skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

اخبار

تحریریه پیوست

استقبال شرکت‌های فناوری برای استخدام نیروهای تعدیل شده علی بابا و الی گشت

تحریریه پیوست

۱۷ اسفند ۱۳۹۸

زمان مطالعه : ۳ دقیقه

شیوع ویروس کرونا از سه هفته پیش تا کنون اثرات مختلفی بر کسب‌وکارها داشته از کاهش فروش تا تعدیل نیرو. هفته گذشته علی‌بابا و الی گشت، به عنوان یکی از اصلی‌ترین سرویس‌های آنلاین فروش بلیط و خدمات گردشگری در اطلاعیه‌ای خبر از تعدیل نیروهای خود را دادند. این شرکت‌ها دلیل این تصمیم خود که آن را یک «تصمیم سخت» خوانده بودند، مشکلات ۶ ماه گذشته از قطعی سراسری اینترنت تا شیوع ویروس کرونا در کشور اعلام کردند. بعد از اعلام این خبر حالا برخی شرکت‌های فعال در حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات مانند شیپور، ایرانسل و فلایتیو گفته‌اند که شرایط برای استخدام تعدادی از این نیروهای تعدیل شده را فراهم خواهند کرد.

به گزارش پیوست،‌ تعدیل نیرو در علی بابا و الی گشت، موجی را برای استخدام این نیروها در شبکه‌های اجتماعی به راه‌انداخت. در اولین گام برخی از کارمندان تعدیلی این شرکت‌ها در توییت‌های مختلف ضمن اعلام حوزه کاری و سابقه‌ فعالیت‌شان از کاربران دیگر خواستند تا به آنها کمک کنند شغل از دست رفته خود را در شرکتی دیگر پیدا کنند. در مقابل این درخواست هم کاربران دیگر با گرفتن رزومه این افراد سعی کردند به آنها در پیدا کردن شغل جدید کمک کنند.

در کنار این فعالیت‌ها حالا هم برخی شرکتها استارت‌آپی یا فعال در حوزه ارتباطات در فراخوانی برای استخدام این نیروها اعلام آمادگی کرده‌اند.

در همین زمینه شیپور، پلتفرم فعال در حوزه نیازمندی‌های آنلاین در فراخوانی اعلام کرد که برای بهبود شرایط رشد و توسعه اکوسیستم استارت‌آپی کشور در سال پیش رو، از همکاری با افراد توانمند در این دو مجموعه استقبال می‌کند. این شرکت با اعلام یک آدرس ایمیل از افراد جویای کار در این مجموعه خواست تا رزومه خود را برای شیپور ارسال کنند.

فراخوان شیپور برای استخدام نیروهای تعدیل شده در علی بابا و الی گشت

ایرانسل، اپراتور دوم تلفن‌همراه یکی دیگر از شرکت‌هایی است که برای استخدام این نیروهای تعدیل شده اعلام آمادگی کرد. بیژن عباسی آرند، مدیرعامل ایرانسل در یک پست اینستاگرامی نوشت که در راستای مسئولیت‌های اجتماعی خود و با رویکر همراهی با این افراد آمادگی دارند که با دریافت رزومه شغلی افراد تعدیل شده تعدادی از این نیروها را که با معیارهای استخدامی این شرکت و نیازمندی بخش روابط با مشتریان دارند استخدام کنند. او در این پست اینستاگرامی خود از افراد در حوزه‌های مشخص مانند  اینفوگرافیست، کارشناس پاسخگویی به موارد حقوقی، کارشناس مرکز تماس و … خواست تا رزومه خود را برای ایرانسل ارسال کنند.

پست اینستاگرامی مدیرعامل ایرانسل برای استخدام برخی از نیروهای تعدیل شده در شرکت‌های علی بابا و الی گشت

فلایتیو، که می‌توان از آن به عنوان رقیب علی بابا و الی گشت نیز نام برد از دیگر شرکت‌هایی است که برای استخدام نیروهای تعدیل شده این دو شرکت اعلام آمادگی کرد. در همین زمینه احسان داوودی، در یک توییت نوشت که نیروهای فنی علی بابا می‌توانند رزومه‌های خود را برای این شرکت ارسال کنند. از دیگر افرادی که از طریق توییتر برای استخدام نیروهای تعدیل شده علی بابا اعلام آمادگی کرد، کاربانک سرویس آنلاین استخدام بود. نغمه مصطفوی، مدیرعامل این شرکت در توییتر خود با اعلام اینکه آنها در حال استخدام نیرو در حوزه‌های مختلف هستند از کارمندان تعدیل شده این شرکت خواست تا رزومه خودشان را برای این شرکت ارسال کنند.

 

 

 

http://pvst.ir/7l6

0 نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو