skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر
انتخاب سردبیر

گزارش سالانه پادرو: ۶ ماه طول کشید تا ۹۰ درصد کاهش فروش، جبران شود

سمانه سمیع تحریریه

۲۲ خرداد ۱۴۰۲

زمان مطالعه : ۳ دقیقه

گزارش سالانه پادرو نشان می‌دهد، فیلترینگ اینستاگرام در اواخر شهریور سال ۱۴۰۱ این پلتفرم و کسب‌وکارهای فعال در آن را با رکود مواجه کرده و آنها تقریباً از اواسط زمستان  ۱۴۰۱ پس از گذشت تقریبا ۶ ماه تا حدودی به روال عادی خود بازگشته‌اند. طبق گزارش پادرو این پلتفرم بعد از فیلترینگ تا ۹۰ درصد کاهش فروش و ۱۰۰ درصد کاهش سفارش فروشگاه‌ها را تجربه کرده است.

به گزارش پیوست،پشوتن پورپزشک، مدیرعامل پادرو، در ارائه گزارش سالانه علاوه بر توضیح عملکرد پادرو در یک سال گذشته، عملکرد این مجموعه را به دو بخش قبل و بعد از فیلترینگ اینستاگرام تقسیم کرد و گفت: در بهار سال ۱۴۰۱ هفته‌ای ۳۰ درصد رشد داشتیم و حتی پیشنهاد جذب سرمایه دریافت کرده‌ بودیم. تعداد فروشندگان هم تا ۷۰ درصد رشد کرده بود، اما بعد از فیلترینگ اینستاگرام، پادرو تا ۹۰ درصد کاهش فروش و ۱۰۰ درصد کاهش سفارش فروش را تجربه کرد.

پورپزشک برگزاری کمپین شب یلدا را آغاز دوباره‌ای برای پادرو دانست و افزود: رشد دوباره ما از پایان آذر شروع شد و از آن پس توانستیم تعادلی در این مسیر ایجاد کنیم.

مدیر عامل پادرو در ادامه توضیح داد: تعداد فروشگاه‌های فعال اینستاگرامی قبل از فیلترینگ به بیش از ۶۳۰ هزار فروشگاه می‌رسید، اما در آذرماه تعداد آن‌ها به ۲۲۰ هزار رسید و درحال‌حاضر تعدادشان به ۳۳۰ هزار مورد می‌رسد.

همچنین در این گزارش آمده است پادرو در حال حاضر با بیش از ۴۲ هزار فروشگاه اینستاگرامی کار می‌کند و آنها به بیش از هزار شهر مرسوله ارسال می‌کنند و بیش از یک میلیون محصول با کمک فروشندگان اینستاگرامی در پادرو تعریف شده است.

پشوتن در ادامه گزارش به درآمد «پادروشاپ» پرداخت و گفت: درآمد پادروشاپ در پاییز ۱۴۰۱ به صفر رسید و ۸۰ درصد از درآمد پادروپین هم از دست رفت. بعد از دسترسی بیشتر کاربران به VPNها بخشی از فروشگاه‌های اینستاگرامی بازگشت و در نیمه زمستان پادرو توانست به درآمد شهریور ماه خود برگردد. اما حالا و در سال ۱۴۰۲ درآمد پادرو هفت برابر شده و تعداد مشتریانش هم ۱۰۰ درصد رشد کرده است. تعداد سفارش‌ها پنج برابر بیشتر شده، سه شرکت جدید پستی هم با پادرو همکاری می‌کنند.

پورپزشک در بخش دیگری از گزارش به ارتباط دو سویه میان کسب‌وکارهای آنلاین و آفلاین (O2O) پرداخت و گفت: لجستیک، پرداخت و یکپارچگی سه پایه اصلی اکوسیستم‌های O2O هستند. دو پایه اول در پادرو ایجاد شده و  قصد داریم اقداماتی  در خصوص یکپارچگی انجام دهیم.همچنین، پادرو در حوزه پرداخت هم امکانات متنوعی به ۴۰ هزار فروشنده خود ارائه می‌دهد و ۱۰۰ هزار تراکنش داشته است.

در بخش یکپارچگی هم پادرو در نظر دارد با ارائه «پادرولند» سومین پایه این اکوسیستم را ایجاد کند. ابزارهای پرداخت یکپارچه، کلوپ مشتریان، انبارداری توزیع‌شده، ارسال فراگیر و زیرساخت‌های فنی آسان از جمله ویژگی‌های پادرولند است.

گزارش کامل پادرو را از اینجا بخوانید
https://pvst.ir/f46
سمانه سمیعتحریریه

  همه‌چیز از یک مطلب به اسم «اسپایدرزن» که در دوره ارشدم نوشته بودم شروع شد. درحالی که ۱۰ سال کارمند آژانس هواپیمایی بودم در همان روزها احساس کردم چقدر نوشتن را دوست دارم. از دی ۹۸ با کار در آژانس روابط عمومی پرسش و تولید محتوا شروع کردم. بعد از مدتی نوشتن بخش شرکت‌گردی پیوست را به عهده گرفتم و حالا خبرنگار ثابت پیوستم و دقیقا اینجا و در همین نقطه احساس می‌کنم از اینکه به پیوست، پیوستم خوشحالم.

  تمام مقالات

  0 نظر

  ارسال دیدگاه

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  *

  برای بوکمارک این نوشته
  Back To Top
  جستجو