skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

اخبار

تحریریه پیوست

پیام‌رسان سیگنال به دستور کارگروه فیلترینگ از اپ استورهای ایرانی حذف شد

تحریریه پیوست

۲۶ دی ۱۳۹۹

زمان مطالعه : ۲ دقیقه

از شب گذشته (۲۵دی)  دسترسی به اپلیکیشن پیامرسان سیگنال از طریق اپاستورهای ایرانی اندروید و ios مسدود شده است. این فروشگاههای فروش اپلیکیشن دلیل این حذف را دستور کارگروه تعیین مصادیق محتوای مجرمانه که به کارگروه فیلترینگ مشهور است اعلام کردهاند.

به گزارش پیوست، در هفتههای گذشته و بعد از در نظر گرفتن سیاستهای جدید پیامرسان واتساپ برای کاربرانش مبنی بر به اشتراکگذاری اطلاعات آنها با فیسبوک، بسیاری از کاربران از جمله کاربران ایرانی به سمت استفاده از پیام‌رسان سیگنال و تلگرام روی آوردند. اتفاقهای مختلف در مورد نشت اطلاعات کاربران در فیسبوک و در اختیار گذاشتن این اطلاعات به مقامات مختلف از اصلیترین دلایل کوچ کاربران به سمت این دو پیام‌رسان بوده است

هنگام جست‌وجو در فروشگاه‌ اپ برای نصب سیگنال این پیام به نمایش در می‌آید.

هرچند بعد از بالا گرفتن انتقادهای بسیاری از کاربران نسبت به این سیاستگذاری واتساپ، مدیران این شرکت اقدام به شفافسازی در این مورد در بخش سوالهای متداول در اپلیکیشن خود کردند؛ اما با اینحال میزان دانلود اپلییشن سیگنال در چند روز گذشته با افزایش قابل توجهای همراه بوده است.

براساس گزارشهای مختلف در فاصله ۱۷ دی تا ۲۱ دی ماه، سیگنال ۷۰۵ میلیون بار از اپاستور و گوگلپلی دانلود شده است که این آمار رشد ۴هزار و ۲۰۰درصدی را در مقایسه با روزهای گذشته نشان میدهد. سیگنال براساس ادعای کارشناسان یکی از امن‌ترین پیام‌رسان‌های موجود است.

هرچند میزان نصب سیگنال در ایران مشخص نیست، با این حال در یک هفته گذشته و بعد از انتشار سیاستهای جدید واتساپ بسیاری از ایرانیان که بعد از فیلتر تلگرام به واتساپ کوچ کردهبودند، به سمت نصب سیگنال رفتند. حالا این اپلیکیشن از تمام اپاستورهای ایرانی از جمله کافهبازار، مایکت، سیباپ، سیبچه وحذف شده است. اپاستورهای ایرانی دلیل این اتفاق را تصمیم کمیته فیلترینگ اعلام کردهاند.

هنگام جست‌وجو پیام‌رسان سیگنال در اپ‌استورهای ایرانی تنها اپ‌های هم نام با این پیام‌رسان نمایش داده می‌شود.
http://pvst.ir/9bf

یک دیدگاه

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو