skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

حمایت‌های جدید فقط برای «سروش» و «گپ»

سونیتا سراب‌پور نویسنده میهمان

۲۷ آبان ۱۳۹۷

زمان مطالعه : ۲ دقیقه

تاریخ به‌روزرسانی: ۶ اسفند ۱۳۹۹

حمایت‌های جدید از پیام‌رسان‌های بومی طی ابلاغیه جدید مرکز ملی فضای مجازی تنهامحدود به دو پیام‌رسان سروش و گپ خواهد شد.

معاون وزیر ارتباطات و رئیس هیات مدیره شرکت ارتباطات زیرساخت، حمید فتاحی،  در توضیح این تصمیم به خبرنگار پیوست گفت: «براساس ابلاغیه مرکز ملی فضای مجازی از بین ۵ پیامرسان که در لیست مورد تایید این مرکز برای حمایت دستگاههای مختلف قرار داشتند تنها دو پیام رسان سروش و گپ از این پس از حمایتهای جدید مورد نظر شورای عالی فضای مجازی برخوردار خواهند شد

او در پاسخ به این سوال که چرا چنین تصمیمی اتخاذ شده است میافزایداین تصمیم مرکز ملی فضای مجازی است و ما هم تابع آن هستیم. اما پس از ارزیابیهای صورت گرفته از سوی این نهاد به خاطر شاخصهای فنی، تعداد اعضا، نوع معماری، به روز بودن پروتکلها، ارایه خدمات در حوزه بانکی وگپ و سروش موفق به کسب نظر مسوولان برای دریافت حمایتهای جدید شدهاند

فتاحی به پیوست اعلام میکند که هنوز مدل حمایتهای جدید مشخص نشده و مرکز ملی فضای مجازی در حال جمعبندی و تدوین این حمایتهاست اما احتمالا حمایتهای جدید در حوزههای زیرساختی به این دو پیامرسان تعلق خواهد گرفت. رییس هیات مدیره شرکت‌ ارتباطات زیرساخت تصریح می‌کند که انتخاب سروش و گپ به عنوان پیام‌رسان‌های نهایی برای دریافت حمایت‌های جدید به معنی قطع حمایت از دیگر پیام‌رسان‌های مورد تایید شورا نیست و این سرویس‌ها به روال قبل از حمایت‌های تعیین شده برخوردار خواهند شد. 

پیش از این شورای عالی فضای مجازی ۵ پیام رسان ویپسی، آی گپ، گپ، بیسفون پلاس و سروش را به عنوان پیامرسانهای بومی و مورد حمایت این شورا براساس مصوبه سیاستها و اقدامات ساماندهی پیامرسانهای اجتماعی اعلام کرده بود. در گام بعدی نیز این شورا پیام رسانهای ایتا و بله را نیز  به عنوان پیامرسانهای مورد حمایت خود معرفی کرد.

وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات به عنوان یکی از دستگاه‌های مشخص شده در مصوبه شورای عالی فضای مجازی برای حمایت از این پیام‌رسان‌ها تاکنون اقدام به ارایه وام ۵ میلیارد تومانی، ارایه زیرساخت‌های فنی و پهنای باند نیم‌بها کرده است.

http://pvst.ir/5kl
سونیتا سراب‌پورنویسنده میهمان

  سال ۸۵ و با انتخاب رشته‌ دانشگاهی که نقشی در آن نداشتم وارد حوزه روزنامه‌نگاری شدم و حالا عاشق این کارم. ۱۲ سال است که به صورت تخصصی در حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات کار می‌کنم؛ ۸ سال از این مدت به کار در تحریریه روزنامه‌های دنیای اقتصاد و ایران گذشت و با روزنامه‌های سرمایه، هم‌میهن، همشهری و اعتماد نیز همکاری داشتم. از سال ۹۷ مسیر فعالیتم تغییر کرد و در نهایت رسیدم به تحریریه پیوست.

  تمام مقالات

  0 نظر

  ارسال دیدگاه

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  *

  برای بوکمارک این نوشته
  Back To Top
  جستجو