skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

پادرو: کاهش ۷۵ درصدی فعالیت فروشگاه‌های فعال اینستاگرامی

الهه صالحی الهه صالحی نویسنده میهمان

۷ مهر ۱۴۰۱

زمان مطالعه : ۲ دقیقه

تاریخ به‌روزرسانی: ۸ مهر ۱۴۰۱

فعالیت کلی فروشگاه‌های اینستاگرامی فعال در پلتفرم پادرو در ۱۰ روز گذشته بیشتر از ۷۵ درصد کاهش یافته است.

به گزارش پیوست، مجموع فروش ۱۰ فروشگاه برتر پادروشاپ که زیرساخت فروش آنلاین برای فروشندگان شبکه‌های اجتماعی را فراهم می‌کند، با ۸۷ درصد کاهش روبه‌رو بوده است. هر یک از این فروشگاه‌ها تنها طی یک هفته گذشته دچار دست‌کم ۵۰ میلیون تومان خسارت مالی شده‌اند.

پشوتن پورپزشک، مدیرعامل پادرو، در پاسخ سوال پیوست با اشاره به این اطلاعات اعلام کرد: تنها در دو روز از آخرین پنجشنبه و جمعه شهریورماه، بازدید از فروشگاه‌های اینستاگرامی فعال در پادروشاپ ۹۷ درصد کاهش پیدا کرده و در نتیجه این کاهش بازدید، فروش‌شان به صفر نزدیک شد.

پشوتن پورپزشک
پشوتن پورپزشک، مدیرعامل پادرو

پورپزشک چندی قبل در مراسم دوسالگی مجموعه پادرو اعلام کرده بود در سال ۱۴۰۰ پادرو به بیش از ۲۴ هزار کسب‌وکار اینستاگرامی خدمات ارائه کرده و ۱۵ هزار فروشنده اینستاگرامی اکانت خود را به پادروشاپ متصل کرده‌اند. البته این آمار تنها مربوط به سال ۱۴۰۰ بوده و این عدد تا مردادماه ۱۴۰۱ به ۳۶ هزار فروشگاه افزایش یافته است.

اوایل شهریورماه نیز آماری از سوی پادرو منتشر شد که نشان می‌داد به دلیل اختلالات اینترنت در مردادماه ۱۴۰۱ فروشگاه‌های فعال اینستاگرامی تا ۳۵ درصد بازدید و بین ۱۰ تا ۵۰ درصد از فروش خود از طریق اینستاگرام را از دست داده‌اند.

پورپزشک چند روز پس از انتشار این آمار توسط پادرو با حضور در لایو شبانه پیوست گفته بود: در حالی‌ که بیشتر از ۴۰۰ هزار فروشگاه آنلاین در اینستاگرام فعال هستند و این حوزه حجمی بیشتر از ۴۰ هزار میلیارد تومان در سال دارد، اختلالات اینستاگرام هم به کسب‌وکارهای کوچک و متوسطی که بر این بستر با سرمایه خود اقدام به اشتغال‌زایی کرده‌اند آسیب وارد می‌کند و هم به کسب‌وکارهایی مانند پادرو لطمه می‌زند.

او اشاره کرده بود آمارها و ارقام نشان می‌دهد حدود یک میلیون فروشگاه در تلاش‌‌اند تا از طریق پلتفرم اینستاگرام بفروشند.

روز گذشته مجموعه زرین‌پال نیز به پیوست اعلام کرد از زمان شروع اختلالات اینترنت در ایران، پذیرندگان زرین‌پال به طور میانگین در حجم و تعداد تراکنش‌ها با ۴۰ درصد کاهش مواجه بوده‌اند.

https://pvst.ir/d8k
الهه صالحی
الهه صالحینویسنده میهمان

  روزنامه نگاری یعنی رشته‌ای که آن را با جان‌ودل انتخاب کردم، برای من از دانشکده عزیز ارتباطات علامه شروع شد و در همان ماه‌های اول به نگارش یادداشت‌های طنز برای «بی‌قانون» رسید؛ با این حال معتقدم که اولین قدم‌های روزنامه‌نگاری را با کارآموزی برای مجله محبوب دوران نوجوانی‌ام، چلچراغ برداشتم و بعد از مدتی به تحریریه خبرآنلاین و سرویس اجتماعی آن پیوستم؛ در این زمان، علاوه بر خبرآنلاین به صورت پروژه‌ای با چندین رسانه در حوزه‌های فرهنگی، اجتماعی و اقتصادی همکاری کردم؛ یکی از این رسانه‌ها هفته‌نامه شنبه بود که مرا با جهان جذاب استارت‌آپ‌ها و فناوری آشنا کرد و در ادامه راه من به پیوست رسید.

  تمام مقالات

  0 نظر

  ارسال دیدگاه

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  *

  برای بوکمارک این نوشته
  Back To Top
  جستجو