکه را خریداری کند، در بازه ۵ ساله سرمایه کاربر رشد ۳۰ برابری را تجربه می‌کند.

از دیگر وعده‌های داده شده در تبلیغات این صفحات اجتماعی، دادن وام قرض‌الحسنه یا خریدوفروش توکن کربلا‌کوین است.

در این صفحات لینکی برای دریافت کربلا‌کوین قرار داده شده است که کاربر با رفتن به آدرس این لینک با سوال و جواب‌هایی در مورد میزان سرمایه‌گذاری یا علاقه‌مندی دریافت می‌کنند. همچنین در انتها از کاربر شماره تلفن و آدرس ایمیل دریافت می‌شود.

گفتنی است که نبود هیچ مدرکی مبنی‌بر نحوه کارکرد این پروژه و اعضای گرداننده آن در کنار دریافت اطلاعات شخصی مانند شماره تلفن و ادرس ایمیل کاربران، نشانه‌های کلاهبرداری بودن این پروژه به حساب می‌آید.

این گروه ماموریت خود را توانمندسازی جامعه مسلمانان علل خصوص شیعیان جهان برای عصر دیجیتال در کنار نوآوری و بشر دوستی اعلام می‌کند.

https://pvst.ir/fcz

0 نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو