skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

اخبار

تحریریه پیوست

مایکت به ۱۰ میلیون کاربر فعال ماهانه رسید

تحریریه پیوست

۲۹ دی ۱۳۹۹

زمان مطالعه : ۴ دقیقه

بازار اندرویدی مایکت در جدیدترین گزارش خود اعلام کرد که در پاییز سال جاری به ۱۰ میلیون کاربر فعال ماهانه رسیده است. مایکت همچنین در این مدت  ۲۵ میلیون نصب فعال داشته و ۲/۳ میلیون جست‌وجوی روزانه درون مایکت صورت می‌گیرد.

به گزارش پیوست، مایکت در دهمین سال فعالیت خود در چند نوبت آمار نصب فعال، ترافیک دانلود ماهیانه، کاربر فعال ماهیانه و میزان جست‌وجو در این اپ‌استور را بررسی کرده است. آمار و ارقام مهرماه مایکت نشان می‌دهد که این اپ‌استور در تابستان سال ۹۹،  ۲۰ میلیون نصب فعال و ۸ میلیون کاربر فعال ماهانه دارد. کاربران مایکت همچنین روزانه ۱/۸ میلیون بار درون این پلتفرم برای بازی‌ها یا برنامه‌ها جست‌وجو کردند. در تابستان سال جاری همچنین ۵ هزار ترابایت ترافیک ماهانه دانلود در مایکت بوده است.

در مقایسه با این آمار، جدیدترین گزارش مایکت حاکی از آن است که در پاییز ۹۹، نصب فعال این اپ استور رشد داشته است و از ۲۰ میلیون نصب فعال به ۲۵ میلیون نصب فعال رسیده است. کاربران فعال ماهانه مایکت همچنین از ۸ میلیون در تابستان به ۱۰ میلیون کاربر فعال ماهانه در پاییز رسیده است. جست‌وجوی روزانه درون مایکت هم درپاییز با رشد روبرو بوده و از ۱/۸میلیون جست‌وجو به ۲/۳ میلیون افزایش یافته است.

در پاییز سال جاری کاربر ماهانه مایکت از ۸ میلیون به ۱۰ میلیون کاربر افزایش یافته است

آنطور که در این گزارش آمده است، در پاییز همچنین ترافیک دانلود روی این اپ استور ۵ هزار و ۵۰۰ ترابایت در ماه بود که با توجه به اینکه دانلود از مایکت نیم‌بها است عدد ۵ هزار و ۵۰۰ ترابیت مورد توجه است و نشان دهنده صرفه‌جویی در مصرف اینترنت بین‌الملل و هزینه کاربران است.

ثریا رضایی، مدیر توسعه کسب‌وکار مایکت در گفت‌وگو با پیوست درمورد این رشد از فصل تابستان تا پاییز گفت: «ما در کل فعالیت خود یک هدف داشتیم و آن هم خلق ارزش برای توسعه‌دهنده و کاربرنهایی است. از ابتدای فعالیت مایکت به عنوان مثال درکمتر از ۲۴ ساعت اپلکیشن‌های توسعه‌دهندگان را بررسی می‌کردیم و سعی می‌کردیم به‌روزترین بازار اندروید باشیم. به نظر من شیب رشد حاصل فعالیت‌هایی بود تا نیاز کاربر و توسعه‌دهنده برطرف شود.»

او ادامه داد: «توسعه‌دهنده نیاز دارد تا در مایکت از یک پنل باکیفیت استفاده کند، اپلکیشن او به درستی به دست کاربر نهایی برسد. کاربر هم نیاز دارد به همه اپلکیشن‌ها دسترسی داشته باشد. مایکت همچنین تلاش می‌کند تا اپلکیشن‌هایی که توسط گوگل‌پلی تحریم کرده است را گردهم آورد.»

به گفته رضایی بخشی از فعالیت‌های مایکت حمایت درست از توسعه‌دهنده‌ها بود و اگر در اپ استورهای دیگر برای معرفی اپلکیشن در فضاهای پربازدید شرایطی را در نظر می‌گیرند، در مایکت اگر اپلکیشنی از کیفیت خوبی برخوردار باشد، فارغ از هر شرایطی امکان نمایش در فضاهای پربازدید را دارد.

او همچنین بیان کرد: «چشم‌انداز ما این است تا بتوانیم ارتباط خوبی با توسعه‌دهنده و کاربران داشته باشیم و کاربر محصول نهایی که از توسعه‌دهنده دریافت می‌کند را بدون مشکل دریافت کند و اگر مشکلی هم داشت سعی می‌کنیم برطرف کنیم.»

او در مورد موانعی که مایکت برای طی مسیر خود داشت، گفت: «یکی از بزرگترین موانع ما انحصارطلبی است. تلاش کردیم با ایجاد رضایت برای کاربر نهایی و شرکای تجاری خود مسیری که انحصارطلبی تحمیل می‌کند و نفعی برای کاربر نهایی ندارد را از بین ببریم.»

براساس گفته‌های رضایی مایکت رشد خوبی را طی خواهد کرد؛ اما تمام هدف مایکت این رشد نیست بلکه هدف نهایی خلق ارزش و رضایت مشتری است.

رضایی همچنین در مورد برنامه مایکت برای بازار ایران و منطقه گفت: «مایکت استور فارسی‌زبان است. حتی توسعه‌دهندگانی داریم که داخل ایران نیستند؛ اما برای فارسی‌زبانان اپلکیشن تولید می‌کنند. هدف ما در حال حاضر ایران است؛ اما محتوای ما برای ایران و تمام کشورهای فارسی‌زبان است.»

 

http://pvst.ir/9bw

0 نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو