skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

اخبار

تحریریه پیوست

علی‌بابا ۲۴ درصد نیروهایش را تعدیل کرد

تحریریه پیوست

۱۴ اسفند ۱۳۹۸

زمان مطالعه : ۳ دقیقه

مدیرعامل علی‌بابا در توییتر خود اعلام کرد که این شرکت فعال در زمینه خدمات آنلاین گردشگری، به دلیل مشکلات پیش آمده در ۶ ماه دوم امسال از جمله شیوع ویروس کرونا، قرارداد ۱۸۲ نفر از نیروهای خود را تمدید نکرده است.

به گزارش پیوست، مسعود طباطبایی، مدیرعامل علی بابا در پیامی که در شبکه‌های اجتماعی خود منتشر کرد، خبر داد که این شرکت به دلیل مشکلاتی که در زمینه فعالیت شرکت‌های گردشگری از پاییز امسال تاکنون رخ داده و حالا هم شیوع ویروس کرونا، قرارداد ۱۸۲ نفر از نیروهای خود را تمدید نکرده است. طباطبایی اعلام کرده این شرکت ۷۵۴ نفر نیروی انسانی داشته که بدین ترتیب می‌توان گفت علی‌بابا در پایان امسال حدود ۲۴ درصد از نیروهای خود را تعدیل می‌کند.

متن بیانیه‌ای که مدیرعامل علی‌بابا در توییتر منتشر کرده و در آن خبر از تمدید نشدن قرار داد ۱۸۲ نفر از نیروهای این شرکت را داده است.

علی‌بابا یکی از پلتفرم‌های فعال در حوزه خرید آنلاین بلیط قطار، اتوبوس و هواپیما است که در روزهای گذشته و پس از شیوع کرونا، گزارش‌های متعددی در زمینه لغو پرواز شرکت‌های هواپیمایی منتشر کرده بود.

پیش از این مسعود طباطبایی، مدیرعامل علی بابا درباره تاثیر کرونا بر سفارش بلیط  در گفت‌وگو با پیوست گفته بود: «براساس پیش‌بینی چون در فصلی هستیم که سفر‌ها افزایش پیدا می‌کند پس طبیعتا باید میزان فروش ما نیز افزایش پیدا می‌کرد؛ اما به دلیل شیوع ویروس کرونا بسیاری از سفرها هم از سمت سیستم هوایی کشور لغو شده و هم از سمت خود مسافران با کاهش ثبت سفارش مواجه بوده‌ایم. طبیعتا این شرایط ما را با کاهش فروش مواجه کرده است.» او گفته بود که در حال‌حاضر شرکت علی‌بابا علاوه بر اینکه با کاهش فروش مواجه شد، با مشکل دیگری یعنی بازگرداندن مبالغ یا استرداد بلیط‌های ثبت شده مسافران از طریق این پلتفرم نیز روبه‌رو است.

در این طباطبایی از کاهش ۸۰ درصدی سفرها در روزهای اخیر خبر داده و اعلام کرده است «علی‌رغم میلی باطنی» مجبور به تعدیل نیرو شده است. پیش از این نیز اخبار متعددی از ایجاد مشکلات اقتصادی برای استارت‌آپ‌ها در پی شیوع ویروس کرونا منتشر شده بود. بسیاری از کسب‌وکارهای آنلاین فعال در حوزه گردشگری، تفریحی و سفارش آنلاین غذا در چند روز گذشته اعلام کرده‌اند که با شیوع ویروس کرونا فروش آنها با کاهش قابل توجه‌ای همراه شده است. برخی از این مدیران حتی زیان‌های وارد شده به این کسب‌وکارها در این دوران را بیشتر و عمیق‌تر از خسارت وارد شده در زمان قطعی سراسری اینترنت در آبان‌ ماه اعلام می‌کنند.

http://pvst.ir/7ks

0 نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو