skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

اخبار

تحریریه پیوست

پیام‌رسان‌های داخلی برای انجام مکاتبات اداری معرفی شدند

تحریریه پیوست

۱۵ اردیبهشت ۱۳۹۸

زمان مطالعه : ۳ دقیقه

تاریخ به‌روزرسانی: ۱۷ اسفند ۱۳۹۸

شورای عالی فضای مجازی پیام رسان های داخلی برتر برای انجام مکاتبات، ارایه خدمات اداری و استفاده نهادها و موسسات دولتی، عمومی و غیر دولتی را اعلام کرد.
به گزارش پیوست، بر اساس تصمیم شورای ملی فضای مجازی کشور، سه پیام رسان اجتماعی «بله»، «سروش» و «گپ» به عنوان پیام رسان های واجد شرایط برای انجام مکاتبات اداری و ارایه خدمات اداری و همچنین انجام تبلیغات توسط نهادها و موسسات دولتی، عمومی و غیر دولتی معرفی شده‌اند.

بنابر خبری که در همین زمینه بر خروجی سایت شورای عالی فضای مجازی قرار گرفته، براساس بند۱۱ مصوبه «سیاست‌ها واقدامات ساماندهی پیام رسان های اجتماعی» شورای عالی فضای مجازی کشور استفاده از پیام رسان‌های اجتماعی خارجی برای مکاتبات اداری و ارایه خدمات اداری را ممنوع اعلام کرده و بند ۷ آن نیز تاکید بر آن دارد تا تمامی نهادها و موسسات دولتی، عمومی و غیر دولتی باید برای تبلیغات خود از محیط پیام رسان های اجتماعی صرفا داخلی با بیش از یک میلیون کاربر فعال استفاده کنند.

پیش از این نیز در پاییز سال گذشته مرکز ملی فضای مجازی در ابلاغیه‌ای به وزارت ارتباطات اعلام کرده بود که حمایت‌های جدید از پیام‌رسان‌های بومی تنها محدود به دو پیام‌رسان سروش و گپ خواهد بود. همچنین هر چند تاکنون جزئیات دقیق این حمایت‌ها اعلام نشده است؛ اما معاون فناوری مرکز ملی فضای مجازی در گفت‌وگو با پیوست اعلام کرده بود که حمایت‌های دور دوم از ۲ پیام‌رسان برتر اعلام شده توسط این مرکز در بخش‌های زیرساختی خواهد بود. 

طرح حمایت از پیام‌رسان‌های داخلی بعد از فیلتر شدن تلگرام در اردیبهشت‌ ماه سال گذشته به صورت جدی در دستور کار نهادهای مختلف از جمله وزارتخانه‌های ارتباطات، آموزش و پرورش، فرهنگ و ارشاد و نهادهایی همچون قوه‌قضاییه و بانک مرکزی براساس مصوبه شورای عالی فضای مجازی در همین زمینه قرار گرفت. سال گذشته و بعد از منشر شدن آمارهای مختلف از میزان استفاده کاربران از تلگرام علی‌رغم فیلتر بودن آن، بسیاری این اتفاق را به کم‌کاری وزارت ارتباطات در زمینه حمایت از پیام‌رسان‌های داخلی ارتباط دادند. هرچند که رئیس هیات مدیره شرکت ارتباطات زیرساخت همان زمان با انتشار جدولی از میزان حمایت‌های هر یک از نهادها نسبت به پیام‌رسان‌های داخلی اعلام کرد که این وزارتخانه تا کنون براساس دستورات شورای عالی فضای مجازی وظایف خود را انجام داده است.

تصویری که سال گذشته حمید فتاحی، معاون وزیر ارتباطات و رئیس هیات مدیره شرکت ارتباطات زیرساخت از وضعیت حمایت نهادهای مختلف از پیام‌رسان‌های داخلی منتشر کرد:

نظرسنجی ملی اسفندماه  سال ۹۷ ایسپا (مرکز افکارسنجی دانشجویان) نشان می‌دهد که ۷۰.۶ درصد جوانان ۱۸ تا ۲۹ ساله کشور، در حال حاضر از تلگرام استفاده می‌کنند. از سوی دیگر هم براساس این نظر سنجی ۴۸.۷ درصد جوانان ۱۸ تا ۲۹ ساله کشور، از کاربران شبکه اجتماعی اینستاگرام هستند. همچنین براساس آمارهایی که این مرکز منتشر کرده میزان حضور ایرانیان در شبکه‌های پیام‌رسان ایرانی سروش ۲.۴ درصد، آی گپ: ۰.۵ درصد، بله ۰.۳ درصد، ایتا ۰.۶ درصد، گپ ۰.۲ درصد، بیسفون ۰.۱درصدو ساینا ۰ درصد اعلام شده است.

http://pvst.ir/5x6

0 نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو