skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

برندگان مسابقه مهارت امنیت سایبری به World skills2024 اعزام خواهند شد

سمانه سمیع تحریریه

۲۰ اردیبهشت ۱۴۰۲

زمان مطالعه : ۳ دقیقه

تاریخ به‌روزرسانی: ۲۳ اردیبهشت ۱۴۰۲

برندگان مسابقات ملی «مهارت امنیت سایبری» به مسابقات World skills که در سال ۲۰۲۴ در لیون فرانسه برگزار می‌شود اعزام خواهند شد.

به گزارش پیوست، «امید پالوایه» هم‌بنیانگذار و معاون فنی «اسپارا» شرکت فعال در حوزه امنیت سایبری می‌گوید: اسپارا برگزار کننده و اسپانسر مسابقات ملی مهارت امنیت سایبری است و این مسابقه در حال حاضر در دانشگاه خاتم در حال برگزاریست.

او در این باره می‌گوید: اسپارا از سال ۹۷ شکل گرفت و پس از مدتی فعالیت توانست از سمت فناپ دریافت سرمایه کند. ماموریت اصلی اسپارا این است که امنیت سایبری گروه مالی پاسارگاد را تامین کرده و در زمان مناسب عکس‌العمل درست نشان دهد.

حملات سایبری در جهان افزایش یافته است

به گفته پالوایه  «سازمان فنی حرفه‌ای» متولی مسابقات ملی مهارت در ایران است و اسپارا در جهت مسئولیت اجتماعی خود و همچنین تامین سرمایه انسانی خود تصمیم گرفته است، سرمایه‌گذار، برگزار کننده و اسپانسر این مسابقه باشد. او همچنین ادامه می‌دهد: ما تنها برگزار کننده مسابقه نیستیم، بلکه هم فضای آموزش را برای افراد آماده می‌کنیم و هم افراد مستعد را جذب بازار کار می‌کنیم. از ۲۵ شرکت‌کننده سال گذشته ۸ نفر در اسپارا مشغول به کار شده‌‌اند.

به گفته هم‌بنیانگذار اسپارا، امنیت سایبری از سال ۲۰۱۹ به موضوع پراهمیت‌تری تبدیل شده است و پس از افزایش حمله‌های سایبری در سراسر دنیا سازمان World skills تصمیم گرفته  است این مسابقات را به سایر رشته‌هایش اضافه کند. او در ادامه توضیح می‌دهد: این مسابقات برای بار اول در سال ۲۰۱۹ در روسیه برگزار شد و ما در آن دوره هیچ شرکت کننده‌ای از ایران نداشتیم. اما پس از آن این مسابقات هر ساله در ایران برگزار می‌شود. در سطح جهانی این مسابقات هر دو سال یکبار  برگزار می‌شود. سال ۲۰۲۲ در کره جنوبی برگزار شد و سال  ۲۰۲۴ در لیون فرانسه برگزار خواهد شد.
در ایران، نفرات شرکت کننده  در دو دوره در اردوی آماده‌سازی ۵ ماه در اسپارا آموزش می‌بینند تا برای مسابقات جهانی آماده شوند و فضا برایشان شبیه‌سازی می‌شود.از جمع ۶ نفره یعنی سه نفر اول این دوره و سه نفر دوره بعد، دو نفر به مسابقات جهانی اعزام می‌شوند. ما در سال ۲۰۲۲ مدال برنز را در کره جنوبی دریافت کردیم و  «امیرمحمد جهانگیرزاد» و «امیرفرزام حسینی» برندگان سال گذشته جزو داوران ما در سطح کشوری شده‌اند.
او در پایان مهم‌ترین چالش اسپارا در این حوزه را عدم همکاری مناسب سازمان فنی حرفه‌ای با آنها می داند و می‌گوید: آنها به قدر کافی در این زمینه همکاری نمی‌کنند و اگر حضور شرکت‌هایی چون ما نباشد ممکن است اصلا این مسابقات برگزار نشود اما با این حال همکاری درست با ما صورت نمی‌گیرد و حتی در زمینه اطلاع‌رسانی راجع به این مسابقه نیز ما دچار مشکل هستیم.

https://pvst.ir/eu8
سمانه سمیعتحریریه

  همه‌چیز از یک مطلب به اسم «اسپایدرزن» که در دوره ارشدم نوشته بودم شروع شد. درحالی که ۱۰ سال کارمند آژانس هواپیمایی بودم در همان روزها احساس کردم چقدر نوشتن را دوست دارم. از دی ۹۸ با کار در آژانس روابط عمومی پرسش و تولید محتوا شروع کردم. بعد از مدتی نوشتن بخش شرکت‌گردی پیوست را به عهده گرفتم و حالا خبرنگار ثابت پیوستم و دقیقا اینجا و در همین نقطه احساس می‌کنم از اینکه به پیوست، پیوستم خوشحالم.

  تمام مقالات

  0 نظر

  ارسال دیدگاه

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  *

  برای بوکمارک این نوشته
  Back To Top
  جستجو