skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر
انتخاب سردبیر

کلاهبرداری هزار میلیاردتومانی پانزی در لباس استخراج دوج کوین

۳ تیر ۱۴۰۲

زمان مطالعه : ۲ دقیقه

کلاهبرداری پانزی اینبار در لباس استخراج دوج کوین توانست حداقل هزار میلیارد تومان به ۳۱۱ نفر خسارت بزند و این پرونده را تبدیل به یکی از پرونده‌های کثیرالشاکی در قزوین کند.

به گزارش پیوست، خبرگزاری میزان خبر از برگزاری دادگاه رسیدگی به پرونده کلاهبرداری هزار میلیارد تومانی ارزهای دیجیتال داد که در آن متهمان توانسته بودند با وعده استخراج دوج کوین سرمایه تعداد زیادی از افراد را جذب کند اما در نهایت با افزایش قیمت این ارز دیجیتال به وعده‌های خود در قبال بازپرداخت سود به‌صورت کامل عمل نکردند و حتی طبق داده‌های دادگاه هیچ اقدامی برای استخراج دوج کوین نیز انجام نداده‌اند.

طبق آنچه در پرونده این کلاهبرداری درج شده این شرکت کاملا به صورت صوری شکل گرفته و فعالیت کرده است، برای اولین بار خبر از فعالیت پانزی این شرکت را وب‌آموز در سال ۹۷ اعلام کرد.

طبق اعلام علی شعبانی، رئیس کل دادگستری استان قزوین شکایت مالباختگان از یک شرکت در حوزه استخراج رمزارز با وعده پرداخت سودهای غیرمتعارف، پرونده قضایی در یکی از شعب بازپرسی دادسرای قزوین تشکیل شده است و متهمان این کلاهبرداری هم تحت پیگرد قضایی قرار گرفته یا بازداشت شده‌اند.

هر چند تا کنون ۳۱۱ نفر به به عنوان شاکی در این پرونده شناسایی شده‌اند اما طبق آنچه در شبکه‌های اجتماعی مشخص است تعداد مالباختگان بیشتر از این تعداد است و به نظر می‌رسد تمامی آنها برای شکایت اقدامی نکرده‌اند.

کیفرخواست دادسرا که پس از انجام تحقیقات اولیه صادر شده است، نشان می‌دهد متهمان این پرونده به مشارکت در کلاهبرداری از طریق امیدوار کردن مردم به امور غیرواقع، فریب مردم به وجود شرکت و موسسات موهوم، ایجاد مانع جهت دسترسی به داده‌ها و جعل رایانه‌ای، مداخله غیرمجاز در اموال توقیفی بدون مجوز قانونی متهم و پرونده برای ادامه رسیدگی به دادگاه کیفری دو قزوین ارسال شده است.

این پرونده با داشتن ۳۱۱ شاکی جزو پرونده‌های کثیرالشاکی و مهم استان قزوین به حساب می‌آید که پس از بررسی‌های انجام شده و محاسبات، میزان کلاهبرداری حدود هزار میلیارد تومان پیش‌بینی شده است. در این پرونده ۳ متهم تحت تعقیب قضایی قرار گرفته‌اند که ۲ نفر از متهمان به دلیل عجز از تودیع وثیقه زندانی شده‌اند و یک نفر از متهمان هم متواری شده است.

https://pvst.ir/f8g

0 نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو