skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

«اتاق تاریک» بهترین بازی سال جشنواره منتقدان بازی‌های ویدیویی شد

بهناز توحیدی نویسنده میهمان

۱۵ مرداد ۱۴۰۰

زمان مطالعه : ۴ دقیقه

دومین جشنواره منتقدان بازی‌های ویدیویی یا ویگما امروز بعدازظهر (۱۵ مردادماه) با معرفی‌ بازی‌های برتر به کار خود پایان داد. براین اساس در اختتامیه این جشنواره که به صورت آنلاین برگزار شد، بازی «اتاق تاریک» از نگاه ویگما به عنوان بازی سال برگزیده شد.

به گزارش پیوست، دومین جشنواره منتقدان بازی‌های ویدیویی ۱۵ اردیبهشت ماه سال ۱۴۰۰ و با انتشار فراخوان ارسال آثار، فعالیت خود را به صورت رسمی آغاز کرد که ارسال آثار حتی تا ۲۰ خرداد تمدید شد و پس از گذشت سه ماه امروز اختتامیه این جشنواره برای دومین سال متوالی به دلیل شیوع کرونا در کشور به صورت آنلاین بر بستر آپارات برگزار شد.

در اختتامیه این جشنواره سپهر ترابی، از تیم روابط عمومی ویگما درمورد نحوه داوری و انتخاب بازی‌ها گفت: «یکی از نقاط قوت ویگما این است که همه چیز دقیق و شفاف بود و سازوکاری که برای روند داوری انتخاب شد، خیلی روند اصولی بود. ما امسال در جشنواره ۳۳ داور داشتیم. بازی‌ها توسط دبیر بخش داوری تقسیم بندی می‌شدند. ۸۸ بازی به جشنواره ارسال شده بود و توسط داوران مورد ارزیابی قرار گرفت.»

او در ادامه اضافه کرد: «داوری در دو مرحله انجام شد و یک به یک به بازی‌ها امتیاز لازم را داده شد و براساس میانگین نمراتی که به بازی‌ها اعطا شد، برنده هر حوزه انتخاب شد.»

در ادامه این مراسم موردانتظارترین بازی به بازی «Moon Lake» رسید که در این بخش نهاد سرمایه‌گذاری خطرپذیر ۱۰۰ استارت‌آپ تا سقف یک میلیارد تومان از این بازی حمایت خواهد کرد. محمدحسین مسعودی،مدیر سرمایه‌گذاری ۱۰۰ استارت‌‌آپ درمورد این سرمایه‌گذاری گفت: « ۱۰۰ استارت‌آپ‌ یک نهاد سرمایه‌گذاری خطرپذیر است. یعنی روی تیم‌ها سرمایه‌گذاری می‌کند و به عنوان هم‌تیمی کنار آنها قرار می‌گیرد. در اکوسیستم سرمایه‌گذاری ۱۰۰ استارت‌اپ شبکه بزرگی دارد و به اندازه کافی شناخته شده است. در نهایت وقتی تیمی وارد پرتفوی ما می‌شود، مانند یک هم‌تیمی در کنار این تیم قرار می‌گیریم و حمایت می‌کنیم تا توسعه پیدا کند.»

اختتامیه جشنواره ویگما که به صورت آنلاین روی بستر آپارات برگزار شد

او ادامه داد: «از ساعت صفر یعنی وقتی که ۱۰۰ استارت‌اپ تصمیم می‌گیرد که روی تیمی سرمایه‌گذاری کند، ظرف یک هفته تا یک ماه قرارداد منعقد خواهد شد.درمورد این بازی هم چنین اتفاقی خواهد افتاد.»

او درمورد اینکه چرا روی بازی سرمایه‌گذاری خواهند کرد، بیان کرد: «۱۰۰ استارت‌آپ زمانی شکل گرفت که اکوسیستم سرمایه‌گذاری به دنبال تیم‌ها بودند و تیم‌های استارت‌آپی هم سرمایه‌گذار می‌خواستند. با این منطق ۱۰۰ استارت‌اپ شکل گرفت تا تیم‌ها و سرمایه‌گذاران را به هم متصل کند. الان نمونه‌های موفق بازی داخلی داریم و ۱۰۰ استارت‌اپ روی حدود ۵ تیم سرمایه‌گذاری کرده است و در مقطع ارزآوری هستند. فقط سعی می‌کنیم خطرات و ریسک‌هایی که در زمینه فروش بازی‌ها وجود دارد را با کانال‌های ارتباطی که داریم، رفع کنیم.»

این جشنواره با مشارکت رسانه‌های تخصصی بازی و منتقدان و حمایت بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای برگزار شد و بازی‌های منتشر شده در بازه زمانی ۱۵ دی ۱۳۹۸ الی ۱۵ اردیبهشت ۱۴۰۰ مورد داوری قرار گرفتند. داوری‌ بازی‌ها در ۸ دسته‌بندی «خلاقانه‌ترین بازی»، «بهترین طراحی بازی»، «بهترین کارگردانی هنری»، «بهترین روایت و داستان»، «بهترین بازی در جریان»، «بهترین موسیقی و صدا»، «مورد انتظارترین بازی» و «بهترین بازی سال» صورت گرفت. برگزیدگان تندیس و لوح تقدیر را به عنوان یادبود دریافت کردند و بهترین بازی سال همچنین تندیس طلایی دریافت کرد. در این دور از جشنواره بازی «گلشیفته» در بخش «بهترین طراحی بازی» و «بهترین کارگردانی هنری» و «بهترین موسیقی و صدا» بیشترین جوایز را دریافت کرد. «اتاق تاریک» هم که به عنوان بازی سال انتخاب شد، در بخش «بهترین داستان و روایت» هم عنوان بهترین بازی را دریافت کرد.

بازی‌های برگزیده را می‌توانید در جدول زیر مشاهده کنید:

دسته‌بندیبازی برگزیده
بهترین بازی سالاتاق تاریک
بهترین طراحی بازیگلشیفته
بهترین بازی در جریانپسرخوانده
بهترین داستان و روایتاتاق تاریک
بهترین کارگردانی هنریگلشیفته
بهترین موسیقی و صداگلشیفته
خلاقانه‌ترین بازیدرستش کن
مورد انتظارترین بازیMoon Lake

 

https://pvst.ir/anx
بهناز توحیدینویسنده میهمان

  سال ۸۷ به امید تغییرات بسیار در جامعه‌ام رشته علوم ارتباطات شاخه روزنامه‌نگاری را برگزیدم. به صورت پراکنده در همشهری و مجله فرهنگ وسینما می‌نوشتم. اما همواره فکر و ذکر منِ تازه‌کار پیرامون مسائل اجتماعی و سیاسی می‌گذشت. تا اینکه سال ۹۵ وارد پیوست شدم و به واسطه پیوست پا به دنیای بیکران فناوری گذاشتم و عاشقش شدم.

  تمام مقالات

  0 نظر

  ارسال دیدگاه

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  *

  برای بوکمارک این نوشته
  Back To Top
  جستجو