skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

اختلال اینترنت باعث قطع دسترسی به صرافی بیت‌پین شد

۷ تیر ۱۴۰۲

زمان مطالعه : ۲ دقیقه

اختلال اینترنت بیت‌پین

دیروز ۶ تیر اختلال در بستر اینترنت کشور به بروز مشکلاتی در سرورهای صرافی ارزدیجیتال بیت‌پین منجر و همچنین باعث کندی یا قطع دسترسی برخی از کاربران به وب‌سایت و اپلیکیشن بیت‌پین شد.

به گزارش پیوست، اختلال در زیرساخت اینترنت کشور در ۶ تیرماه باعث شد، دسترسی کاربران صرافی ارزدیجیتال بیت‌پین به وب‌سایت، اپلیکشین و ولت با مشکل و کندی مواجه شوند. بعد از بروز مشکل امیرحسین مردانی، مدیرعامل بیت‌پین در مصاحبه با پیوست گفت: به دلیل اختلال ایجاد شده در بستر اینترنت کشور، یکی از سرورهای اصلی API بیت‌پین برای ارتباط‌گیری با دیتابیس دچار مشکل شد. به همین دلیل فرآیند انتقال داده و جواب‌گیری کند شد و کل فرآیند با اختلال مواجه شد.

مردانی در مورد ابعاد اختلال گفت: روز گذشته ساعت‌هایی اختلال ادامه داشت و برخی از کاربران برای ورود به سایت، استفاده از اپلیکیشن و همچنین دسترسی به کیف‌پول با مشکل مواجه شدند. اما خوشبختانه این موضوع فراگیر نبود و تنها عده محدودی از کاربران با این چالش مواجه شدند.

یکی از مشکلات مهمی که اختلال در دسترسی به پتلفرم‌های معاملاتی می‌تواند برای کاربران بوجود آورد، معاملات باز کاربران است که می‌تواند به ضرر در معاملات منجر شود. مدیرعامل بیت‌پین در این مورد گفت: در جریان اختلال، تیم فنی بیت‌پین مجبور به انتقال سرورها شد که در جریان این انتقال یکی از چالش‌های مهم تیم فنی، حفظ تغییرات انجام شده از سوی کاربران بود. هرچند رعایت دقت و توجه به جزئیات باعث شد تا حل مشکل کمی بیشتر از مقدار پیش‌بینی شده زمان ببرد، اما خوشبختانه موردی از حذف سفارش‌های ثبت شده کاربران رویت نشده است.

همچنین مردانی در ادامه گفت: بیت‌پین امروزه با بیش از یک‌ و نیم میلیون کاربر جایگاه محکم و مناسبی در بازار ایران دارد و خوشبختانه این مشکل با همراهی و اعتماد مخاطبین بیت‌پین پشت سر گذاشته شده است. همچنین تیم روابط عمومی در جریان این اختلال، اطلاع‌رسانی‌های لازم را برای آرامش کاربران را انجام داده است.

https://pvst.ir/fa8

0 نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو