skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

نصر کشور: برای عضویت در کارگروه پیگیری کندی اینترنت آماده‌ایم

علی مومنی علی مومنی نویسنده میهمان

۹ تیر ۱۴۰۲

زمان مطالعه : ۲ دقیقه

سازمان نصر کشور به رئیس جمهور پیشنهاد کرد عضوی از کارگروه پیگیری کندی اینترنت باشد. همچنین در نامه رئیس این سازمان دائمی بودن این کارگروه پیشنهاد شده است.

به گزارش پیوست، حسن هاشمی، رئیس سازمان نظام صنفی رایانه‌ای کشور در ابتدای نامه‌ای که در این باره خطاب به ابراهیم رئیسی نوشته اختلال‌های اینترنت طی ۹ ماه گذشته منجر به خسارات سنگین اقتصادی و اجتماعی شده است.

در ادامه هاشمی نوشته دستور تشکیل کارگروه پیگیری کندی اینترنت توسط رئیسی موجب امیدواری برای بهبود اوضاع شده است.

رئیس نصر کشور از پیشنهاد برای عضویت این سازمان در کارگروه مذکور گفته و نوشته است: «تقاضامندیم در صورت صلاحدید جنابعالی، سازمان نظام صنفی رایانه‌ای کشور، یکی از اعضای این کارگروه باشد تا بتواند با پای کار آوردن ظرفیت‌های بخش خصوصی، هم مسئولیت نظارت دقیق بر کیفیت اینترنت و انعکاس نظرات واقعی مردم و فعالان اقتصادی را بر عهده داشته باشد و هم راهکارهای مناسب برای مدیریت بهتر وضع موجود را ارائه نماید.»

در این نامه پیشنهاد دائمی بودن کارگروه نیز مطرح شده است: «درخواست و پیشنهاد دوم ما نیز این است که فعالیت این کارگروه، که با پیشنهاد ارزشمند و راهبردی جنابعالی تشکیل خواهد شد، مقطعی نبوده، بلکه دائمی فعال باشد و نمایندگان بخش خصوصی صنعت فاوا این فرصت را داشته باشند که به‌صورت مستمر با نهادهای ذیربط در حوزه اینترنت، از جمله مرکز ملی فضای مجازی، در ارتباط بوده و بتوانند در کنار توجه به چارچوب‌ها، اصول و سیاست‌های کلان کشور، مطالبه و نیاز به‌حق عموم مردم برای دسترسی به اینترنت آزاد و با کیفیت را محقق سازند.»

رئیسی روز چهارشنبه به مرکز ملی فضای مجازی و وزارت ارتباطات دستور داده بود کارگروهی برای پیگیری گلایه‌های مردمی در خصوص اینترنت تشکیل داده و نتیجه را ظرف یک ماه گزارش دهند.

پیش از این و در بهمن ماه ۱۴۰۱ نیز رئیس دفتر رئیس جمهور در نامه‌ای از وزیر ارتباطات خواسته بود شرایط بازگرداندن اینترنت به شرایط عادی را بررسی کند اما تغییری در شرایط اینترنت ایجاد نشد.

https://pvst.ir/fae
علی مومنی
علی مومنینویسنده میهمان

  در دانشگاه علامه اقتصاد خوانده‌ام با اینکه هیچ گاه عاشق آن نبودم. اولین بار در میانه دوره کارشناسی بود که در یک دوره چند ساعته روزنامه‌نگاری اقتصادی شرکت کردم که البته آورده‌ای نداشت اما سودای روزنامه‌نگار شدن را به سرم انداخت. حالا در پیوست می‌نویسم و حوزه‌‌های مورد علاقه‌ام اینترنت، اقتصاد دیجیتال و عرصه‌هایی است که اینها به عالم سیاست گره می‌خورند.

  تمام مقالات

  0 نظر

  ارسال دیدگاه

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  *

  برای بوکمارک این نوشته
  Back To Top
  جستجو