skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

«فرزندان مورتا» بهترین بازی سال جشنواره منتقدان بازی‌های ویدیویی شد

بهناز توحیدی نویسنده میهمان

۹ خرداد ۱۳۹۹

زمان مطالعه : ۳ دقیقه

اولین جشنواره منتقدان بازی‌های ویدیویی یا ویگما امروز بعدازظهر (۹ خردادماه) با معرفی‌ بازی‌های برتر به کار خود پایان داد. براین اساس در اختتامیه این جشنواره که به صورت آنلاین برگزار شد، بازی «فرزندان مورتا» از نگاه ویگما به عنوان بازی سال برگزیده شد.

به گزارش پیوست، نخستین جشنواره منتقدان بازی‌های ویدیوئی با هدف انتقال تجربه متخصصان و بازی‌سازان و معرفی بازی‌های برتر منتشر شده در یک سال اخیر (۱۵ دی‌ماه ۹۷ تا ۱۵ دی‌ماه ۹۸) امروز (۹ خردادماه) به صورت آنلاین بربستر آپارات برگزار شد.
این رویداد قرار بود ۱۵ اسفند ماه ۹۸ در محل پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات برگزار شود که به دلیل شیوع کرونا شورای سیاست‌گذاری ویگما تصمیم گرفت که این رویداد به صورت آنلاین برگزار شود.
در اختتامیه این جشنواره علی فخار، دبیر جشنواره در مورد این رویداد گفت: «طی سال‌های اخیر جشنواره‌ای نداشتیم که منتقدان داوری بازی‌ها را به عهده بگیرند و این خلا در اکوسیستم بازی‌سازی وجود داشت و سال گذشته شرایطی فراهم شد تا به سمت برگزاری این جشنواره برویم و هم‌افزایی میان بازیگران حوزه بازی و بازیسازی شکل گرفت تا این جشنواره برگزار شود.»

او ادامه داد: «البته ما به دنبال این بودیم که جشنواره به صورت حضوری برگزار شود و شبکه‌سازی رخ دهد؛ اما به خاطر کرونا این اتفاق نیفتاد و چون سلامت شرکت‌کنندگان برای ما مهم بود و از طرفی نمیخواستیم زحمت هم‌تیمی‌ها به هدر رود، به صورت آنلاین این جشنواره را برگزار کردیم.»

فرزندان مورتا در ۴ رشته جشنواره منتقدان بازی‌های ویدیویی به عنوان بازی برتر برگزیده شد

فخار در ادامه در مورد داوری بازی‌ها بیان کرد: «چون من در این سال‌ها در جریان داوری جشنواره‌های بنیاد ملی بازی‌ها بودم در داوری ویگما خلاها و خطاهای کوچکی که در داوری‌های بنیاد وجود داشت را ما در مدل داوری ویگما برطرف کردیم و مدل متفاوتی را در ویگما ایجاد کردیم و احتمال خطا در داوری‌ها پایین بود.»

این جشنواره با مشارکت رسانه‌های تخصصی بازی و منتقدان و حمایت بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای برگزار شد و بازی‌های منتشر شده در بازه زمانی ۱۵ دی‌ماه سال ۹۷ تا ۱۵ دی‌ماه ۹۸ مورد داوری قرار گرفتند. داوری‌ بازی‌ها در ۸ دسته‌بندی «خلاقانه‌ترین بازی»، «بهترین طراحی بازی»، «بهترین کارگردانی هنری»، «بهترین روایت و داستان»، «بهترین بازی در جریان»، «بهترین موسیقی و صدا»، «مورد انتظارترین بازی» و «بهترین بازی سال» صورت گرفت. برگزیدگان تندیس و لوح تقدیر را به عنوان یادبود دریافت کردند و بهترین بازی سال همچنین تندیس طلایی دریافت کرد. در اختتامیه این جشنواره «فرزندان مورتا» به عنوان بهترین بازی سال از نگاه هیات داوران جشنواره منتقدان انتخاب و علاوه بر بهترین بازی سال در دسته ‌بندی‌های «بهترین طراحی بازی»،«بهترین روایت و داستان» و «بهترین موسیقی و صدا» هم به عنوان بازی برتر شناخته شد.

نامزدها و بازی‌های برگزیده را می‌توانید در جدول زیر مشاهده کنید:

دسته‌بندینامزدهابازی برگزیده
بهترین بازی سال۱.فرزندان مورتا

۲.سایه هیچ

۳.شاه دزد

۴.فراتر از اینجا

۵. آن‌سوی باران

فرزندان مورتا
بهترین طراحی بازی۱.آن‌سوی باران

۲.ریتبون

۳.شاه دزد

۴.فراتر از اینجا

۵.فرزندان مورتا

فرزندان مورتا
بهترین کارگردانی هنری۱.آخرین داستان، فره ایزدی

۲.آن‌سوی باران

۳.سایه هیچ

۴.فرزندان مورتا

۵.شاه دزد

سایه هیچ
بهترین روایت و داستان۱.انقراض

۲.سایه هیچ

۳.فراتر از اینجا

۴.فرزندان مورتا

۵.پس از باران

فرزندان مورتا
بهترین بازی در جریان۱.ارباب جنگ

۲.پرسیتی

۳.پسرخوانده

۴.کوییزآف کینگز

۵.شهزاد

پسرخوانده
بهترین موسیقی و صدا۱.ریتبون

۲.آن سوی باران

۳.شاه دزد

۴.فرزندان مورتا

۵.پس از باران

فرزندان مورتا
مورد انتظارترین بازی سال ۹۹1. Tale of ronin

۲.the tale of Bistun

۳.AROUND MARS2

The tale of Bistun
خلاقانه‌ترین بازی۱.زیرزمین خانه مافیایی

۲.سایه هیچ

۳.شاه دزد

۴.آن‌سوی باران

۵.فرزندان مورتا

آن‌سوی باران
http://pvst.ir/81l
بهناز توحیدینویسنده میهمان

  سال ۸۷ به امید تغییرات بسیار در جامعه‌ام رشته علوم ارتباطات شاخه روزنامه‌نگاری را برگزیدم. به صورت پراکنده در همشهری و مجله فرهنگ وسینما می‌نوشتم. اما همواره فکر و ذکر منِ تازه‌کار پیرامون مسائل اجتماعی و سیاسی می‌گذشت. تا اینکه سال ۹۵ وارد پیوست شدم و به واسطه پیوست پا به دنیای بیکران فناوری گذاشتم و عاشقش شدم.

  تمام مقالات

  0 نظر

  ارسال دیدگاه

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  *

  برای بوکمارک این نوشته
  Back To Top
  جستجو