skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

ممنوعیت فعالیت پلتفرم‌های آنلاین گردشگری لغو شد

بهناز توحیدی نویسنده میهمان

۳۰ فروردین ۱۳۹۹

زمان مطالعه : ۲ دقیقه

عضو هیات مدیره اتحادیه کسب‌وکارهای مجازی اعلام کرد ممنوعیت روزو اقامتگاه‌های گردشگری از طریق پلتفرم‌های فعال در این حوزه که پیشتر به دلیل شیوع کرونا در کشور در نظر گرفته شده بود، لغو شد.

رضا الفت نسب، عضو هیات مدیره اتحادیه کسب‌وکارهای مجازی در مورد این تصمیم سرپرست معاونت امور فضای مجازی دادستانی به پیوست گفت: «به خاطر شیوع ویروس کرونا در کشور بحث لغو سفرهای مردم مطرح بود که در نهایت منجر به صدور دستوری از سمت دادستانی برای ممنوعیت رزرو اقامتگاه‌های گردشگری از طریق پلتفرم‌های آنلاین شد. همکاران حوزه گردشگری و همچنین اتحادیه نامه‌هایی را جداگانه برای دادستانی ارسال کردند.»

او ادامه داد: «با توجه به اینکه تعطیلات خرداد ماه را در پیش داریم و امکان دارد به خاطر تعطیلات بسیار مردم سفرهای خود را شروع کنند و انشالله تا آن‌زمان قدرت کرونا کاهش یابد، در نامه‌ها از دادستانی درخواست کردیم تا در مورد فعالیت پلتفرم‌های گردشگری تعیین تکلیف کند. از سوی دیگر پروتکل‌های بهداشتی اقامتگاه‌های گردشگری از سوی وزارت بهداشت ابلاغ شده است بنابراین از دادستانی خواستیم تا این ممنوعیت لغو شود.»

براساس نامه سرپرست معاونت امور فضای مجازی دادستانی کل کشور هتل‌ها و اماکن اقامتی که براساس پروتکل‌های بهداشتی مجوز لازم برای آغاز مجدد فعالیت خود را دارند، می‌توانند همکاری خود را با شرکت‌های ارائه دهنده خدمات گردشگری آغاز کنند

به گفته رضا الفت‌نسب دادستانی دقایقی پیش در نامه‌ای اعلام کرد که با رعایت پروتکل‌های بهداشتی همکاران حوزه گردشگری می‌توانند فعالیت خود را آغاز کنند. او همچنین تاکید کرد: «در این مورد نهادهایی مانند وزارت راه در مورد وسائل حمل‌ونقل و وزارت گردشگری درباره موضوع نوع سرویس‌دهی اقامتگاه‌های گردشگری باید نظارت کنند تا پلتفرهای آنلاین این حوزه با توجه به ضرر هنگفتی که در این چندماه متحمل شدند، بتوانند فعالیت خود را آغازکنند و اولین گام را بردارند.»
سرپرست معاونت امور فضای مجازی دادستانی کل کشور اسفندماه سال گذشته در نامه‌ای فعالیت سایت‌ها و شرکت‌های ارائه‌دهنده خدمات گردشگری در حوزه اجاره مسکن، سوئیت و هتل را به صورت موقت ممنوع اعلام کرده بود. این ممنوعیت در حالی است که فعالیت بسیاری از کسب‌وکارهای حوزه گردشگری به دلیل شیوع ویروس کرونا و لغو پروازها و تورهای داخلی و خارجی با خسارت‌ بسیاری مواجه شده است و برخی از آنها مجبور به تعدیل نیرو شد‌ه‌اند.

http://pvst.ir/7sr
بهناز توحیدینویسنده میهمان

  سال ۸۷ به امید تغییرات بسیار در جامعه‌ام رشته علوم ارتباطات شاخه روزنامه‌نگاری را برگزیدم. به صورت پراکنده در همشهری و مجله فرهنگ وسینما می‌نوشتم. اما همواره فکر و ذکر منِ تازه‌کار پیرامون مسائل اجتماعی و سیاسی می‌گذشت. تا اینکه سال ۹۵ وارد پیوست شدم و به واسطه پیوست پا به دنیای بیکران فناوری گذاشتم و عاشقش شدم.

  تمام مقالات

  0 نظر

  ارسال دیدگاه

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  *

  برای بوکمارک این نوشته
  Back To Top
  جستجو