skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

همکاری بیش از ۲۴ هزار کسب‌وکار اینستاگرامی با پادرو

سمانه سمیع تحریریه

۱۱ خرداد ۱۴۰۱

زمان مطالعه : ۵ دقیقه

 پادرو در سال ۱۴۰۰ به بیش از ۲۴ هزار کسب‌وکار اینستاگرامی خدمات ارائه داده و ۱۵ هزار فروشنده اینستاگرامی اکانت خود را به پادروشاپ وصل کرده‌اند.

به گزارش پیوست، پشوتن پورپزشک مدیرعامل پادرو در مراسم دوسالگی این مجموعه به بیان جزئیات گزارش عملکرد پادرو پرداخت و گفت: پادرو پلتفرم هوشمند در فرایند فروش و ارسال محصولات در شبکه‌های اجتماعی است و هدف ما از تاسیس پادرو تسهیلگری در حوزه لجستیک و پرداخت با تمرکز بر کسب‌وکارهای متوسط و کوچک بوده است.

او ادامه داد: پادرو در سال ۱۴۰۰ به بیش از ۲۴ هزار کسب‌وکار اینستاگرامی خدمات ارائه داد و ۱۵ هزار فروشنده اینستاگرامی اکانت خود را به پادروشاپ وصل کردند و این یکی از مهم‌ترین اقداماتی بود که ما توانستیم به منظور فروش آنلاین راحت‌تر برای کاربران انجام دهیم.

پشوتن پورپزشک
پورپزشک: پیش‌بینی‌ها نشان می‌دهد تا سال ۲۰۲۵ سهم تجارت اجتماعی از کل فروش آنلاین بیش از ۵۰ درصد خواهد شد.

پورپزشک در ادامه به فرایند آغاز فعالیت در پادرو پرداخت و گفت: در تابستان ۹۹ اولین نسخه پادرو معرفی شد و ما گروه هدف را فروشنده‌های شبکه‌های اجتماعی قرار داده و قدم‌های اولیه برای جذب آنها را برداشتیم.

پورپزشک معتقد است آنها در همان آغاز کار و بررسی فروش در شبکه‌های اجتماعی به ایده محصول تجارت اجتماعی پادرو می‌رسند و تصمیم می‌گیرند برای ورود به بازار تجارت اجتماعی (Social Commerce) فعالیت خود را آغاز کنند. آنها در تحقیقات‌شان درمی‌یابند که تا سال ۲۰۲۵ سهم تجارت اجتماعی از کل فروش آنلاین بیش از ۵۰ درصد خواهد شد. او در این باره توضیح داد: با بررسی بازارهای بین‌المللی و منطقه متوجه شدیم که می‌توانیم اولین شرکت ایرانی در زمینه تسهیلگری در زمینه تجارت اجتماعی باشیم و در نهایت در سال گذشته توانستیم از طریق فناپ و در مرحله دوم ۳۰۰ میلیار تومان جذب سرمایه کنیم و نسخه کامل‌تری از پادرو را ارائه دهیم.

به گفته پورپزشک، پاییز ۱۴۰۰ اولین نسخه پادروشاپ عرضه می‌شود و حالا پادروپین هم در کنار خدمات آنها قرار گرفته است. پادروشاپ مخصوص فروشندگان اینستاگرامی است و پادروپین پلتفرم مقایسه و انتخاب خدمات پستی برای تسهیل فرایند ارسال سفارش‌ها در فروشگاه‌های آنلاین و شرکت‌هاست.

نیروهای انسانی در پادرو

طبق گزارش پادرو، نیروهای انسانی این مجموعه ۷۴ نفر هستند که ۳۱ نفر از این افراد را خانم‌ها و مابقی را آقایان تشکیل می‌دهند و میانگین سنی کارکنان مجموعه پادرو ۲۷ سال است. پورپزشک همچنین به خلاقیت‌های مجموعه پادرو در سال گذشته از جمله تغییر هویت بصری و لوگوی پویا پادرو نیز اشاره کرد و گفت: وقتی با کسب‌وکارهای فناورانه و پویا کار می‌کنیم سعی می‌کنیم خلاقیت و پویایی را حتی در برند پادرو به نمایش بگذاریم.

میانگین سنی کارکنان پادرو ۲۷ سال است.

پورپزشک در بخش دیگری از گزارش به آمار سه میلیون بازدیدکننده جدید و یکتا در سال ۱۴۰۰ و بازدید بیش از ۱۵ میلیون بار از صفحات پادرو اشاره کرد و ادامه داد: حدود ۷۵۰ هزار فروشگاه اینستاگرامی در کشور وجود دارد که ۳۵۰ هزارتای آنها فعال‌اند و همین آمارها نشان می‌دهد چه بازار مناسبی در اختیار پادرو است. ما تصمیم داریم به جای افزودن شرکت‌ها زنجیره ارزش فعالیت‌های خود را گسترش دهیم. از ۲۴ هزار فروشگاه اینستاگرامی که از پادرو استفاده می‌کنند ۹ هزار و ۵۰۰تای آنها از ویترین پادرو استفاده می‌کنند و این موضوع مهمی در حوزه تجارت اجتماعی در ایران و برای پادرو است.

بیش از ۹۵۰۰ فروشنده اینستاگرامی از ویترین پادروشاپ استفاده کرده‌اند.

برنامه‌های پادرو در سال ۱۴۰۱

پورپزشک همچنین در مورد برنامه‌های آینده پادرو توضیح داد: در سال ۱۴۰۱ مکمل پادروپین و پادروشاپ را به فعالیت‌هایمان اضافه خواهیم کرد چون هدف ما افزایش زنجیره ارزش پادرو است و در این جهت با شرکت‌های پستی و رقبای تجاری نیز همکاری خواهیم کرد. نسخه جدیدی از پادرو را ارائه می‌دهیم و برنامه ما این است که در تهران و هفت کلانشهر نیز که بیش از ۸۰ درصد ترافیک اوت باند فروش آنلاین را دارند سرویس‌دهی خود را گسترده‌تر کنیم.

محمود کریمی رئیس هیات مدیره پادرو

محمود کریمی رئیس هیات مدیره پادرو نیز در انتهای برنامه به توضیح چگونگی سرمایه‌گذاری فناپ در پادرو پرداخت: ما در فناپ یک هدف جاه‌طلبانه را در نظر گرفته بودیم: «دستیابی به یک درصد از سهم GDP تولید ناخالص ملی تا سال ۱۴۰۴» و این یعنی ما بتوانیم ۱۰ هزار شغل مستقیم، ۱۰۰ هزار شغل غیرمستقیم و ۷۴ همت (هزار میلیارد تومان) درآمد را تا سال ۱۴۰۴ ممکن کنیم. در همین جهت پادرو یکی از استارت‌آپ‌هایی بود که به ما اجازه می‌داد به سهم بیشتری از اقتصاد دیجیتالی برسیم.

کریمی همچنین مبلغ سرمایه‌گذاری در پادرو را با توجه به عملکرد و اهداف این مجموعه مبلغی منطقی عنوان کرد و توضیح داد: اگر می‌خواستیم مانعی برای کارآفرین نباشیم و دقیقاً در زمانی به‌موقع بتوانیم اهداف استارت‌آپ را فراهم کنیم مبلغ ۳۰۰ میلیارد تومان کاملاً عاقلانه نیازسنجی شده است تا کارآفرین با آسودگی و امنیت بتواند فعالیت خود را ادامه دهد و نیاز به جذب سرمایه از جاهای دیگر نداشته باشد. گرچه کریمی این موضوع را عاملی برای اینکه کسی نتواند در پادرو سرمایه‌گذاری کند ندانست و اعلام کرد به گونه‌ای در پادرو سرمایه‌گذاری کردیم که تا جای ممکن این مجموعه برای رسیدن به اهدافش با مشکلی مواجه نشود و برای رسیدن به سقف اهدافش آماده باشد.

گزارش کامل پادرو را از اینجا بخوانید.
https://pvst.ir/ch1
سمانه سمیعتحریریه

  همه‌چیز از یک مطلب به اسم «اسپایدرزن» که در دوره ارشدم نوشته بودم شروع شد. درحالی که ۱۰ سال کارمند آژانس هواپیمایی بودم در همان روزها احساس کردم چقدر نوشتن را دوست دارم. از دی ۹۸ با کار در آژانس روابط عمومی پرسش و تولید محتوا شروع کردم. بعد از مدتی نوشتن بخش شرکت‌گردی پیوست را به عهده گرفتم و حالا خبرنگار ثابت پیوستم و دقیقا اینجا و در همین نقطه احساس می‌کنم از اینکه به پیوست، پیوستم خوشحالم.

  تمام مقالات

  0 نظر

  ارسال دیدگاه

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  *

  برای بوکمارک این نوشته
  Back To Top
  جستجو